393 Shares 1923 views

Atrakcje w Kazaniu. Gdzie jechać w zimie w Kazaniu

Letni sezon wakacyjny, większość Rosjanie wolą spędzać nad brzegiem morza przetargowej pod jasnym południowym słońcu. Ale ferii zimowych oferują wspaniałe możliwości wypoczynku na świeżym powietrzu. Dziś będziemy mówić o głównych atrakcji Kazaniu. Gdzie jechać w zimie w stolicy Tatarstanu – dowiesz się z tego artykułu.


Kazan Kremlin

Jeśli nie wiesz, gdzie się udać w Kazaniu w zimie, zaczynają swoją podróż z objazdem tej wspaniałej średniowiecznej twierdzy. Wewnątrz, kompleks architektoniczny, można odwiedzić wystawę w Muzeum Kultury Islamskiej, Muzeum historii naturalnej Tatarstan, Centrum „Ermitaż-Kazan”, Muzeum państwowości narodu tatarskiego i Tatarstanu. Jeśli zdecydujesz się dołączyć do jednej z wielu wycieczek, dowiesz się interesujących szczegółów o tym, jak zmienić Kazan Kremlin od wieków, a jak w końcu stać się symbolem jedności ludów żyjących w republice.

Meczetu Kul Szarif

Kontynuując, aby zobaczyć zabytki Kazania w zimie, nie jest zbyt leniwy, aby chodzić do zachodniej części kompleksu w Kazaniu Kremla. To gdzie główne składki obywateli został podniesiony muzułmańską świątynię kapitału Tatarstan. Od 2005 roku ten meczet jest uważany za jeden z symboli Kazaniu i republiki. można zobaczyć wewnątrz świątyni, w razie potrzeby. W tym celu przewiduje specjalnych balkonach dla turystów. Nocą, meczet jest oświetlony jasnym podświetleniem, i widać z różnych punktów miasta.

Katedra Zwiastowania

Na terytorium Kremla w Kazaniu, można odwiedzić kolejną atrakcją miasta – Katedra Zwiastowania. Został założony w 15 wieku na rozkaz Iwana Groźnego, i został całkowicie przebudowany kilka razy w ciągu następnych stuleci. W świątyni można zobaczyć świątynie prawosławne, takich jak miejsce pochówku pięciu metropolitów, stare komórki abp Gury i fresk 16 wieku – Zbawiciel nie stworzony przez ręce.

Bauman Ulica

Gdzie się udać w Kazaniu w zimie po zbadaniu historycznego centrum? Zalecamy, aby pójść na spacer po słynnym deptaku miasta, dobre zaczyna się u stóp Kremla. W czasie, można zobaczyć samouczek:

  • Spoczywa Jan Chrzciciel klasztor, który został zbudowany w połowie 16 wieku.
  • Kompleks budynków Nicholas Cathedral, który przechowuje wiele świątyń miasta. Wśród nich Theodore cudowna ikona Bogurodzicy, cudownym obrazem świętego Mikołaja z Miry „Kuyukovskaya” cudownych listach Kazaniu i Matki Bożej Tichwin i więcej.
  • Piotra i Pawła i dzwonnica, zbudowana w stylu barokowym.
  • Pomnik kota Kazan.
  • kopia żeliwny wózka Katarzyny II, w którym wyjechała do Kazania.
  • Katedra Epiphany i jego wysoka dzwonnica.
  • Pomnik wielkiego rosyjskiego piosenkarza Fedoru Shalyapinu.

Jesteśmy pewni, że będzie spełniać wszystkie zabytków Kazaniu. Gdzie jechać w zimie, jeśli się podczas długiego spaceru zmęczony? Odwiedzić jedną z restauracji lub kawiarni położonych wzdłuż deptaku. Możesz być także zainteresowany w sklepach z pamiątkami, rozrywki i życia nocnego.

Nowoczesne Kazań atrakcje. Gdzie jechać w zimie?

Jeśli chcesz spędzić urlop aktywnie, należy odwiedzić park wodny „Riviera” – jeden z największych parków wodnych w naszym kraju. Oto doskonała okazja nie tylko dzieci, ale również dorośli. Można pójść na ekstremalnych przejażdżek, kąpiel w wannie z hydromasażem, popływać w odkrytym basenie z podgrzewaną wodą na dachu, siedząc w jednej z lokalnych kawiarni i robienia zdjęć dla pamięci. Dla dzieci organizowane są bezpieczną strefę, a zabawne animatorzy będą rozweselić nawet najbardziej kapryśne dzieci.

Spacery z dziećmi

To nie wszystkie atrakcje Kazań. Gdzie jechać w zimie z dziećmi w tym mieście?

Tatar State Puppet Theater „Ekiyat” został zbudowany w latach czterdziestych XX wieku. Do tej pory jego repertuarze liczne produkcjach historycznych, wspaniałych i współczesnych tematów. Budynek teatru, dużej i małej sali, kawiarni, placów zabaw i sklepy z pamiątkami. Poza „Ekiyat” przypomina magiczny zamek, którego architektura jest nie do pomyślenia sposób zjednoczył różne style. Przez świąt noworocznych otwiera swoje terytorium miasto lód, w którym dzieci mogą jeździć roller coaster, zrobić zdjęcie z ich ulubionych bajkowych bohaterów baśni i zobaczyć koncert.

Teatry Kazan

Zazwyczaj turystów odwiedzających w ciągu dnia dość aktywne Kazań atrakcji. Gdzie pójść wieczorem, jeśli wolisz relaksujący wypoczynek kulturowej? Być może lubisz produkcjach Teatru Dramatycznego Kazan State Academic Rosyjskiej. V.I.Kachalova. Albo wolisz jasne teatru młodzieżowego „W Bulak”, gdzie można zobaczyć występy i odważne improwizacje. Fani klasyki, radzimy odwiedzić Teatr Opery i Baletu imienia Musa Cälil.

zakupy

Gdy dowiesz się, gdzie pójść w Kazaniu, co zobaczyć w pierwszej kolejności, można odpocząć i pospacerować do sklepów i centrów handlowych. Nowoczesne boutique znajdziesz prawie wszystkie znane światowe marki odzieży, obuwia, kosmetyków i artykułów sportowych. Są tam sklepy i gigantyczne METRO, IKEA, "Sportmaster", OBI, "Adidas", "Igromax", "Unia". W sklepach z pamiątkami można znaleźć jasne kolorowe buty wykonane ze skóry, aksamitne suknie, biżuteria, czapki czaszki, naczynia dekoracyjne i panele.

Kuchnia i jadalnia stolicy Tatarstanu

Jesteśmy pewni, że nie po prostu zmęczony, patrząc w Kazaniu, atrakcji. Gdzie jechać w zimie, aby uciec od zgiełku i cieszyć się spokojem? Proponujemy Państwu wgląd do jednego z małych kawiarenek oryginalnej kuchni lub siedzieć w kolorowe fajki. Przekąska w domach kawy, herbaty, naleśników i bistro można w bardzo przystępnych cenach. W mieście można znaleźć wiele instytucji kuchni włoskiej, japońskiej i rosyjskiej. Jednak zaleca się, aby odwiedzić restauracji tatarskiej kuchni i skosztować pysznych potraw narodowych.

wniosek

Przez wakacje poświęconej 1000-lecia Kazania i Uniwersjady, lokalne władze doprowadziły miasto w porządku. Historyczne budynki i pomniki zostały odrestaurowane i uszlachetniony, zbudował wiele ośrodków nowych budynków, sklepów i lokali rozrywkowych. Więc to na pewno cieszyć Kazań (zabytków). Gdzie jechać w zimie w tym tętniącym życiem mieście? Można wybrać dowolny rodzaj wypoczynku dla swojego smaku i wspaniałe spędzenie zimowych wakacji. Niskie ceny zakwaterowania, wyżywienia i rozrywki będzie miłym dodatkiem w czasie podróży.