174 Shares 9252 views

Hendershot generator. Generator schemat Hendershot

Tworzenie generator prądu, który działa całkowicie autonomicznie, to od dawna miesza umysły ludzkości. Dużo tu pochwalić sukcesem ciężko, chociaż, jeśli pamiętać o żyrandolu Chizhevskogo tendencja ta wydaje się nie beznadziejna. W tym artykule będziemy mówić o generatorze paliwa wolne Hendershot. Schemat urządzenia (prawdopodobnie) pozwoli każdemu na sprawdzenie autentyczności informacji.


prezentacja historii

Wynalazca jednostce sprawozdawczej uważany jest za amerykański fizyk Lester Hendershot. To był pierwszy generator został przedstawiony do publicznej wiadomości w 1981 roku w Toronto, gdzie Kongres poświęcony energii pola grawitacyjnego. Następnie został on poinformował, że pracuje z powodu pola magnetycznego Ziemi. Wynika z tego wyjdzie, że ważnym zadaniem jest jego położenie i orientację względem biegunów północnego i południowego.

Wynalazca sam – Lestor Hendershot – nie doczekał się do Kongresu. Zmarł w 1961 roku (oficjalnie – popełnił samobójstwo).

Ogólne informacje na temat procesów tworzenia i pokrewnych

Pierwsze wzmianki o tym urządzeniu jest zakres 1927-1930 roku. Według dostępnych zapisów otrzymanych Hendershot użytecznego instrumentu, którego pojemność była 200-300 watów. Następnie przez krótki czas Leicester uhonorowany przez amerykańską prasę jako bohater narodowy. Wkrótce jednak w jego kierunku pochwała zastępuje oskarżeń o szarlatanerii i oszustw.

Ten sam wynalazca w tej chwili jest kontuzjowany przez prąd elektryczny i nie działa z jego osiągnięć. Według jego syna, Marka Hendershot, ojciec 25 tysięcy dolarów został przyjęty przez co nie będzie ujawniać informacji o generatorze.

To wszystko. I przejdźmy bezpośrednio do urządzenia. Ponieważ jesteś zainteresowany w generatorze Hendershot? Jazda komponenty rasklyucheniya? Zanim jednak do czynienia z takimi kwestiami, dowiedzmy się, co trzeba bezpośrednio do samego urządzenia.

materiały potrzebne

Więc trzeba się z następujących elementów:

 1. Cewka emaliowanych miedzianych drutów o średnicy 0,95 mm i długości 50 m.
 2. Dwa kawałki PVC izolowanego drutu miedzianego o średnicy 1,5 mm – długość – 18 metrów. Dla wygody późniejszych prac, można użyć przewodów z izolacją o różnych kolorach.
 3. Dwa non-spolaryzowany kondensator. Każdy z nich powinien mieć pojemność 500 mikrofaradów.
 4. 150 drewniane pręty o średnicy 3 mm.
 5. Cztery non-spolaryzowany kondensator. Pojemność każdego z nich musi być 1000 mikrofarada.
 6. Dwa transformatory o stosunku 1: 5, przeznaczone do pracy przy napięciu 110-220 woltów.
 7. Jeden panel wykonany z drewna, sklejki lub płyty wiórowej, ze stronami 100/60 cm.
 8. Drut miedziany z izolacją PVC o długości 10 m, średnica – 1 mm.
 9. Jeden prostokątne pręty ze stali, z parametrami 10 / 0,5 / 2 cm.
 10. Gniazdo zewnętrzna znamionową 110-220 woltach.
 11. Arkusz kartonu, drewna, z pleksiglasu (ale nie metal) z boków 10 do 10 cm.
 12. Dwie szyny prowadzące, które są stosowane w oprawach meblowych (bez kół).
 13. Magnetyczne prostokątny lub cylindryczny kształt. Średnica – długość 1,5 cm – 10 cm.
 14. Dwa cylindryczny pręt stalowy. Długość – 8 cm, średnica – 2 cm.

Potrzebne narzędzia

Niektóre materiały nie wystarczy. W celu uproszczenia procesu produkcyjnego wymaga następujących narzędzi:

 • linia (30 cm długości powinny być bardziej niż wystarczające);
 • szczypiec;
 • nieusuwalny znacznik;
 • ołówek;
 • i figura śrubokręta;
 • izolacyjne;
 • wiertarka;
 • Wiertło 3 mm;
 • Kleje epoksydowe;
 • lepki dwustronna taśma klejąca;
 • dziesięciu śrub o długości 2 cm;
 • lutowania pistolet;
 • dwanaście śruby, o długości 2 cm. Będą wykorzystywane do montażu kondensatorów;
 • klucz;
 • lutować;
 • strumień;
 • Nóż piśmienne.

Reasumując, trudno nie zauważyć prostotę zestawu. W związku z tym można stwierdzić, że montaż urządzenia jest stosunkowo łatwe. Przed rozpoczęciem tworzenia tej jednostki, proponujemy Państwu zapoznanie się z jego zaletami i wadami. Również do schematycznego rysunku uwaga dwóch prezentowanych na której praca będzie wykonywana.

zalety

Tak więc, w wyniku swoich mocnych takie argumenty:

 1. Nie potrzebuje paliwa.
 2. To nie jest zanieczyszczony siedlisk.
 3. Nie tworzę hałasu.
 4. Ma znaczący wpływ ekonomiczny.
 5. Może pracować przez wiele lat bez konserwacji.

braki

Generator ten posiada pewne wady. Wśród nich wyodrębniono jako takie cechy:

 1. Brak pełnej wiedzy o jego mechanizmu.
 2. Potrzeba wiedzy, aby stworzyć dość skomplikowane systemy.

schematyczne reprezentacje

Istnieją dwa główne obrazy, które twierdzą, że są prawdziwe. Należy zauważyć ich podobieństwo. Dlatego też, jeśli istnieje pragnienie, można osobiście sprawdzić generator Hendershot. Schemat, czy to działa, czy to kolejny mit?

W początkowej wykonania posiada parę cewek, które są kondensatory. Transformatory są wykorzystywane w odbiornikach radiowych. Cewki są dostrojone do wzajemnego odpowiedzi. Model ten działa tylko wtedy, gdy został on zorientowany na południe od północy. Według otrzymanej ilości energii słowa Hendershot wystarczające, aby zabezpieczyć pracę niewielkiego silnika i potwierdził, że eksperyment z samolotu zabawki.

Zaczynamy budować

Zaczynamy produkować generator Hendershot. Jazda własne ręce to może być realizowane bez żadnych problemów, ale konieczne jest, aby stosować się do instrukcji. Aby rozpocząć, kryć. Narysuj dwa okręgi na nim, którego średnica będzie wynosić 100 mm. Odległość pomiędzy centrach powinien wynosić 50 cm. W przypadku, jeśli nie wiem, jak i co do wdrożenia, spojrzeć na wykres. W górnym prawym rogu, aby określić te parametry.

Na kołach zaznaczania punktów w regularnych odstępach czasu. Potem trzeba wiercić wiertła 3 milimetrów. Włóż je w drewnianych pałeczek. Muszą one wzrosnąć o 70 milimetrów. Jeśli istnieje nadmiar tego parametru, należy wyciąć. Następnie lekko spłaszczać po cięciu drewnianych tyczek.

Weź drut, którego przekrój 1,5 mm 2, a jego startu zawarte pomiędzy nimi. Musisz zrobić 12 obrotów na cewki. Następnie wziąć drut 2,5 milimetra do 2. Konieczne jest również, aby leżał już na 12 obrotów na cewki.

Mamy dwa rodzaje z nich różni się kolorem. Każdy typ musi być nawinięta drutem o 6 razy. Pamiętaj, że w cewkach musi mieć taką samą liczbę obrotów. Ponadto, nie zapomnij zostawić 50-60 mm od góry, dzięki czemu można podłączyć do nich. Podczas montażu, pożądane jest, aby lekko nacisnąć zwojów drewnianą linijką, tak, że się nie udało.

Dokonywanie cewkę kontrolować rezonator magnetyczny

Aby to zrobić, należy owinąć warstwę dwa cylindryczny pręt woskowanego papieru. Następnie stosuje się do 40 zwojów drutu, której wartość części – 1,5 mm. Korzystanie okucia meblowe, plastiku lub tekturowego mechanizm ruchomy. Stała na nim za pomocą kleju epoksydowego dwóch poprzednio produkowane cewki. Ale muszą być przenoszone bez znacznego wysiłku i zniekształceń. Długość elementów prowadzących, nie powinna przekraczać 250 mm.

umieszczenie kondensatorów

Teraz potrzebujemy 500 mikrofaradów. Na ich dno klejem dwustronnej taśmy klejącej. Kondensatory powinien być umieszczony w środkowej części cewki wykonane. Po umieszczeniu na urządzeniach 500 uF, to samo należy zrobić z urządzeniami 1000 mikrofaradów. Dwa kondensatory są umieszczone na panelu z zewnątrz cewek. Urządzenie dla elektrolityczny zatem mieć znaczne rozmiary. Dlatego nie zaszkodzi pomyśleć o swoim kompaktowym układzie. Zamontować pozostałe elementy układu. Transformatory powinny być zamontowane na panelu.

konstrukcja montażu

Tak więc dochodzimy do końca stworzenia, a wkrótce będzie można sprawdzić generator Hendershot. Darmowa energia, instrukcja własnymi rękami, obwód – to możliwe do przyjęcia i do zrobienia, zająć kilka godzin produkcji. Łączy w sobie wszystkie elementy poprzez lutowanie. Warto też zwrócić szczególną uwagę na dokładność montażu. Spróbuj maksymalnie stosować się do tego programu.

Również oglądać starannie, tak, że w trakcie połączenia cewek i kondensatorów nie mylić z początku i końca uzwojenia. Należy również sprawdzić siłę mocującą. Następnie można już podłączyć gniazdo. Aby to zrobić, musi być zainstalowany na płycie w miejscu wygodnym dla Ciebie. Wszystkie odsłonięte przewody muszą mieć pewność, aby owinąć taśmą izolacyjną. W tym celu można użyć koszulka termokurczliwa. W tym przypadku, zabezpieczenie musi być umieszczone w pierwszej kolejności, ponieważ cena za naruszenie – Twoje zdrowie, a nawet życie. Dlatego nie ma zapasowego materiału izolacyjnego.

nastawny

Urządzenie zostało już zebrane. Popracujmy z jednostką rezonatora magnetycznego. Lampa może być wybrany jako obciążenie. Podłączyć go do urządzenia i ruszyć w kierunku cewki magnesu, aby uzyskać maksymalną wydajność. Sędzia będzie na siłę lamp żarowych. Po osiągnięciu maksymalnego efektu, zatrzymaj regulację. W trakcie tego procesu, a nie dotykają metalowy pręt, na którym jest nawinięty cewki. Jeśli chcesz pracować z nimi, stosuje się materiał dielektryczny.

opinie

Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, to można zaobserwować bardzo dobry poziom mocy. Na przykład, niektórzy rzemieślnicy nawet pochwalić struktur na 4-5 kilowatów. To jest więcej niż wystarczająco, aby upewnić się, że praca jest dość duża liczba urządzeń. Chociaż należy zauważyć, że projekt w takich przypadkach poważnie poprawić. A co mówią o taki generator jest uważany Hendershot? Jazdy, przeglądy jej zasług. Jest ona odpowiednia dla tych, którzy zaczynają ćwiczyć, aby dowiedzieć się źródeł energii wolnej od paliw. Last but not least, takie opinie można usłyszeć z powodu względnej prostoty konstrukcji i sposobu jego montażu.

wniosek

Tu jesteśmy od siebie, jak zrobić generator Hendershot. Obwód przedstawiony tutaj może być rozbudowany produkować więcej energii, o czym świadczą opinie. Ale trzeba być ostrożnym. Jeśli zdecydujesz się poprawić, dobrze zorientowani we wszystkich procesach fizycznych, które będą rozpatrywane, w celu uniknięcia negatywnych konsekwencji.