532 Shares 3782 views

maski do oczu

Niestety, worki pod oczami, zwężone cienką skórę i ciemne kręgi – to problemy, z którymi borykają się prawie każda kobieta. Ale ta wada może pomóc wyeliminować maski oczu. Można kupić specjalne kosmetyki, ale można korzystać z produktów, które są zawsze pod ręką.

Maski do oczu w domu: ogólne zasady aplikacji

Przed rozważeniem różnych receptur masek, jest mówić o tym, jak korzystać z tych narzędzi poprawnie. Dlatego przeczytać prostych, ale ważnych zasad:

  1. Po pierwsze, konieczne jest oczyszczenie skóry z resztek makijażu, łoju i brudu. Więc gotowane maska będzie działać szybciej i sprawniej.
  2. Maska jest zalecany do przygotowania bezpośrednio przed użyciem środka czasu utracić swoje właściwości użytkowe.
  3. Oznacza nie zaleca się nakładać się na skórze, a na kartce gaza – więc pozbyć się ryzyko podrażnienia i zaczerwienienia na delikatnej skórze. Ponadto, ryzyko funduszy dotarcie do spojówki znacznie zmniejszone.
  4. Maska powinna być utrzymywana między 10 a 20 minut, a następnie ostrożnie usunąć resztki środka lub przemywanie czystą, ciepłą wodę.
  5. Maski do oczu zalecane nie więcej niż trzy razy w tygodniu. Pamiętaj, że skład środków niezbędnych do zmiany od czasu do czasu, jak skóra szybko przyzwyczaja się do substancji czynnych.

Jak można zauważyć, podstawowe zasady są bardzo proste. Przepisy maski są dobierane w zależności od problemów skórnych.

Maska oko cienie

Istnieje kilka receptur, które pomogą nie tylko usunąć cienie, ale także usuwają zmęczenie oczu.

Maska z soku z ogórka. Jest to najprostszy i najbardziej skuteczny sposób, aby szybko odświeżyć skórę. Wszystko, czego potrzebujesz – jest, aby smarować skórę wokół oczu soku świeżego ogórka i pozostawić do wyschnięcia. Jeśli potrzebujesz bardziej głęboki wpływ, a następnie natrzeć na drobnej tarce obrane ogórka i stosować miąższ wokół oczu (nawiasem mówiąc, maska może być stosowany na całej twarzy). Po 10 minutach wyjąć resztki i przetrzeć skórę wacikiem.

Kompres oko z liści herbaty. Jest to kolejny skuteczny sposób, aby wyeliminować cienie. Mokre torebki herbaty w ciepłej wodzie i stosuje się do oczu. Po 15 minutach, maska może być usunięta i mycia skóry z ciepłą wodą. Nawiasem mówiąc, w tym celu odpowiednich liści herbaty. Napar mocnej herbaty, chłodny, moczyć go w dwóch z wacikiem i stosować do oczu. Herbata może być czarny i zielony. Wystarczy pamiętać, że spawanie nie mogą zawierać barwników, aromatów i innych dodatków.

Anti-aging maski na oczy

Widocznie odmłodzić skórę, pozbyć się zmarszczek i suchości, jak to możliwe przy pomocy dostępnych środków.

Maska z serem. Trzy łyżeczki świeżego, domowego twarogu powinny być starannie natrzeć żółtkiem. Kleik najlepiej jest umieścić na gazę, a następnie umieścić na oczy. Pozostawić maskę na 20 minut, następnie spłukać oczy z ciepłą, czystą wodą.

Miód odmładzająca maska. Do jego przygotowania trzeba łyżeczkę płynnego miodu i 3-4 krople witaminy E (które można kupić w każdej aptece). Zastosuj produkt na skórę wokół oczu i pozostawić na 15 minut. Nawiasem mówiąc, regularne stosowanie tego przepisu nie tylko pomoże pozbyć się zmarszczek, ale również przywrócić elastyczność skóry.

olej migdałowy przeciwzmarszczkowy. olej migdałowy – naprawdę skuteczny przeciw zmarszczkom. Tak, a przy stosowaniu tego produktu jest bardzo prosta. Myj ręce, umieścić na wyciągnięcie ręki i delikatnie kilka kropli oleju, Pat, stosuje się na skórę. I po 20 minutach można usunąć resztki oleju szmatką.

Nawilżające maski na oczy

Te przepisy pomogą nasycić skórze witamin i składników odżywczych, pozbyć się stanów zapalnych i podrażnień.

Maseczka z płatków owsianych. Zacząć szlifowania dwóch łyżek płatków (korzystnie z zastosowaniem młynka). Teraz wymieszać je z trzema łyżkami mleka lub śmietany krajowym i pozostawić na pół godziny. Po płatki są puchnąć, stosować zawiesiny na skórę i pozostawić na 20 minut.

Maska z pietruszki. Świeża pietruszka i wywary z nich od dawna znane właściwości lecznicze i jest używany do pielęgnacji skóry od wieków. W celu przygotowania do mielenia potrzeby maxi dwie łyżki Świeże zioła i mieszać z taką samą ilością śmietany domu. Mieszaninę rozprowadza się na skórze i pozostawić na piętnaście minut, a następnie wytrzeć resztki gaziki.