85 Shares 5683 views

Avsallar (Turcja): Celowniki i opinie

Część turystów udających się do Turcji na wakacje, zatrzymać się w miejscowości Avsallar, który znajduje się w miejscowości regionu Alanyi. Dlatego proponujemy, aby spotkać się z dzielnica bliżej.


Wioska Avsallar (Turcja): Informacje ogólne

To miejsce znajduje się około 20 kilometrów na północ od Alanyi. Odległość do centrum największego kurortu w Turcji, Antalya, znajduje się 100 km od hotelu, a lotnisko w Antalyi – 140 km. Tutejsze plaże są znane za czystość, porządek i drobnym piaskiem. Na brzegu dużo palm. Zejście do wody jest wystarczająco cool. Dlatego też nie powinno być pozostawione bez opieki dla małych dzieci.

Hotele w Avsallar (Turcja) są dostępne na każdy gust i budżet. Znajdują się one wzdłuż ruchliwej szosy, na brzegu lub po drugiej stronie ulicy. Z większości pokoi roztacza się wspaniały widok na Morze Śródziemne.

rozrywka

W ciągu dnia Avsallar (Turcja) pozostał w dużej mierze samotnikiem. To ożywia miejscowości w godzinach wieczornych, kiedy to zalewa masę turystów. Avsallar nie spać do późna w nocy.

Sama wioska jest bardzo małe, można dosłownie chodzić przez 10 minut. Jednak jest skoncentrowana masa straganów i sklepów z szerokiej gamy towarów. Ale żeby się tam dostać najlepsze pamiątki. Do celów niniejszego zakupy zaleca się, aby przejść do pobliskiego dużego miasta Alanya, znajduje się zaledwie 20 kilometrów.

Avsallar (Turcja) na jego terytorium ma wiele przytulnych kawiarni i restauracji, a także kilka klubów nocnych. Tutaj można jeść, pić i dużo tańca.

Jeśli chodzi o inne rozrywki, a następnie, w opinii turystów, szczególnie interesujące są jazdy w okolicy Avsallar i raftingu. Ponadto, ta wioska jest bardzo łatwo dostać się do większości atrakcji Turcji.

klimat

Klimat w tym śródziemnomorskiego miasteczka. Charakteryzuje się bardzo gorące lato i ciepła w okresie zimowym (około 12-17 stopni Celsjusza). Pogoda w Avsallar (Turcja), przede wszystkim ma na odpoczynek w maju i wrześniu-październiku. Tym razem nie jest tak gorąco, ale woda jest wystarczająco ciepła dla komfortowego pływania. W sezonie można uruchomić i połowy kwietnia. Należy jednak dokładnie rozważyć, prognozy pogody, ponieważ w niektórych latach w tym czasie morze jest jeszcze dość chłodno do pływania.

Jak dostać się do Avsallar

Najbliższa wioska z portem lotniczym jest lotnisko Alanya. Znajduje się 140 km od Avsallar. Te muchy szereg regularnych lotów linii lotniczych, takich jak Turkish Airlines i „Aeroflot”, jak również wiele lotów czarterowych. Ponadto turecki SunExpress tanie linie oparte na lotnisku w Antalyi, w którym można dostać się do Turcji z wielu dużych miast europejskich w dość niskich cenach.

W odniesieniu do transportu między Avsallar i lokalnych hoteli, jest autobus. Można również wziąć taksówkę, których ceny wahają się od 0,5 do 1 dolara za 1 kilometr.

Avsallar (Turcja): atrakcje

Na terenie gminy nie ma żadnych historycznych lub kulturowych. Jednak lokalizacja Avsallar jest idealna do zwiedzania wielu atrakcji Republiki Tureckiej. Tak więc, lokalnych touroperatorów chętnie oferują wiele opcji do zwiedzania niesamowite i ciekawe miejsce. W tej samej sprawie, jeśli chcesz podróżować na własną rękę, Twoje możliwości są również nieograniczone. Proponujemy, aby dowiedzieć się o kilka miejsc, do których można łatwo uzyskać z Avsallar.

Incekum

To miejsce, jak również Avsallar (Turcja), to mały ośrodek wieś. W tłumaczeniu z tureckiego „Incekum” oznacza „delikatny piasek”. To miejsce słynie z tego, że jest jednym z najlepszych plaż w Turcji – Plaża Kleopatry. Jest to szerokie pasmo z wielkim piasku drobnego piasku i czystym błękicie fal delikatnie toczenia. Rozciąga się na kilka kilometrów. Tutaj są wyposażone w strefie rekreacyjnej i „dzikich” odosobnionych zakątkach, gdzie turyści rzadko wędrują. Według legendy, kilka tysięcy lat temu egipska królowa Kleopatra docenione na plażę. I to jest tutaj przeszedł miesiąc miodowy z Markiem Antoniuszem, rzymskiego generała. W związku z tym faktem, plaża został nazwany po pięknej królowej.

strona

Jeśli zdecydujesz Avsallar (Turcja) jako pobytu na wakacjach, należy odwiedzić boku, znajduje się bardzo blisko. To miasto jest prawdziwy skansen. On jest często porównywany ze słynnym egipskim Luksorze. Na terenie tej niewielkiej nadmorskiej miejscowości można zobaczyć wiele zabytków kulturowych i historycznych, które dotarły do nas od czasów starożytnych. Jednym z głównych miejscowych atrakcji jest amfiteatr dla maksymalnie 20000 widzów. Jego wielkość jest drugi tylko do budowy w starożytnym tureckiej Efezu.

Aspendos

To miasto to kolejny jasny punkt zainteresowania Republiki Tureckiej, zachowana od czasów starożytnych. W czasach starożytnych, było kwitnącym miejsce, słynie z koni i portu handlowego. Aspendos był rezydencją królów perskich. Również to miasto znane jest z tego, że jego populacja odmówił poddania się niezwyciężonej armii Aleksandra Makedonskogo. Na jego terenie zachowały się dwie wielkie budynki – amfiteatr i akwedukt i największych osiągnięć technicznych swoim czasie.

Konya

To miasto jest jednym z najstarszych na świecie. Interesujące jest to, że przez cały czas swego istnienia, życie tutaj nie jest przerwana nawet na chwilę. Konya – jest to jeden z niewielu miejsc, gdzie struktury architektoniczne, wzniesione w okresie starożytnym, które przetrwały w niemal nienaruszonym stanie. A dzisiaj mamy okazję zobaczyć starożytne konstrukcje w tej samej formie, w jakiej ujrzeli miejscowych, którzy nie żyją od kilku tysięcy lat. Według legendy, Konya była pierwszym miastem założony po potopie. Naukowcy uważają, że został zbudowany w VIII wieku pne. Oprócz przepięknych zabytkowych budynków, miasto zachwyci turystów i jeden z największych i najbardziej kolorowych bazarów w Turcji.