170 Shares 1504 views

Atrakcje Biełgorod: Plac Katedralny, Muzeum diorama Muzeum Sztuki, zoo, zegar słoneczny, irlandzki pub, wiekowy dąb

Biełgorod znajduje się w regionie Central Black Earth Rosji, w pobliżu granicy z Ukrainą. Z Moskwy jest oddzielona od około 700 kilometrów.


Historia pokazuje,

Dekret cara Fodora Ioannovicha miasta powstała w zamku granicznego we wrześniu 1596 roku. Choć wzmianki o osadzie, która znajduje się w dniu stronie z powrotem do znacznie wcześniejszego okresu – X wieku.

Od 1658 roku przez Biełgorod przeszedł 800 kilometrów linii obronnych, które nazwano cechy Biełgorod – jest chroniony Moskwy z wrogiem – Tatarów krymskich. Po przystąpieniu Ukrainy (początek XVIII wieku) oraz budowę ukraińskiego linii obronnej Biełgorod znaczeniu dla obronności kraju spadła. Wreszcie zniknął po zdobyciu Krymu, to nawet wydalony z wielu istniejących fortów. Stało się to w 1785 roku.

Podczas II wojny światowej miasto było znieść zawód podwójnie. Był uważany za jednego z najważniejszych osad w Kursk Bulge. Biełgorod został wydany w tym samym czasie z orłem. Stało się to 05 sierpnia 1943. Moskwa z zadowoleniem wyzwolenie miast pierwsze zwycięstwo pozdrowieniu. Dlatego Biełgorod jest teraz nazywany miastem pierwszym toaście, a drugi – pierwszy chwała wojskowy.

Po Biełgorod pierwszy przyznano ten tytuł honorowy. Został odznaczony Orderem Wojny Ojczyźnianej o 1 stopień.

Miasto dziś. atrakcje Biełgorod

Jak mówią teraz, Biełgorod z dobrze rozwiniętą infrastrukturą jest ośrodkiem gospodarczym, naukowym, kulturalnym i duchowym. W rzeczywistości, jest to stosunkowo małe miasto z populacją około pół miliona ludzi. On zwięźle położony na Seversky Doniec rzeki, która jest prawym dopływem Don. Jej terytorium jest podzielone na dzielnice Wschodu i Zachodu. Miasta sąsiadujące przedmieścia – obszary o poszczególnych budynkach.

Biełgorod nazwać odróżniającego lub oryginalne, bo w czasie wojny został przekształcony ruin. Jednak istnieje wiele zabytków, ciekawe historyczne budowle i budynki, które tworzą zabytki Biełgorod. Założenia i Nicholas Katedra Przemienienia „Dom Selivanov”, „Tree of Friendship”, muzeum-diorama „Ogień Arc”, śpiewając fontanny … Te i wiele innych zabytków architektury Biełgorod zasługują, aby je nam powiedzieć więcej.

Kościoły i katedry jest bogata

Siedemnaście świątynie i kościoły były budowane w różnych momentach. Najstarsza – nie tylko w Biełgorod, ale także w całym regionie – jest założenie Nicholas Cathedral. Jego budowa została zakończona na początku XVIII wieku. Car Piotr I przyznano 100 rubli na jej budowę. Odręczną notatkę napisane przez cesarza był utrzymywany w sanktuarium od ponad 200 lat. Inni rosyjscy monarchowie skarżył się także do katedry „ewangelii w wysokich wynagrodzeń” do tego samego starego „w XVII wieku, napisał”. Ten zabytek architektoniczny wyróżnia splendor, piękne malowidła, złoty liść pozłacany ikonostas.

Pochodzi z tego samego stulecia inny starożytnej świątyni Biełgorod – Katedra w Smoleńsku. Został on zbudowany na miejscu, gdzie ludzie była cudowna ikona Matki Boskiej Smoleńskiej. Początkowo wybudowano tu drewniany kościół, a następnie – kamień.

Po stu latach miasto zostało podniesione do katedry Przemienienia – dla upamiętnienia zwycięstwa nad Napoleonem. Przechowywane tam pięćset lat cudownej ikonie Mikołaja Ratna, relikwii św Ioasafa a ikona Matki Bożej „The Omen”. Te artefakty są przyciągane do miasta mnóstwo pielgrzymów.

Atrakcją miasta Biełgorod – ma też sporą popularność w Rosji, Kościół Najświętszego Matrona Moskwy, St. Nicholas Ioasafovsky i Krzyża i wielu innych, w tym nowych kościołów.

W centrum – spacer

Atrakcje Biełgorod zróżnicowane i obfite, ale największa ich liczba znajduje się w centralnej części miasta. Zacznij zapoznając je z niezbędną alei Bogdana Hmelnitskogo, a następnie można chodzić po ulicach Popov i Vatutin. W tym obszarze znajduje się około 80% najważniejszych miejsc turystycznych.

Na głównym placu miasta jest znany jako katedry. Jednak zamiast tradycyjnych rad znajduje się pomnik Lenina, trwały pomnik z wiecznym ogniem, a rzeźba aktora M. S. Schepkina z tytułowej teatrze dramatycznym.

Rola kościoła można przypisać do budynku administracji regionalnej jako prymat tutaj. Obszar architektura powstaje w Stalin Modern. Obszar ruch jest zablokowany – jest to strefa dla pieszych. luksusowy hotel „Biełgorod” znajduje się obok administracji regionalnej.

Plac Katedralny – miejsce, gdzie dwóch najpiękniejszych alei miasta: Holy Trinity Boulevard i Civic Avenue. Boulevard jest nie tylko centrum, ale także najstarsza ulica Biełgorod. Raz został zbudowany domy dwupiętrowe, z których niektóre przetrwały do dnia dzisiejszego.

Na ulicy można przejść do budynku Uniwersytetu Państwowego. W pobliżu znajduje się Katedra Świętej Trójcy, a przed nim – pomnik patrona miasta, św Joasaph. Nawiasem mówiąc, na uniwersytecie, choć nie jest daleko od kościoła, ma swój własny kościół, który jest zbudowany na brzegach rzeki Vezelki.

Jeśli spacerem od Placu Katedralnego na drugą stronę Alei cywilnego, można zobaczyć ciekawe budynki oryginalnej architektury. Istnieje także Katedra Smolensky.

Spacer po centrum miasta musi prowadzić nas do muzeów. Okazało się, że prawie wszystkie muzea Biełgorod są w pobliżu Placu Katedralnego, jest również blisko siebie, w tym samym kwartale. Więc …

muzeum randki

Muzeum Sztuki Biełgorod ma elegancki wystrój i ciekawe dzieła sztuki. W jego kolekcji znajduje się arcydzieła na świecie, lecz ten, kto kocha sztukę, wizyta nie pożałujesz.

Początki kolekcji muzeum umieścić prezent w wysokości 243 obrazów otrzymanych od wdowy po rodzinnym mieście artysty MN Dobronravova. Liczne wystawy prac przez ten czas już zebrane w organizacji Biełgorod rosyjskiego Związku Malarzy. Dlatego zdecydowano się na otwarcie muzeum. W tym czasie, kolekcja obrazów składał się z około 400 eksponatów. Były dzieła Laktionova Jurij Pimenov, Sergei Gerasimov, P. Ossovsky i innych artystów. W latach 2004-2008 muzeum nadal dodawać zdjęcia artystów wizualnych XX wieku Rosja.

Na parterze znajduje się otwarta galeria sztuki, gdzie można kupić obrazy, rysunki, rzemiosła i produktów drukujących.

Na brzegach rzeki Vezelki znajduje się unikalne muzeum-diorama „Ogień Arc”. Jest on poświęcony wielkiej bitwie pancernej w Prochorowka, która miała miejsce w lipcu 1943 roku. Budynek powstaje w kształt łuku, główne miejsce zajmują dużym płótnie, którego długość wynosi 67 metrów, wysokość – 15 metrów. To opowieść o wielkiej bitwie pancernej. Muzeum posiada dużą kolekcję przedmiotów przywiezionych z pól bitewnych. O diorama jest wystawa sprzętu wojskowego, który był używany w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Jeden z najstarszych instytucji kultury w mieście i regionie jest uważany za muzeum historyczne, gdzie można odkryć historię regionu Biełgorod. Wcześniej był w katedrze Przemienienia.

„Selivanov House” – budynek, który należy do zabytków architektury XVIII wieku. Teraz jest Biełgorod Muzeum Literatury. publikacje drukowane, w tym książki, a także niektóre publikacje przedstawione tutaj, nie tylko obejmuje okres XVIII wieku, ale również obecny.

Umówić się z zegarem

W centrum, które znajduje się na ulicy 50-lecia regionu Biełgorod i bulwaru Ludowej, zegara słonecznego wielkiej wielkości. Stały się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców miasta. Pokaż im prawdziwe zainteresowanie i turystów.

Kompozycja, wysokość 11 m, składa się z granitu i brązu. Został on stworzony przez rzeźbiarza Tarasa Kostenko, znanego wśród mieszkańców miasta. Otwarcie rzeźba została poświęcona 65 rocznicy wyzwolenia Biełgorod. W tym samym czasie w mieście mają nowe fontanny były zrehabilitowany ulice.

Czas na zegarze słonecznym można określić z dokładnością do zaledwie 10 minut. I nie tylko w dobrej pogody. W ciemności lub ponurej porze dnia w godzinach wyzwalane specjalny program, który steruje żarówek. Nawiasem mówiąc, w świetle dial-up gwiazdy w nocy, i są wyraźnie widoczne najjaśniejsza półkula konstelacja, jak Droga Mleczna.

Zegar utrzymany w doskonałym stanie. Ich wydajność nikt nie ma wątpliwości, ponieważ władze o to, że mieszkańcy i odwiedzający przyciąga takich zabytków Biełgorod. Zdjęcia z zegarem na pamiątkę wizyty w mieście – co może być lepiej?

parki miasta – jego piękno

Placów i parków w Biełgorod dużo. Wśród nich są duże i małe, dobrze utrzymany i nie bardzo dobrze znane wszystkim i odwiedzane tylko przez koneserów.

Dla tych, którzy lubią spacery wśród zielonych drzew, może być wskazane, aby rozpocząć przy placu Teatralnym. Jednak to miejsce jest bardziej odpowiedni dla młodych ludzi: co Theatre Lane ciągle jeździć tutaj-go chłopców i dziewcząt na wrotki, siedzą na ławkach, studentów, często z gitarami. Jednak rodzice z dziećmi, zbyt wiele tutaj.

Naprzeciwko parku znajduje się Park Zwycięstwa. Tutaj też jest wystarczająco dużo dla każdego. Park rozciąga się wzdłuż brzegów rzeki Vezolka. Nawiasem mówiąc, tutaj można przejść z prospektu ulicach Vatutina i Sumy. Ten ostatni jest bardziej jak aleja parku – prawie nie ma ruchu. Jest to ulica i zabierze nas do parku.

Główne części parku mieści rzeźby znaki aleja śpiew fontanna, dzieci i teren sportowy. Na uwagę zasługuje pomnik „Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej”, która powstała w 1983 roku z okazji 40. rocznicy bitwy pod Kurskiem i wyzwolenie Biełgorod. W pewnym zacisznym zakątku parku miłośników ćwiczenia na pasku danego oddzielna przestrzeń. Kto może jeździć przez rzekę na łódce, biorąc ją za czynsz.

Wyliczanie parki Biełgorod, nie można nazwać Central Park Kultury i Wypoczynku nazwany V. I. Lenina, w którym mieszkańcy i goście mogą nie tylko odpocząć, ale również do zabawy. Są przejażdżki, często odbywają się festiwale folklorystyczne, artyści odwiedzający wykonać. Z tarasu widokowego, który został zbudowany na górze Charkowie, można rozważać miasto w całej swej okazałości.

Godne uwagi są mniej znane parki w Biełgorod, wśród nich Politechniki Campus. Może to zostać osiągnięte wzdłuż alei prowadzącej z pomnikiem księcia Włodzimierza w Charkowie Mountain. Znaleźć się w przytulnym parku, zadbany, czysty. Tutaj też znajduje się taras widokowy, oferuje wspaniały widok na rzekę Seversky Doniec rzeki i części miasta. Można wybrać się na spacer przy fontannie i nadal cieszyć się ciekawe rzeźby, których nazwy mówią same za siebie: „studenci”, „Prowadnice”, „Puszkin i Natalie”, „Dziewczynka z pieskiem”.

Biełgorod Zoo zaprasza

Biełgorod Zoo zaczął ze zwykłymi zoougolka w Parku Zwycięstwa. Teraz zajmuje powierzchnię ponad trzech hektarów. Istnieje około 400 zwierząt z 84 gatunków. Niektóre z nich są dość rzadkie i są wymienione jako zagrożone. kolekcja odsłoniętej zoo składa ssaki, ptaki, gady i owady.

Biełgorod jeszcze wierzą, że ich zoo nie ma wystarczająco dużo miejsca na rozwój, więc w 2010 roku władze miasta postanowił przenieść go na przewodzie Sosnovka. Przydzielona część o powierzchni 50 hektar. W 2011 roku rozpoczęła prace budowlane. W międzyczasie, będzie on w starym miejscu w centrum miasta (adres: aleja Bogdana Hmelnitskogo, 16, „a”).

Działa Belgorod zoo w ciepłym sezonie codziennie, oprócz poniedziałków, od 10 do 20 godzin. Od listopada do marca nie jest celem samym do innego dnia wolnego – Wtorek, a czas jest skrócony do 18 godzin.

Biełgorod – od Białej Góry

Nazwa miasta dał gór kreda, które mają światło, prawie białe. W sąsiedztwie Biełgorod kredy kariery opracowane i działa materiałów roślinnych.

Na najwyższych górach, biały, ustawiony krzyż żelazny i zrobił coś w rodzaju tarasu widokowego, aby móc spojrzeć na miasto i jego okolice.

Dość blisko White jest tak zwane drewno góra Monastirskiy. Jest tam kaplica, wiosna i chrzcielnica. Woda w źródle jest uważane za lecznicze.

Historia tego świętego miejsca jest bardzo stara. Pod koniec XVII wieku w lesie, u źródła, okazało Korsunia ikona Matki Bożej. W tym momencie – z błogosławieństwem metropolity Hilarion – zbudowano kaplicę, która została następnie przeniesiona do Narodzenia NMP klasztoru. Z biegiem czasu, istnieją dwa kościoły zostały zbudowane. Jeden – na cześć ikonie Korsunia, drugi – na cześć Zbawicielowi. Rewolucja jednak, II wojny światowej, a rząd radziecki odegrała swoją rolę w niszczeniu kościołów i klasztor był zamknięty.

Nowoczesna kaplica Korsun Ikona Matki Bożej został zbudowany i konsekrowany w 1995 roku.

W sąsiedztwie Biełgorod Oak Village. Jego atrakcją jest starożytny dąb, szeroki zasięg trzech posadzonych ponad 300 lat temu Bogdanom Hmelnitskim. Obywatele często przychodzą tutaj w celu spacer po pięknym parku i odpocząć od zgiełku.

Irish Pub w Rosji

W Biełgorod istnieje wiele zakładów, gdzie można zjeść, albo po prostu zjeść posiłek, mieć dobry wypoczynek i relaks. Na przykład, „Irish Pub” na ulicy Michurina. Ten dwupiętrowy restauracja jest naprawdę złożony w irlandzkim stylu. Miłośnicy piwa można spróbować tutaj Eł słynny Guinness i innych równie znanych napojów.

Pub często wykonują znane zespoły z Irlandii. Ich koncerty są popularne. Interesującym jest obchodzony Dzień Halloween i Patryka, okresowo poddawane degustacji piwa, oglądanie meczów sportowych.