515 Shares 2900 views

Wskaźnik napięcia: Zalety i wady

Kompaktowe i stosunkowo proste narzędzie przeznaczone do wizualnej kontroli napięcia w obwodzie prądu przemiennego, o nazwie „tester napięcia.” Jego stosowanie jest wskazane w tych przypadkach, gdy nie ma potrzeby do precyzyjnych pomiarów, po prostu trzeba wiedzieć o obecności / braku napięcia. Robią świetną robotę z ich zadań w miejscu pracy iw domu, co znacznie skraca czas prac remontowych. Jest to niemożliwe w tej materii, a zapominać o bezpieczeństwie. Takie urządzenia często uratować życie człowieka.


Istnieją różne wskaźniki zmian, ale wszystkie działają na tej samej zasadzie. Jako przykład rozważmy standardowego schematu prostego wskaźnika. Obejmuje on niskoprądowe neonu i rezystor ograniczający połączone szeregowo. Cały system jest izolowany. Jeden koniec przewodu urządzenia dotyczy pod napięciem. Aby neon lampa świeci, konieczne jest stworzenie różnicy potencjałów. Można to zrobić poprzez dotknięcie ręką drugiego końca urządzenia. Używając wskaźnika napięcia, można szybko zbadać, na przykład, obwód przekaźnik obwód sterowania i znaleźć usterkę. Należy również pamiętać, że jeśli obwód jest zasilany ze źródła prądu zmiennego z nieizolowanych neutralny, wskaźnik zaświeci się tylko podczas pracy z przewodem fazowym.

Wyżej opisany napięcie lampy ma jedną wadę. Nie jest bezpieczny w pracy i uszkodzenia ograniczające opór można dostać porażenia prądem. są najbezpieczniejsze urządzenia wyprodukowane specjalnie dla tej branży przeznaczenia. Działają na tej samej zasadzie, ale różnica potencjałów w tym przypadku są generowane przez dotknięcie drugą część przyrządu do zera lub przewodu fazowego. Składają się one, odpowiednio, z dwóch części, ale podczas pomiarów nie dotykać części kontaktowe artykułu.

Takie wskaźniki napięcia bardzo kompaktowy i łatwy w użyciu. Należy również zauważyć, że są one niezawodne i łatwe w obsłudze. Różne przyrządy pomiarowe zakres. Są to pręt pomiarowy, który może wskazywać na obecność wysokiego napięcia powyżej 1000 V.

Aktywnej części urządzenia umieszczonego na końcu pręta, który może być kilka metrów. To wszystko zależy od napięcia znamionowego, dla których praca jest jego. Podczas pracy z takim urządzeniem należy nosić izolowane rękawice. Pomiar w takich obwodach produkować dobrze wyszkolony personel.

Po koniec pręta pomiarowego dotknął przewodu, wskaźnik pokaże obecności lub braku napięcia. Jego wysokość może być określona przez wypełnienie szczególną wagę, która znajduje się bezpośrednio w liczniku. Ten tak zwany wskaźnik napięcia cyfrowy, który pozwala wizualnie ocenić potencjał badanego obwodu.

Jak widać, wskaźniki stresu są szeroko stosowane w miejscu pracy iw domu. Różniły się one w ich zaprojektowaniu i obejmują szeroki zakres mierzonego napięcia.