346 Shares 4624 views

Stocznia Leningrad "Pella"

Petersburg jest różnorodny w swoich przejawach. Leningrad stocznie słusznie dumny z całej Rosji. Dobrze, że wiele firm pozostają wierne tradycji, pozostaje liderem w swoim segmencie i rozszerzyć strefę wpływów. Stocznia „Pella” trzyma palmę w budowie holowników, z powodzeniem mistrzami uwolnienie łodzi torpedowych, statków oceanograficznych i innych zaawansowanych technologicznie statków.


historia

JSC „Pella” – stocznia, położony w miejscowości regionu Otradnoye Leningrad. Terytorium, które zajmuje, wcześniej należał do obszaru parku Pellinskogo pałacu. Fabryka została założona i zbudowana na rozkaz Katarzyny II, z wspaniały zespół były jedyną stocznią pocztowy i stajnie. Szkody spowodowane nie jest czas i zaburzenie ludzki i wojny. Obecnie, czas budowy i pomniki są chronione przez państwo.

Po rewolucji, a dokładniej w latach 30. Ministerstwo ZSRR przemysł leśny na terenie ogrodów wzniesionych fabryka kontener. Po zniesieniu blokady i zakończenia II wojny światowej, firma wznowiła swoją działalność zostały przywrócone sklep i dostał nową nazwę – numer Leningrad Zakłady Mechaniczne 4.

Stocznia „Pella” został założony w 1950 roku i obecnie jest jednym z flagowych małych tonażu statków. Firma specjalizuje się w produkcji holowników, pchaczy (cumowania, Escort), łodzie pilotowe, łodzi, sprzętu i narzędzi.

Misja firmy

Stocznia Leningrad „Pella” widzi swoją misję w kompleksowej realizacji swoich zobowiązań. Przedsiębiorstwo uznaje się, że produkty opuszczające jardów fabrycznych, jest zobowiązany do najwyższej jakości i spełniają normy europejskie i rosyjskie. Równie ważnym elementem pracy jest wdrożenie wszystkie życzenia klienta, jak również spełnienia wszystkich zobowiązań umownych.

Z wysokim stopniem odpowiedzialności w produkcji są do realizacji zamówień na czas, jak również dogodne opcje dla klientów obliczeń finansowych. Dbałość o szczegóły i wysoka jakość wykonania zlecenia na czas i wiele innych niuansów pracy pozwoli firmie, aby nie tylko utrzymać rentowność, ale także w czasach kryzysu, aby otrzymywać kontrakty rządowe.

produkty

Stocznia „Pella” została sprywatyzowana w 1992 roku i otrzymał status otwartej spółki akcyjnej. Główne produkty były wytwarzane tradycyjnymi wskazówkami:

 • Stoczniowy. Produkty są dostarczane do klientów rosyjskich, są eksportowane do WNP i innych krajach. lider produkcji – łodzie pilotowe. Opracowane nowe kierunki – holownik, holowniki pchane, holowniki towarzyskie, statek do różnych celów (w tym dla Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej ..).
 • produkcja włókna szklanego. Kierunek ten specjalizuje się w produkcji łodzi ratunkowych przeznaczonych do prowadzenia kabli, łodzie swobodnego spadania i konstrukcji wykonanych z materiałów kompozytowych. Dodatkowa powierzchnia produkcyjna jest opuszczania i podnoszenia sprzęt do łodzi z włókna szklanego, manufacturability łodzi rekreacyjnych „Pella-fiord.”
 • Industrial Engineering. Przedsiębiorstwie produkowane maszyny plazmorezhuschie używany do automatycznego cięcia blach walcowanie. Stocznia Leningrad „Pella” jest jedyną firmą produkującą takiego sprzętu. W ciągu inżynieria produkcji wiele produkowane maszyny do gięcia rur zimnych i gorących rur roboczych. Również szereg urządzeń „Ray” i „efekt”, przeznaczonych do prac malarskich natryskiem hydrodynamicznym.

struktura biznes

„Pella” – stoczni (Otradnoe), która ma konstrukcję wsporczą sterowania. Głównym jednostka łączy niezależnych jednostek zależnych. To pozwala firmie zbudować jasny łańcuch procesów w przedsiębiorstwie. Każdy z podległych spółek zależnych od osób prawnych ma pewien stopień swobody w uzyskaniu zamówienia, podziału zysku, koncentracja zasobów.

Struktura firmy:

 • JSC "Pella-Mash" Aktywność – inżynieria mechaniczna.
 • JSC "Pella-Fiord" Aktywność – włókno szklane stoczniowym.
 • "Aris" OOO, specjalizacja – statki dekoracji, malowanie.
 • ZSA „Intro-Pella» i «Pella Sietas GmbH» zaangażowany w przemyśle stoczniowym.
 • Ltd. „Energia Przemysłowy” Aktywność – energia.
 • LLC „Nemo”, zakres działalności – okablowanie.
 • Ltd. „Pella Design” – twórcze przedsiębiorstwo koncentruje się na inżynierii i projektowania.
 • LLC „Perseus-Pella” – spółka zależna uczestniczył w działalności połowowej.

perspektywy

W 2011 roku stocznia „Pella” nabyte w regionie leningradzkim dodatkowe 20 ha pod budowę zakładów produkcyjnych. Obszar znajduje się trzy kilometry poniżej istniejącego przedsiębiorstwa. Nowe warsztaty budowane są:

 • Statki techniczne (szarpie do pracy w lodzie, hydrograficzne statku, specjalistyczne statki do pracy w infrastrukturze Szlaku Morzu Północnym).
 • Statki rybackie (trawlery do połowów na różnych głębokościach statku dla różnych instytucji „Rosrybolovstva” i inne.).

Na pełnych obrotach, firma powinna wyjść w 2018 roku, planowany obrót finansowy z funduszy wyniesie około 8 do 10 mld rubli rocznie. Główne działania to budowa maszyn, przemysł stoczniowy. Od 2015 roku firma rozpoczęła produkcję statków obronnych „Karakurt” projekt tej klasy uzbrajanie „Kaliber” rakiet.

plany

Nowy Stocznia „Pella” jest aktywny. W 2016 roku na forum LMTP inicjatywy strategiczne „Pella” wprowadzono kilka nowych projektów i ulepszonych produktów seryjnych. Największe zainteresowanie wzbudziła przez statek rybacki i ratownictwa holownika użytku uniwersalnego. Odpowiedź uwagę na projekt nowego stoczniowego złożonych firm, jak również rozwój koncepcji serii statków rybackich (zamrażarka trawler trawler, procesor krabolovnoe statku i inni.).

Pod koniec lipca 2016 roku firma przeprowadziła Trzecia zakładka rocket ship małej pojemności skokowej „Squall” serii, jest ona przeznaczona dla rosyjskiej marynarki wojennej. W ramach tej współpracy planowane jest uwolnienie tankowca morskiego i uniwersalny projekt techniczny zbiornika 23120M (hulk). Według niektórych mediów, budowa tych obiektów odbędzie się w stoczniach zagranicznych firm (Hamburg, spółka zależna od Pella Sietas GmbH).

We wrześniu 2016 roku nowa oceanograficznych statek badawczy „Akademik Ageev” również został uruchomiony kilka serii holowników, otrzymał port macierzysty i właściciele zostały określone w przedsiębiorstwie. Wszystkie statki są odpowiednie certyfikacja i klasyfikacja krajowych towarzystw zagranicznych.

krymski ekspansja

Krymskie stocznie długo pozostawał bez odpowiedniego wsparcia i dzisiaj pilnie potrzebuje inwestycji. Według niektórych raportów, Stocznia „Pella” twierdził, że jest szansa na reorganizację oraz dokonać inwestycji w fabryce „morze” (Teodozja). Decyzja o inwestycji jest związana z realizacją Teodozji teraz wojskowej zamówienia obronnego na budowę statków o tej samej klasie, która produkuje LMTP „Pella”.

Przeciwko transakcji dokonanej przez Unię „Sea” robotników, którzy chcą zachować własność państwową, ponieważ pojawiły się doniesienia o przeniesieniu spółki pod jurysdykcją zależnej JSC „Pella”. Jednakże strony osiągnęły niektórych porozumień. Szczegóły tej informacji jeszcze, ale jest to początkowy etap rekonstrukcji Stoczni Teodozja. Plany obejmują dnoglubinnye działalność w zatoce i naprawy urządzeń produkcyjnych i innych prac remontowych. Plan odbudowy zaprojektowane przed 2020 r.

administracja

Głównym udziałowcem jest Tsaturov Gerbert Robertovich (59,66% udziałów). Od 1992 roku jest prezesem LMTP „Pella”.

Siedziba firmy znajduje się pod adresem: Leningrad, powiat, miasto Kirov Witamy, przy ulicy Centralnej budynku 4.