101 Shares 1761 views

Nitrogliceryna. Wskazań. Działanie i dawkowanie

Dziś, wiele chorób układu krążenia są jednym z czołowych miejsc wśród innych dolegliwości. Istnieje wiele przyczyn tych chorób. Złe nawyki lub predyspozycje genetyczne, siedzący tryb życia i stres – to wszystko z tego cierpienia jest najważniejszym organem. Jednym z najbardziej niebezpiecznych chorób serca jest angina. Do szybkiego łagodzenia ataku biorąc nitroglicerynę. Wskazania do stosowania leku, jego właściwości i efekty zostaną opisane w tym artykule.


Ogólna charakterystyka

Nitrogliceryna – syntetyczny lek stosowany w medycynie już przez długi czas. Pomimo ogromnej liczbie egzemplarzy, lek ten nie traci swój status jako najlepszy i niezawodny. Jego główną zaletą jest to, że bardzo szybko wchłaniany do krwi i ma działanie lecznicze w minutę. Nitrogliceryna jest dostępny w postaci tabletki, kapsułki, wtrysk sprayu.

Nitrogliceryna. Wskazania i działanie farmakologiczne

Lek ma rozszerzający naczynia krwionośne, przeciwnadciśnieniowe, oraz dusznicy bolesnej vasodilatig. Jest szeroko stosowane w leczeniu chorób układu krążenia, czasem z żółciowych dyskinez. Lek rozszerza naczynia krwionośne naczyń mózgu i tętnicy wieńcowej, rozluźnienie mięśni gładkich przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i innych narządów. Wskazania nitrogliceryna zmniejszyło opór i naczyń wieńcowych i obwodowych – zmniejsza powrotu żylnego krwi do serca. Lek redystrybucji przepływ krwi w mięśniu sercowym (mięśnia sercowego), minimalizując urazu niedokrwiennego po zawale mięśnia sercowego i zawał mięśnia zwiększania kurczliwości. Nitrogliceryna poprawia procesy metaboliczne w mięśniu sercowym i zmniejszyć zapotrzebowanie na tlen.

Lista chorób

W każdym przypadku podjęcia nitroglicerynę? Wskazania do stosowania leku następujących chorób: dusznicy bolesnej, zaburzenia dróg żółciowych ruchliwość dróg oddechowych, tętnicy środkowej siatkówki oka zatkane, niewydolność lewej komory serca, zapobiegania i leczenia niestabilnej dusznicy bolesnej, niewydolności serca, w postaci przewlekłej, ostrym zespołem wieńcowym i kolki żółciowej, przewlekłe zapalenie trzustki, zapalenie przełyku dyskinezy.

nitrogliceryna

Dzięki długim i systematyczne otrzymujących lek na jego działanie występuje wciągająca, tak aby uzyskać skuteczne wyniki trzeba zwiększyć częstotliwość podawania lub dawce. Obecnie, nitrogliceryna, wskazania, dla którego zastosowanie – w zasadzie patologii sercowo-naczyniowych, jest stosowany w postaci tabletek lub kapsułek, co najmniej jako rozwiązanie 1 procent. Najbardziej powszechnym produktem w postaci tabletek i kapsułek. W ostrego ataku dusznicy ona przyjmować jedną tabletkę. Jeśli nie ma odpowiedniego efektu – zwiększenie dawki ulgi. Dzienna ilość nitrogliceryny 6 tabletek. Postać dawkowania stosuje się w kapsułkach pod językiem do czasu całkowitego rozpuszczenia. Zarówno tabletki i kapsułki żuć i pęknięcie nie jest zalecane.