112 Shares 8250 views

Kiedy i jak przeszczepić truskawki?

Truskawki zawsze w cenie. Ci, którzy są zaangażowani w uprawie tego owocu profesjonalnie, mają dobry zysk na sezon. Każdy ma swoje tajemnice „dobre zwraca”, ale w rzeczywistości podstawy opieki nikt nie uchyla. W tym artykule dowiesz się informacje kiedy i jak przeszczepić truskawki. Właściwie, to można zrobić dla całej drugiej połowie lata i pierwszej połowie jesieni. Rozważmy szczegóły.


Tak więc, gdy przeszczepione truskawki w lecie? Zdecydowanie po kwitnieniu i żniwa. Każda odmiana owoców charakteryzuje się intensywnością wyrośnięcia. Niektórzy zaczynają „pełzanie” niemal od wiosny, a drugi przez cały sezon nie pozwolił ponad tuzin nowych pędów. W każdym razie, w czasie kwitnienia i owocowania muszą być usunięte. Jeśli odmiana jest bardzo cenna i wymaga pilnej reprodukcji, można pozostawić jeden lub dwa pędy. Większa liczba pędów powoduje wyczerpywanie rośliny macierzystej, co jest konieczne, aby wydać siły na jagody.

Po zakończeniu owocowania, można myśleć o przyszłości i karmienia młodych. Zazwyczaj w tym okresie truskawki zaczynają przynosić obfite ilości pędów.

W tym czasie, to przedstawia najpotężniejsze krzewów i lewo najlepsze procesy. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, kiedy przeszczep truskawki w lecie, jest konieczne, aby zrozumieć dwie reguły:

  • Uniknąć ciepła piku (najlepszy czas – Wieczorem, szczególnie „w deszczu”);
  • Wybierz dobrze ukorzenione i zdrowe krzewy.

Zauważ, że ta jagoda w jednym miejscu przez dłuższy czas nie zwiększa. Dlatego określenia jak przeszczepić truskawki, wybierz odpowiednią lokalizację. Po pierwsze, powinien to być żyzna ziemia. Fakt, że gleba pod truskawki szybko i mocno uszczuplone, dlatego zaleca się regularnie (co najmniej raz na cztery lata) przeszczep. Po drugie, w bardzo gorących regionów, w tym jagoda jest dosłownie spalona w palącym słońcu. Najlepszym (i ekonomiczny) opcja ochrona – lądując między rzędami młodych drzew lub krzewów.

Kiedy konieczne jest przeszczepie truskawek? Idealny czas do udanego ukorzenienia występuje jesienią. W tym czasie, upał był we śnie, i, coraz częściej, deszcz drizzling. W takich warunkach, krzaki truskawek przyzwyczaić się do nowego miejsca najlepiej. Tutaj też są subtelności.

Najlepszym materiałem do sadzenia – dwuletnie rośliny. Wraz z nimi mogą być sadzone i młody, nie przezimował krzaki, ale muszą przejść od pierwszego fiszbiną (dzięki dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym będą one bardziej prawdopodobne, aby zaakceptować). Kiełki, uprawiane później, jeszcze lepiej nie dotykać. Niech spędzić zimę w pobliżu rośliny macierzystej. Oni są pozostawione na następny rok.

Jak przeszczepić truskawki? Teren wyznaczony na nowego złoża wstępnego kopać i nawozić. Lepiej, jeśli będzie to humus lub „dojrzały” kompost. Potem znowu kopać witrynę. Dopiero teraz można rozpocząć sadzenie. Ale nawet tutaj istnieją pewne niuanse. Po pierwsze, dowiedzieć się wszystkich szczegółów, jak przeszczepić truskawki (lub krzew), trzeba przygotować nie tylko łóżko, ale również bezpośrednio pestki siebie. Studzienki należy na taką głębokość, aby pierwiastek może zwisać swobodnie w nim (nie zgięty). Odległość. – 40 cm Studzienki podlewane. I natychmiast zaczyna lądowania (grunty mokre). Tuleje należy dójka (wyschły korzenie dostępna). W jednym dobrze przyjęte dwie sadzonki roślin. W takim przypadku, jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do innego rosnąć. Cóż, jeśli dobrze zimują, zarówno, nie będzie więcej owoców.

Sadzenie truskawek, nie zakopać Bushowi zbyt głębokie (zaczyna gnić). Ale zbyt dużo powierzchni rdzeni nie powinien działać (może być mrożony). rośnie punkt (miejsce, gdzie liście odejść) muszą być równo z ziemią.

Pod koniec ściółkę lądowiska.