271 Shares 1386 views

Cerkiew święto 24 sierpnia. Co to święto na 24 sierpnia?

W ostatnim miesiącu lata jest oznaczony przez wielu wydarzeń historycznych i religijnych, w tym prawosławnego święta 24 sierpnia – Martyr Evpatii Kolovrat (Evplov). Ale miesiąc nie jest bogata tylko w terminach doniosłych, bo od 14 do 27 sierpnia ubiegłego Zaśnięcia Szybka, który jest wspólny dla wszystkich ortodoksyjnych chrześcijan.

z historii

Męczennik archidiakon Evpl żył i służył w Katanii na Sycylii, podczas imperatorstva Dioklecjana i Maksymiana. To była nieustraszona kaznodzieja, który nigdy nie rozstał się z Ewangelii, niosąc swój ciemny głoszenie Chrystusa poganom. Nie bał się prześladowań i podróży dookoła miasta.

Podczas jednej z lektury Ewangelii, kiedy Evpl rozmawiał otoczyć go z pogan, został schwytany i przekazany do lokalnego gubernatora, któremu archidiakon jako prawdziwy chrześcijanin, potępił bałwochwalstwo. Święty Evpl poddano okrutnym torturom, a poważnie rannych, uwięziony w lochu przez siedem dni. Przez cały czas ciągnął się modlić, a Pan zrobił, aby pomóc męczennika w więzieniu prawej życiodajnego źródła wody, tak, że nie umierają z pragnienia.

Pod koniec uwięzienia Evplov ponownie doprowadzony do sądu, przed którym już ufortyfikowanego i inspirowane przez archidiakon drugiego potwierdzona wiary w Jezusa Chrystusa i nieustraszenie oskarżonej gubernator rozlanej krwi niewinnych chrześcijan. Podczas tego męczennika poddano cięcia okrutna kara poza głową. Wrócił do Ewangelii, wiszący na szyi. Nawet jego ostatnie chwile życia Evpl nie przestać czytać Pismo Święte, a wielu ludzi wziął swą wiarę w Chrystusa. Prawosławni uczcić pamięć męczennika archidiakon Evplov, Orthodox święto 24 sierpnia obchodzone jest na cześć uroczyste nabożeństwa.

tradycja ludowa

Według popularnej legendy, Yevpaty Kolovrat poświęcił życie Gentile konwertuje do wiary chrześcijańskiej. On nigdy nie rozstał się z Ewangelii, tłumacząc ludziom ich wartość. W następstwie wykonanie męczennika 24 sierpnia został uznany za fatalny dzień. Ludzie mówili, że upiorne biały koń wędrował przez bagna w poszukiwaniu swojego zaginionego jeźdźca. Jechał przez cały dzień i noc, rozrywając grób cmentarz, starając się znaleźć właściciela. I nikt nie był w stanie złapać białego konia. Ludzie wierzyli, że w tym dniu bagna i cmentarze, jak bezpańskie świateł, latający dusza niewinnie zabitych.

W dniu kalendarza ludowej Evplov zdecydowano się rozpocząć dziania zimowe ubrania. Orthodox święto 24 sierpnia jest dniem upamiętnienia męczennika archidiakon Evpatii Kolovrat, który do ostatnich chwil swego życia nauczył pokuty i otworów ludzi do wiary w Chrystusa.

Kto jest urodziny 24 sierpnia

imieniny w sierpniu, święta prawosławne w sierpniu postanowiliśmy świętować z myślą Zaśnięcia Szybko, która trwa od 14 do 27 sierpnia. Przez dwa tygodnie po dość ścisły, więc tylko dozwolone Skoromniy żywności. Wyjątkiem jest święto 19 sierpnia – Przemienienie Chrystusa, kiedy wolno jeść ryb.

Orthodox święto 24 sierpnia jest bogaty dni: bazylia, Mary, Fiodorow, Aleksander Makarow, Mark, Maxim Martin.

Dzień Pamięci czcigodny Theodore i Bazylia

Mówimy o 24 sierpnia. Co wakacje nawet w tym dniu przypada cerkiew? W tym dniu upamiętniającym czcigodny Theodore i bazylia (11 wieku), którego relikwie są w jaskiniach Kijów-Pechersk. Święty Teodor podarował swój majątek potrzebującym i wycofał się do klasztoru, gdzie przebywał, i ks Basil. W chwilach smutku i żalu Basil obsługiwane Theodore, nie pozwalając mu ulegać demonicznej pokusie i pomógł pozbyć namiętnej miłości do pieniędzy. Theodore pokutował od grzechu i od tego czasu stały się bliskimi przyjaciółmi.

Pod postacią anioła i demona on pojawił się mnich powiedział, gdzie pochowani są wartości, które opuścił klasztor i powrócił do świata, jego koledzy odkryli zakopane srebro, a nawet na torturach nie ujawniając jego sekret panującego księcia Mścisława.

Saints Theodore i Basil byli dręczeni na śmierć, a ostatnia strzała przeszyła książę siebie. Na łożu śmierci, Basil przewidział swoją śmierć na tej samej belki, a wspomniane zagrał Vladimir twierdzy podczas walk bratobójczej w 1099 roku. Ranny w klatkę piersiową, Mścisław powiedział, że umiera z czcigodną Theodore i bazylią.

Który postanowił przypomnieć w sierpniu

Orthodox święto 24 sierpnia to także dzień, kiedy miłość i cześć dla męczennika pamiętać ssanie. Virgin Susanna był krewnym papieża, został wychowany w pobożności i chrześcijaństwa i wolą cielesną usługę małżeńską Boga. Do tego to surowo karane prześladowcy chrześcijan, a relikwie świętego ssania i teraz są w Rzymie.

W dniu 24 sierpnia (11 sierpnia starym stylu) hołd św Theodore, Prince of Ostrog, reszta w jaskiniach Kijów-Pechersk. W 1386 roku, powiat Ostrog został przydzielony do nich, a chwała księcia zdobył nie tylko doniosłe czyny wojskowe, ale przede wszystkim ochronę ortodoksji na Wołyniu. Pozostawiając wszystko w dość zaawansowanym wieku, St Teodor tonsured z nazwą Teodozjusza aż do śmierci (w 1483) służył Panu w modlitwie i poście.

Zaśnięcie Szybko

W ostatnim miesiącu letnim nie spadnie tylko święta religijne i ortodoksyjne 24 sierpnia i innych terminach, ale także dzień Zaśnięcia Najświętszej Panny naszej Bogurodzicy, w postać, która jest dwutygodniowy ścisły post.

On przygotowuje się do znacznego terminie. Nazwa święta pochodzi od słowa „uśpienia”, jako Matki Boga, jak gdyby spał przez trzy dni, po czym zmartwychwstał i wola Pana wstąpił do nieba.

Jak również 24 sierpnia uroczystość kompletna bez specjalnej, uroczystej mszy w Wielki rosyjskiej Cerkwi? To jest po prostu niemożliwe do wyobrażenia. Ortodoksyjni kalendarza świąt i pości w sierpniu, które oznaczone specjalnych dat, pokazują, że neperehodyaschy Święto Wniebowzięcia przypada na 28 sierpnia. W ubiegłym roku w kilkudniowe głodówki jest obserwowany przez wszystkich prawdziwych wierzących ludzi prawosławnych.

założenie

Po śmierci Jezusa przez wiele lat (według różnych źródeł, od 10 do 22 lat) Jego Niepokalana Matka była w Jerozolimie, gdzie mieszkała w domu św Ioanna Bogoslova, którego Jezus polecił jej przed śmiercią.

Często zdarza się w tych miejscach, gdzie został ukrzyżowany, umarł i zmartwychwstałego Jezusa. Matko Boga modlił się we łzach, pamiętając cierpienia Syna, i radował się w jego miejsce Wniebowstąpienia, prosząc Chrystusa wkrótce zabrać ją do siebie. Stając się uczniami Chrystusa dla całej wspólnej matki, ona spędzała czas na modlitwie i pouczających rozmów. Nawet chrześcijanie z innych krajów przyjeżdżają, aby zobaczyć Matkę Boga i słuchać jej słów.

Pod koniec ziemskiego życia Maryi Sam Pan pojawił się na niej w towarzystwie niebieskich aniołów do podjęcia Jej Niepokalanego duszę. Pozostawiając ziemię, mówi do apostołów, że zawsze będzie dla nich molitvennitsey przed Bogiem. A Pan szuka Matki Najświętszej swoich aniołów powyżej.

Najczystsze ciało Matki Bożej dla jej woli został pochowany w grocie Getsemani, w pobliżu grobów rodzicami i sprawiedliwego Józefa. I od tego czasu, wiele cudów się na miejsca pochówku: Choroby zagoiły, wypędzał demony, a ślepy piła od dotykania bier NMP. A dzisiaj czujemy niewidzialną obecność Matki Bożej, w chwilach smutku i rozpaczy, należy chronić go: „Matko Boża, pomóż nam!”