308 Shares 7754 views

Lek Codelac: instrukcje użytkowania

Codelac jest przeciwkaszlowy leków, mających działanie wykrztuśne. Jest ona oparta na surowcach roślinnych, jako zioło lecznicze Thermopsis, co przyczynia się do skraplania plwociny. Ponadto, wśród składników leku znanym sody oczyszczonej, która przyczynia się do dezynfekcji układu oddechowego i pomaga wyeliminować zespół kaszel kodeiny. Tak więc, Codelac, instrukcje na temat stosowania, który jest pokazany poniżej, zaleca się dla dzieci w wieku trzech lat i dorosłych z silnym kaszlu w tle ostrych infekcji dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, lub chorób wirusowych.


Produkowane aktywny lek w postaci tabletki lub syrop, drugi korzystny przykład wykonania dla dzieci. Dodatkowo Thermopsis, kodeina i sody, że zawiera ekstrakt korzenia lukrecji, tymianek, zioła, które promują bardziej efektywne odprowadzanie flegma.

Podobnie jak każdy inny lek, istnieje jego przeciwwskazania. Na przykład, Codelac instrukcja obsługi nie jest zalecany dla dzieci, które mają mniej niż trzy lata, gdyż może to spowodować ich depresji ośrodka oddechowego, a tym samym poważne konsekwencje. Nie bierz tego do ostrego zapalenia płuc, pylicy czy gruźlica. Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem. Jednoczesne spożywanie alkoholu jest zabronione. Ciąży i karmiących piersią nie zaleca się przyjmowania leku Codelac ich wpływu w tym czasie na matkę i dziecko nie jest w pełni poznany. Nie można jednocześnie otrzymywać lek i środek mający na celu przerzedzenie plwociny. Główne działanie Codelac – aby stłumić odruch kaszlowy, a plwocina nie jest usuwany z tkanki oskrzeli i płuc.

Najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowania leku raz dziennie, w nocy przed snem. Pozwoli to złagodzić kaszel podczas odpoczynku. Jeśli jest to konieczne do wykorzystania w ciągu dnia dawka konieczna dziennie w 2-3 dawkach podzielonych dawkach i spożywane w odstępie 8-12 godzin, podczas posiłku. Maksymalna długość ciągu 10 dni, w przeciwnym razie możliwe jest, aby przyzwyczaić się do leku. Dawkowanie jest przydzielany zgodnie z wiekiem.

Dla dzieci poniżej 5 roku powinien otrzymać 5 ml dziennie, aż do lat 8 – 10 ml do 10 ml – 15 lat, powyżej 12 lat – 20 ml. Dorośli są bardziej prawdopodobne, aby być wyznaczony Codelac pigułki instrukcji, które zaleca lek jest 1 tabletka podczas posiłku lub kilka minut wcześniej, 3 razy dziennie. Przybliżony czas trwania kursu nie powinna być większa niż 5 dni przed upływem terminu do zwiększenia funduszy powinny skonsultować się z lekarzem. Gdy kaszel zaklęcia stają się coraz częstsze tylko w nocy, możemy ograniczyć korzystanie z pojedynczego leku wieczorem.

Efekty uboczne charakterystyczne dla Codelac, instrukcja obsługi opisuje następujące. Zawroty głowy, osłabienie lub bóle głowy są charakterystyczne dla układu nerwowego. Mogą pojawić się reakcje alergiczne, takie jak świąd lub pieczenie, wysypka skórna. Od układu pokarmowego skutki uboczne manifestują jak nudności, biegunka, wymioty, zaparcia lub suchość w ustach. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, należy skonsultować się z lekarzem o tym, czy kontynuować przyjmowanie leku.

W przypadku przedawkowania należy w krótkim czasie, aby wypłukać żołądek. Lek przechowywany w temperaturze pokojowej, nie przekraczając 25 °, położenie nie może być dostępna dla światła słonecznego.

Środki lek przepisywany pacjentów cierpiących na zaburzenia czynności nerek, niewydolność wątroby, jak również u pacjentów z cukrzycą. Przed zażyciem leku Codelac, instrukcje użytkowania powinny być szczegółowo badane, jak również potrzeba, aby skonsultować się z lekarzem. Jednoczesne podawanie innych wykrztuśne nie jest zalecane.