170 Shares 2465 views

Świątynia Euphrosyne Moskwy w Kotlovka – pomnik chwalebnych kartach historii Rosji

W 2010 roku w stolicy w Nakhimovsky Avenue został uroczyście poświęcił nowo wybudowany kościół na cześć wiernego towarzysza życia księcia Dimitriya Donskogo – Princess Evdokia (w monastycyzm Euphrosyne). Pomysł, aby utrwalić jej pamięć pielęgnowana przez wiele lat i został ostatecznie zrealizowany. Po zakończeniu budowy świątyni otwarto Euphrosyne, Wielka Księżna Moskwie w Kotlovka.


Żona Dimitriya Donskogo

Świątynia Euphrosyne Moskwy w Kotlovka niezwykłą zwłaszcza że utrwalać pamięć o świętej, której życie jest nierozerwalnie związane z kluczowych momentów historii Rosji. Przed podjęciem śluby zakonne, które księżna wykonany pod koniec swoich dni, została nazwana Evdokia. Córka księcia Suzdal, w młodości żonaty Evdokia Moskwie księcia Dymitra.

To był niezwykle trudny okres w historii ziemi rosyjskiej. Rozdrobniony i który nie ma scentralizowanej władzy, nie mogła oprzeć się liczne hordy najeźdźców, którzy przybyli do Rosji z dzikich stepów. Ważną zaletą wroga został zainstalowany w swoich szeregach najsurowszych dyscyplina oparta na strachu przed bezwzględnymi chanów, prowadzone przez żołnierzy.

Ślub odbył się w 1367 roku. Od tamtej pory ponad dwadzieścia dwa lata Evdokia był wiernym pomocnikiem i towarzyszką męża. Kiedy w 1380 roku, książę Dymitr przyniósł rosyjskich żołnierzy na polu Kulikowym, jego żona nieustannie modlił się o zwycięstwo nad wrogiem, a gdy w dniu 21 września (NS) kierowanej przez jej półkach mąż przewróconych i zgnieciony hordy Mamaja, poznała go w Kremla Spasski Bramy otoczony radosnym Moskali.

Nowy najazd tatarski i śmierć męża

Była blisko Dimitriem Donskim, a w momencie poważnych kłopotów, gdy dwa lata później tatarski chan Tahtamysha, korzystając z korzystnej sytuacji dla niego zwolniony i spalili Moskwę. Kiedy wielki książę odszedł do Pana, Evdokia, wbrew tradycji, ustanowionego między owdowiałych księżniczek, nie iść do klasztoru, i był zaangażowany w edukację sześciu synów – książąt przyszłości, którą prezentowane w czasie Demetriusz ich szczęśliwe małżeństwo.

Kiedy w późniejszych latach Evdokia postanowił wziąć śluby zakonne, mieszkańcy Moskwa wzdłuż płacząc za nią do klasztoru. Były zapisy wskazujące, że jej odejście z tego życia świata towarzyszyło wiele cudów uzdrowienia cierpienia, uwięzionego w tym momencie w jej drodze. Na przykład, jeden poważnie chory w przeddzień ślubów śniło się, że księżna obiecała ją leczyć choroby. Po drodze Evdokia poszkodowany podszedł do niej, a ona dotknęła krawędzi jego ubrania. Natychmiast stał się cud, a pacjent odzyskuje.

W klasztorze wdowa księcia przyjął imię Euphrosyne, ona spokojnie odszedł do Pana w 1407 roku. Natychmiast po śmierci swojego słynnego z wielu cudów moc księżniczki, sporządzona przez modlitwy nad nimi. pamięć świętego obchodzone jest 30 maja i 20 lipca.

Tworzenie świątynię

Przed świątynią wzniesiono w Moskwie Euphrosyne Kotlovka w 2003 tymczasowy kościół był otwarty pracy jej założyciela. Kiedy to organizowane nauki podstaw wiary, co jest ważne, ponieważ poziom wiedzy w tym obszarze ludność była bardzo niska.

Świątynia Euphrosyne Moskwy w Kotlovka powstała w 2005 roku. Miejsce dla niego dedykowany administracja kapitału, nie została wybrana przypadkowo. Fakt, że według dostępnych danych historycznych, to jest tutaj, że osiedle pobożnego księżnej Evdokia, zwane kotły. Ponieważ wiąże się ważnym historycznym wydarzeniu – majątek księżniczki wziął przyszłego świętego – Metropolita Cyprian. Udało jej się przekonać go, by nie zostawiać Moskwę, które podnoszą miasta jako centrum duchowego Rosji.

Kiedy kościół św Euphrosyne Moskwy w Kotlovka nie został konsekrowany w jego relikwie zostały przeniesione do świętego, trzymane przed Ascension klasztoru. Odbywa się to w atmosferze szczególnej powagi. Konsekracja kościoła odbyła się dwa lata później – w roku 2010. Od tego czasu kościół św Euphrosyne Grand księżna Moskwie, stał się codziennie w Kotlovka aby otworzyć swoje podwoje dla wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwa.

Świątyni relikwie

Świątynia Euphrosyne Moskwy w Kotlovka trzyma w jego murach świętego wizerunku uznany cud. Wśród nich znajdują się ikona Matki jako „Pochaev” „niewyczerpane Kielich” i „Vladimir”. W dużej mierze dzięki cudów manifestować poprzez tych świętych obrazów, kościół św Euphrosyne Moskwy w Kotlovka zawsze pełen parafian i ludzi z innych obszarów stolicy.

W ostatnich latach w całym kraju otwarto setki nowych i nowo budowanych kościołach. Fakt ten cieszy nasze serca, bo przez tyle dziesięcioleci bunt został pochopnie i nierozważnie zniszczone ze spuścizny minionych wieków. Nadszedł czas, aby go zrealizować, aby pokutowali i nadrobić tyle utracone.