783 Shares 3826 views

Obraz „Turgieniewa dziewcząt”: opis, charakterystyka i analiza

W tym artykule rozważymy wizerunku „dziewczyny Turgieniewa”. To zdanie można usłyszeć dość często, ale to co to oznacza? Aby odpowiedzieć na to pytanie będzie musiał przypomnieć dzieła Turgieniewa. Ale po pierwsze, możemy zauważyć, że współcześni kochał autora. Miał więcej zwolenników niż jakiegokolwiek innego rosyjskiego pisarza. Spróbuj zrozumieć, co Iwan Siergiejewicz zasługują na taką miłość?


Osobista tragedia i nastawienie do miłości

Obraz „Turgieniewa dziewczyny” pojawiły się dzięki osobliwej światopoglądu pisarza. Pod wieloma względami to zawdzięcza swój wygląd przed miłością Turgieniewa. Pisarz przez całe życie żywił niespełnionej pasji do Pauline Viardot, słynnego francuskiego piosenkarza. To uczucie jest zabezpieczony Iwan Siergiejewicz ożenić, nawet poszedł do służby dyplomatycznej, aby być bliżej obiektu westchnień. Ale to było wszystko na próżno – Viardot był żonaty i kochała swojego męża.

To niepowodzenie miłość wpływa perspektywę Turgieniewa. Przestał wierzyć w to uczucie może uczynić człowiek szczęśliwy. Dla pisarza, miłość stała się nieodparta siła, która łatwo załamuje nawet najbardziej upartą osobą. Można to zaobserwować na przykładzie losów Bazarowa. Turgieniew był przekonany, że w konfrontacji z poczuciem osoba nie może pozostać taka sama – Love szlifować go. Autor widzi los, nieuchronny los.

bohaterki

Turgieniew dziewczyna obraz jest rodzajem wcielenie rock, który jest przeznaczony do niszczenia życia – poznać miłość, bohater skazany duchowe i fizyczne. Jego charakter lub umiera Bazarowa, albo znikną jak Pavel Pietrowicz Kirsanov, który beznadziejnie zakochany w księżnej R. Po jej śmierci, traci swoją wewnętrzną siłę, nie ma bezwładności.

Wychodząc z powyższego, można by przypuszczać, że kobieta, która skazuje człowieka na śmierć, musi mieć coś demonicznego. Ale Turgieniew nie pozwala sobie na barki całą odpowiedzialność na bohaterki. Wręcz przeciwnie, to stworzył niemal doskonały obraz kobiety, która nie może utworzyć dowolną rosyjski pisarz. Nazwy tych popełnionych młodych pań:

 • Elena Stakhov ( "Eve");
 • Zinaida ( "Pierwsza miłość");
 • Natalia Lasunsky ( "Rudin");
 • Lisa ( "Diary zbędny człowiek");
 • Assia z tego samego produktu;
 • Lisa Kalitina ( "Szlachetny gniazdo");
 • Wiara ( "Faust").

Jeśli chodzi o powieść „Ojcowie i synowie”, to Anna Odintsov nie nadaje się do roli „dziewcząt Turgieniewa”. Przeciwnie, mogą one być zaliczane bombkami i Katya.

Obraz „Turgieniewa dziewcząt”: charakterystyka

Bohaterka pisarza jest inna, ale mają wspólne cechy.

Wszystkich „dziewczyna Turgieniewa” bardzo kobiece. Nie mogą one być piękne na pierwszy rzut oka, ale mają coś specjalnego. Jego postać jest „nie z tego świata” – bardzo romantyczny, dużo czytam, wrażliwy, żyją w swoim własnym świecie. Indykatywny w tym zakresie, opis Natalia ( „Rudin”) „zastygł w bezruchu … myślałem … … spada ręce na jej twarz odzwierciedla pracę myśli … poczuła silny i głęboki, ale w tajemnicy.”

Turgieniew dziewczyna bardzo moralny i doskonale cnotliwy. Najważniejszą rzeczą dla niej – być uczciwym wobec siebie i nie iść wbrew ich sumieniu. Tylko wtedy można być szczęśliwym. Może się wydawać, że taki bezradny bohaterkę i słabych, ale to nie jest przypadek. W swej wielkiej sile kłamstwa, co daje im poczucie obowiązku moralnego. Przerwa ta postać nie może być, jeśli jest ona zdecydowała, że nie będzie go zmienić.

„Turgieniew dziewcząt” można łatwo rezygnować z siebie, ale dla dobra ukochanej osoby. To znowu manifestuje swoją wewnętrzną siłę. Często duchowy potencjał tych znaków jest znacznie wyższa niż którykolwiek z męskiego bohatera. Ze względu na ich niezwykły charakter losu „Turgieniew dziewcząt” będzie bardzo nietypowe. Na przykład, Helena „przeddzień” idzie na wojnę, Marianny „Novi” znajduje się w samym sercu wydarzeń rewolucyjnych, Lisa Kalitina ( „Noble Nest”) znajduje pocieszenie tylko w klasztorze.

Bohaterka pewno coś jest Turgieniewa. To może być ukochany mężczyzna, najwyższy pomysł, a czasem jedno i drugie. Jednocześnie istnieje współistnieć dość sprzeczne cechy charakteru, takie jak trzeźwości umysłu i upór, impulsywność.

Tak, omówiliśmy podstawowe charakter postaci. Poniżej można zobaczyć plan. Obraz „Dziewczyna Turgieniewa” na to będzie dużo łatwiejsze do analizy. Bierzemy przykład Asya.

duchowość

Pisarz tworzy nowy żeński. Jego bohaterkami nic nie pozostaje drobnych pań średniowiecza, które zostały uznane za idealne. Takie kobiety były przychylne, pokorny i czeka na działania ze strony mężczyzn. Obraz „Dziewczyna Turgieniewa” nie jest tak w historii lub powieści. Od Można się spodziewać, że będzie ona zająć miejsce rycerza uratować ukochaną ze wszystkich kłopotów. Dlatego nazywamy to panienka wiotkie i słabe – błąd krytyczny. Wystarczy spojrzeć na jej potencjał po prostu nie jest możliwe. W tym przypadku bohaterką Turgieniewa pozostać wierny sobie, są one zawsze jedną sztukę wewnętrznie, nie zostały one zawzięty kontrowersje i wątpliwości. Oto, na przykład, opis Lizy Kalitinoy „jest przepojona poczuciem obowiązku … z sercem łagodnym i rodzaju … kochała jednego Boga czule, namiętnie, nieśmiało.”

Lisa Kalitina

Rozważmy obraz „Turgieniew dziewcząt”, na przykład, bohaterka powieści „The Noble Nest”. Lisa Kalitina pojawia się normalne pani prowincjonalny, który jest przedmiotem we wszystkich matek i odtwarzanie muzyki przez cały dzień. W przyszłości przewiduje się dobrą partię, to jest do pozazdroszczenia oczyszczenie. Po przyjęciu tego losu, mogła przeżyć to samo życie, jak wielu jej rówieśników. Jednak Lisa zwykły na pierwszy rzut oka. znak jest podkreślana przez samego autora. On wprowadza każdego bohatera, opisując swoją przeszłość, ale Lisa trzeba zrozumieć rozwiązywania cechy, które pozwalają go innym. A zatem konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że inni nie od razu można zrozumieć dziewczynę. Więc Lavretsky było o nim całkowicie po pierwszym znajomy złym wyroku. Dopiero z czasem udaje mu się rozwikłać Lisa i dowiedzieć się, że mają ze sobą wiele wspólnego. Jedyną rzeczą, która ich dzieli – jest wiara w Boga: Lisa przekonany chrześcijaninem i ateistyczną Lavretsky. Dziewczyna jest bardzo pasją opowiada o swojej wierze, zapominając o wszystkim.

Lisa miłość

Obraz „Dziewczyna Turgieniewa” bardzo niewinne. To ssanie istota, trochę znają prawdziwego życia. Dlatego Lisa nie od razu sobie sprawę, że kocha Lavretsky. Na jego uczucia Nauczyła tylko uświadomić sobie, jak wiele wspólnego ze swoim kochankiem.

Na uwagę zasługuje scena między młodymi ludźmi wyjaśnienie. Podczas całej rozmowy Lisa milczy. Ale pisarz przekazuje swoje uczucia poprzez ruchów, mimiki i gestów. Bohaterowie zadowolony. Dopiero po tym etapie Turgieniew opowiada nam o przeszłości, Lisa, który stanowi klucz do zrozumienia jego natury.

Wziąwszy swój sens, bohaterka ma już żadnych wątpliwości. Ale pojawienie się żony Lavretsky użytkownika, który jest wciąż żywy, niszcząc jej szczęście. Wierzy, że jest to kara, i zobaczyć dla siebie out – opuszcza klasztor. Ale również w decyzji, że jest wierna sobie. Popełnić ten akt wiary w Bożych przykazań.

Obraz „Dziewczyna Turgieniewa” w historii „Asya”: Plan

Aby ułatwić proces analizowania znaki, można stworzyć ramy rozumowania. będzie wyglądać następująco:

 1. Krótki opis produktu tytułowego przedmiot i perspektywiczny.
 2. Ogólna charakterystyka bohatera.
 3. Szczegółowa analiza jego funkcji i działań.
 4. Odpowiedzieć na pytanie, czy dzieciństwo i edukacja wpływa na kształtowanie osobowości.
 5. Bohaterka związek z kochankiem.
 6. Temat izolacja i odprawa.

Story „Asia”

Teraz spróbujmy za pomocą naszego planu, aby się obraz „Dziewczyna Turgieniewa”. „Asia” został napisany w 1857 roku. Ta historia jest o dziewczynie, urodzonego z mastera komunikacyjnego i chłopa. Pisarz widział los tych dzieci, więc przedmiotem była blisko niego i zrozumiałe.

Przejdźmy teraz do opisu Asię. Przedstawia typowy „Turgieniew młodą damę.” Ona nie jest szczególnie ładne, ale urodziwa, wdzięczne, że ma dużo osobistego uroku i wyjątkowości. To, co sam autor opisuje to tak: „Było coś szczególnego w jej dużej powierzchni nieco ciemnego … z małym cienkiej nos, jasne oczy, policzki dzieci.” W swoim wyglądem dużo światła, a nawet dzieci. Na bohatera zrobiła na pierwszym spotkaniu z dziwnym wrażeniem – zbyt wiele ostry i szybki był jej gestów i działań.

Jak zwykle, „Turgieniew dziewczyna” nie otworzy się natychmiast. Wkrótce staje się jasne, że jego zachowanie może być wyjaśnione przez dotychczasowego życia. Pomimo swojego wieku, ona rozumie dualizm jego pozycji, a ta dwoistość jest przekazywana do jej charakteru.

uczucia Asi

Obraz Turgieniew dziewczyna w historii „Asia” bardzo jasne. Jest to szczególnie widoczne w momencie, kiedy bohaterka uświadamia sobie, że zwrócił uwagę narratora. Rozpocząć spotkanie, mówią, a człowiek rozumie, jak duchowo bogaty Asię. Ona odkrywa coraz bardziej staje się jasne, że jest przekonany, że religijnie człowiek jest zdolny do wszystkiego, to życzyć. W tym przypadku, Asia jest romantyczny i działania, konieczne jest, aby wykonywać, nie może usiedzieć w miejscu. Miłość daje mu nową siłę, czyni ją szczęśliwą, inspiruje.

Ale na szczęście nie doszło do skutku – bohater nie zna miłości, boi się światła i widokiem opuszczonej bohaterki. Dlatego pozostawia się do końca dni nieszczęśliwych i nie dać drugą rodzinę i miłość Turgieniewa. Asia (obraz „Dziewczyna Turgieniewa” Flawless) pojawia się idealna, która została poświęcona najbliższej osobie.