376 Shares 8192 views

Krew w kale u mężczyzn: Przyczyny i diagnostyka

Krew w kale u mężczyzn (Przyczyny tego są różne) może wskazywać na obecność różnych chorób, w tym organizmie. To może być następstwem drobnych pęknięć są małe, powodować zaparcia, a oznaką zmian nowotworowych w jelicie.

Dlaczego mam kału z krwią, powoduje u mężczyzn, leczenie – wszystko opisane w tym artykule.

Główne powody, dla alokacji krew w kale

Takie objawy powinny być zawsze czujnym i być powodem do szukania pomocy lekarskiej.

Dlaczego nie ma krew w kale u mężczyzn? Przyczyny mogą być następujące:

 • Obecność szczeliny odbytu i hemoroidów.
 • Pokonaj raka. W tym przypadku odnosi się do obecności w nowotworze jelita grubego, żołądka lub jelita grubego.
 • Powstawanie uchyłków jelit.
 • Choroba wrzodowa.
 • Marskość wątroby, u których rozwija się żylaków uszkodzenia jelit.
 • Przyczyny różnym charakterze: obecność choroby Crohna zakaźnego charakteru choroby, podwyższony poziom potasu w organizmie.

Fałszywe rozdzielenie krwi

Krew w kale u mężczyzn (przyczyny objawów zazwyczaj leżą w obecności choroby przewodu pokarmowego), i może być objawem fałszywe. Krzesło w tym przypadku staje się czerwonawy lub zawiera kępy czerwone po spożyciu szereg produktów: pomidory, buraki, porzeczek, kiełbasa z zawartością krwi. Więc nie panikuj, gdy niezwykły kolor stolca. Konieczne jest, aby pamiętać, co żywność była wykorzystywana w tych dniach. Jeśli dieta zawiera konkretne produkty, możemy założyć, że krzesło nie mieszała się krew.

Jeśli pewnego dnia sytuacja nie uległa zmianie, należy zwrócić uwagę na swoje zdrowie, jak krew w stolcu zawsze wskazuje na obecność wszelkich patologii w przewodzie pokarmowym.

Zaleca się, aby zdiagnozować siebie przed wizyty u specjalisty. Jednakże takie manipulacje w żadnym wypadku nie powinny zastępować badania lekarskie.

Jak postawić diagnozę na własną rękę?

Co mają takie objawy jak krew w kale, a mężczyźni są przyczyny? Autodiagnostyki jest w znacznym stopniu przyczynić się do wyjaśnienia sytuacji. Niewątpliwie, osoba, która nie ma wykształcenia medycznego, nie jest w stanie zidentyfikować czynnik wytrąca się, ale nie jest to wymagane.

Diagnoza przeprowadzona przez niezależną, trzeba raczej do samozadowolenia i zapewnienie eksperta z bardziej przydatnych informacji, które pomogą mu postawić prawidłową diagnozę.

Tak więc, jeśli znaleziono objawy, takie jak krew w kale u mężczyzn (powody mogą być różne), należy zwrócić uwagę na następujące cechy:

 • barwione we krwi;
 • jego wielkość;
 • obecność żył i skrzepy krwi, krople;
 • miejsce nagromadzenie krwi (jeśli jest ona obecna w stolcu lub na jej powierzchni, jest również ważne, czy krew na papierze toaletowym lub lnu przechodzi).

To właśnie na podstawie takich cech może przyjąć wstępną diagnozę, która może być następnie certyfikowanego specjalisty.

Dlaczego dostaję kale krwi u mężczyzn? Przyczyny mogą być następujące:

 • Krwawienie w postaci kropli lub strumień obserwuje się w obecności hemoroidów. W tym przypadku, krew jest zabarwiona na kolor szkarłatny, że nie zawiera żadnych zanieczyszczeń lub śluz. Gdy hemoroidy uruchomiony formularz w kale jest obecna nie tylko we krwi, ale także ropa.
 • Stolec zawiera krew ze śluzem. Może to wskazywać na obecność polipów, zapalenie okrężnicy, a nawet raka.
 • Krew w kolorze szkarłatu i zawiera żyły, zmieszane z kałem. Wskazuje to, że obecność raka w każdym GI. Podobny obraz kliniczny charakteryzuje się uchyłków i jelita grubego.
 • Kal ma konsystencję (biegunka), i urządzenie widoczne krwi jest włączony. Wskazuje to na pokonanie robakom ciała, a jeśli takie objawy występują w podwyższonej temperaturze ciała, stanowi to takich chorób jak czerwonki.
 • Jaśniejsze w kolorze krwi, tym bliżej do odbytu zlokalizowanej proces patologiczny.
 • Czerwonych krwinek wskazuje na rozwój zapalenia okrężnicy.

kolor stolca

Cal z krwią mężczyzn (Przyczyny tego zjawiska są różne) może być inny kolor. Czy kolorowe stolce w diagnozie? Znak ten również zwrócić uwagę. Czarne stolce – dowód, że krew przez długi czas stagnacji w ścieżce i gęstą. Często ciemne wyboru koloru wskazuje na obecność guzów nowotworowych.

Krzesło kasztan kolor są wskaźnikiem patologicznego procesu w jelicie cienkim, który znajduje się w środkowej części przewodu.

Wizyta u specjalisty jest pilnie potrzebna, ponieważ krew w stolcu – jest to bardzo poważny objaw. Lepiej nie odłożyć wizytę w gabinecie lekarskim. Rzeczywiście, w przypadku poważnej choroby łatwiej zatrzymać się na wczesnym etapie, niż gdy wyprzedza.

Diagnoza proctologist krew w stolcu

Co ma czegoś takiego jak krew w kale, a mężczyźni są przyczyny? Diagnoza przeprowadzona proktologii obejmuje szereg procedur, na podstawie których można umieścić technik ostateczną diagnozę i wybrać odpowiedni kurs terapeutyczny.

Poniższa można przypisać do podstawowych metod:

 • Wywiad. W tym wypadku opis będzie użyteczne cechy uzyskane podczas diagnozowania warunków w domu. Pacjent może opisać spójność nietypowych wydzielin podczas defekacji. Ponadto, lekarz zapytać ogólnego dobrego samopoczucia i dolegliwości pacjentów.
 • Cyfrowy odbyt. Procedura jest nieprzyjemny, ale bardzo potrzebne, ponieważ w większości przypadków pomaga przy ustalaniu prawidłowej diagnozy.
 • Diagnoza jest kompletna bez całościowej analizy. Zazwyczaj określa się poziom hemoglobiny poddaje się krzesła i moczu.
 • Manipulacja dodatkowości. Jeżeli kontrola nie daje pełnego obrazu lekarz lub lekarz ma wątpliwości, czegoś, potrafi doradzić przejście dodatkowych badań, zlecania testów lub badań. Takimi metodami powinno zawierać coprogram, endoskopia, kolonoskopia, sigmoidoskopię, radiografii. W tym przypadku badanie jest przedmiotem jelicie grubym. Manipulacja pozwoli na prawidłową diagnozę na podstawie którego pacjent jest przypisany do odpowiedniej terapii.

W większości przypadków, patologiczne procesy wywołał krwawienie, przynosić dyskomfort dla pacjenta, ale nie są śmiertelne. Jednak w niektórych przypadkach sytuacja może być krytyczna. Po tym wszystkim, przyczyny krwi w stolcu mają odmienne mężczyzn. Czasami taki objaw jest wywołany obecnością przerzutów, guz nowotworowy i innych niebezpiecznych anomalii. Są to bezpośrednie zagrożenie dla życia pacjenta. Dlatego badanie ekspert jest pilnie potrzebne.

Krew w stolcu hemoroidów

Co mają taką cechę, jak krew w kale, a mężczyźni są przyczyny? Bezboleśnie to objaw występuje w obecności mikropęknięć. Ale on daje dyskomfort hemoroidy.

Hemoroidy jest częstą przyczyną krwi podczas defekacji. Choroba ta jest wpisana w obrzęku, zapalenia, a następnie utraty żylnych węzłów. Wszystko to towarzyszy uwalnianie krwi. Przyczyna leży w żylaków patologii, w której odpływ żylny krwi jest zepsuty.

W związku z tym, proces tkanki odbytu wypełnione krwią. Z biegiem czasu, to krzepnie, a więc tworzą hemoroidy. Są narośla wypełnione krwią. Dlatego podczas relaksu one zmniejszyć rozmiary i wzrost napięcia.

Hemoroidy krwi znajduje się na powierzchni fotela i przejawia się w postaci strumieni. Można zauważyć na papier toaletowy lub w muszli klozetowej. Jeśli dana osoba jest dręczony przez zaparcia, hemoroidy mogą pogorszyć i spowodować krwawienie.

Formy hemoroidów

Akceptowane są dwa rodzaje hemoroidów:

 • Przewlekłe wygląd. Wpływy falami. Jeśli nie posiadają odpowiedniego leczenia, choroba zaczyna się rozwijać i sprawia, że ostry w czasie.
 • Ostrej fazy. Przejawia się to w ciągu ostrych bolesnych doznań, które wydają się być pęknięcie z człowiekiem w środku. Ponadto, pacjent uskarża się na obecność obcego ciała w odbycie. Kiedy defekacji siedzącej to uczucie staje się coraz bardziej dotkliwy. Choroba może towarzyszyć obfite izolacji krwi. Może być również powikłania, takie jak ropień martwicy tkanek, które w przypadku braku odpowiedniej obróbce może nawet doprowadzić do posocznicy.

Przyczyny hemoroidów

Przyczyny tej choroby są zróżnicowane. Najczęstszym obejmują:

 • siedzący tryb życia;
 • zwiększone obciążenie fizyczne;
 • Obecność zaparciom;
 • nadużywanie ostrych produktów i przyprawy;
 • spożywanie napojów alkoholowych;
 • vospalenitelny proces w przewodzie pokarmowym;
 • guzy nowotworowe w okolicach miednicy.

Z tego powodu, hemoroidy mogą być klasyfikowane jako choroby zawodowej. Dlaczego krew w kale u mężczyzn (z powodów opisanych w artykule) pojawia się, gdy pewien rodzaj zatrudnienia? Objaw powszechne wśród Movers, kierowców, sportowców, księgowych i innych specjalistów, którzy prowadzą siedzący tryb życia lub podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Obecność uchyłków w jelicie

Krew w stolcu dorosłego mężczyzny (przyczyny są inne) mogą być wywołane przez uchyłkowatości. Choroba ta charakteryzuje się wybrzuszenia ścianki narządów rurowego i pustego. proces patologiczny może uchwycić każdą instytucję.

Najczęstszym miejsce docelowe uchyłek jest uważany przewodu pokarmowego. Oni często zlokalizowane są w przełyku, dwunastnicy, jelicie cienkim lub grubym.

Symptomatologia choroby, co do zasady, pozostaje niewypowiedzianych. Czasami choroba jest wykryta absolutnie nagle.

Kał i gromadzenia żywności, ich zachodzi fermentacja następuje ropienie. Jeżeli masa pozostaje w stagnacji przez długi czas w uchyłków, powoduje stan zapalny i perforację. Ponadto, proces ten może służyć jako bodziec do rozwoju zmian onkologicznych.

Uchyłki w ostrym stadium towarzyszą przewlekłe zaparcia w formie. Jest to rodzaj zaparcia są przyczyną krwi zanieczyszczeń podczas defekacji. Wraz z tych pacjentów wyrazić skarg gorączką i bólem wyostrzająca w przewodzie pokarmowym.

Przyczyny uchyłkowatości

Przyczyny tej choroby, mogą być różne. Najczęstszym obejmują:

 • Osłabienie pustych mięśni ciała;
 • Podwyższone ciśnienie w organizmie;
 • Obecność zaparciom;
 • rozwój przepukliny;
 • pominięcie lub utrata ciała;
 • Obecność hemoroidów i chorób żylaków kończyn dolnych;
 • urazy i procesy zapalne.

Zazwyczaj wyeliminowanie objawów choroby związane możliwe tylko przez korpus perforacji.

Krew w stolcu w obecności wrzodu trawiennego

Dlaczego nie ma krew w kale u mężczyzn? Przyczyny i objawy mogą być różne. Jednym z nich jest plaga. Charakteryzuje się występowaniem defektów w błonie śluzowej żołądka i dwunastnicy. Choroba zazwyczaj rozwija się w wieku od 25 do 50 lat

Wrzód trawienny nieodłącznym ostry i nagły początek. Choroba charakteryzuje się obecnością ostrego bólu brzucha, nudności, zgagi, odbijania i zaparcia. Ostatni objaw może być tak intensywne, że manifestacja nawet ból brzucha przeszkadzał w mniejszym stopniu.

Przyczyny choroby mogą być:

 • przepięcia układ nerwowy i stres;
 • nieprawidłowa dieta;
 • zwiększenie spożycia produktów spożywczych i cierpki olejowych spożywczych;
 • palenie;
 • alkoholu;
 • długotrwałe metody hormonalnej;
 • predyspozycje do choroby, na poziomie genetycznym.

Krwawienia w stolcu w obecności owrzodzenia się różnić w zależności od tego, czy owrzodzenia utworzone w regionie. Zazwyczaj cal staje się czarny. Należy jednak pamiętać, że znak ten charakteryzuje i nowotworów jelita grubego. Dlatego też kompleksowa diagnoza jest wymagane w celu dokładnego rozpoznania.

Onkologia mężczyzn

Proces rak może rozwijać się w każdym obszarze przewodu pokarmowego. Zazwyczaj choroba występuje u osób w podeszłym wieku, ale w ostatnich latach stało się oczywiste, u osób po 40 latach. Objawy raka zależy od tego dział nowotwór rozwinął. Często patologia jest utworzony w odbytnicy.

Rozróżnia dwie grupy objawów:

 • Niespecyficzne. Mężczyzna skarży się na nietolerancję pokarmową, osłabienie, zmęczenie, bladość, zmniejszenie i / lub całkowity brak apetytu, nagła utrata masy ciała, zaburzenia zmysłu dotyku i węchu. Objawy takie są wspólne z innymi chorobami. W związku z tym, na podstawie jego diagnozy nie od razu umieścić.
 • Specyficzny. Są one specyficzne dla onkologii. Objawy pojawiają się w późniejszych stadiach choroby. Są one wyrażone w bólu w odbytnicy, wzdęcia i żołądka dudnienie. Objawy te utrzymują się nawet po posiłku. Ponadto, pacjenci skarżą się na uczucie pełności w jamie brzusznej i jelit. W tym przypadku, po akcie defekacji osoba skarży się na uczucie, że jelit była zakończona. Były naruszeń, takie jak biegunka lub zaparcia, zwiększone wytwarzanie gazów. Wraz ze wzrostem wielkości guza zachodzi w modyfikacji fotela. stolec staje się podobny do wstążki. Zachęcam do opróżnienia jelita stają się częstsze. Często zdarza się, że są fałszywe. Krzesło zauważyć nietypowy domieszki krwi, śluz, ropę i kawałki nowotworu. Na późnym stadium choroby nie jest przeszkodą.

Podczas propagacji patologicznego procesu do górnej odbytnicy oddzielone przeszkadzać przewlekłego zaparcia, uczucie ciężkości żołądka, ból, nietrzymanie kału i gazów.

Krwawienie w obecności raka nie są tak intensywne, ale różni się prawidłowość, że wywołuje niedokrwistość i osłabienie. Na tej samej domieszki krwi widoczne w kale. Krzesło staje się czarny. Te objawy wskazują na obecność nowotworu.

marskość

Kał krew (przyczyny u mężczyzn opisanych w tym artykule) może być objawem marskości wątroby. Choroba charakteryzuje zaburzeń patologicznych w komórkach. Proces ten jest spowodowany przez nadmierny wzrost tkanki łącznej. W rezultacie istnieje funkcjonalność narządu naruszenie.

Przyczyną krwi w stolcu nie jest sama choroba, i żylaki, który zaczyna się rozwijać w tej chorobie.

Objawy choroby

Główne cechy tej choroby powinno zawierać:

 • astenia;
 • Gwiazdy tworzenie naczyń krwionośnych w górnej części ciała;
 • Uczucie swędzenia;
 • ból stawów;
 • bezsenność.

krwawienie wewnętrzne mogą występować w późniejszych stadiach marskości gdy narusza integralność naczyń krwionośnych i żył. Jednocześnie otwiera krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Głównym objawem choroby – czarny stolec.

Przyczyny choroby

Głównymi przyczynami marskości należą:

 • nadużywanie alkoholu;
 • Obecność wirusowego zapalenia wątroby typu B;
 • zatrucia organizmu przemysłowe substancje chemiczne lub leki niektórych grup;
 • obecność niewydolności serca, co wywołuje przeciążenia żylnego w wątrobie;
 • zmienić strukturę dróg żółciowych;
 • Czynnik genetyczny, który przejawia się w leczeniu chorób, takich jak glikogen, hemochromatoza i innych.

Jeśli powodem separacji krwi zaczął marskości, oprócz leczenia choroby dochodzenia jest potrzebne głównego terapii choroby. W tym celu, to odnosi się nie tylko do proktologa, ale również do innych specjalistów.

terapia

Krew w kale u mężczyzn (z powodów opisanych w artykule) jest eliminowane za pomocą różnych preparatów. Kiedy powikłania wielu chorób zastosowanie czopków doodbytniczych i maści. Taka terapia jest odpowiednia w obecności hemoroidów. Wybrane środki zawierające tlenek cynku, tytanu lub bizmut. Mają wpływ krzepnięcia. Stosowanych leków, takich jak "Relief", "Proktozan Neo", "Relief Advance" i "Proktozan".

Występowanie pęknięć w odbycie i krwawienia wymaga zintegrowanego podejścia. Ponadto, stosowane są środki przeczyszczające: świece na bazie gliceryny lub rokitnika i „Guttalaks”.

Wraz z rozwojem poważnych patologii w przewodzie pokarmowym wymaga leczenia tych chorób. Wyeliminuje samej choroby i konsekwencji krwawienia. Objawy bólowe i towarzyszące są przycięte.

wniosek

Przyczyną tego objawu jak krew w kale, mężczyźni (i powoduje problemy wiąże się z tym, opisane są w artykule) musi być zainstalowany przez specjalistów. W każdym przypadku zaleca się, aby zdiagnozować i leczyć przyczynę charakterystyki, nie tylko z nim walczyć. Zabronione jest przeprowadzanie terapii na własną rękę. Jest to obowiązkowe, aby odwiedzić urząd się ze specjalistą.