662 Shares 4659 views

Brocade – tkanina królów i cesarzy

Wiele wspaniałych rzeczy, których używamy dziś mają przyjść do nas ze Wschodu. A fakt, że nawet nie próbują uczyć się od, wciąż jest fascynujące. Chińska kultura jest niesamowite: piersiach krajobrazy, piękne tradycje i legendy fascynujące. Chiny w przeszłości był jednym z najbardziej zamkniętych krajów na świecie i tajemnic eksportu karano bardzo surowo – złodziej okrada życie. To był z jedwabiu przyszedł do nas. Jego produkcja była największą tajemnicą, że nikt nie może się powtórzyć. Dlatego ten chiński tkaniny cenne jak złoto. Ale nie tylko jedwab można powiedzieć coś takiego. Brocade – tkanina, pochodzi właśnie w tym wschodniej kraju.


tkanina historia

Brocade Fabric (prezentowane w tym artykule zdjęcie) ma długą historię. Jej korzenie sięgają aż do końca XIII wieku. Po raz pierwszy było to chińscy mistrzowie tkane brokat. Wtedy wiesz o tym nie mniej kolorowe i pikantnym kraju – Indie. Ten kraj Azji następnie ściśle związana z Europą. I bizantyjskie kupcy często zakupy tam.

Cenny materiał jest wysyłany do wybrzeża Morza Czarnego. I z Bizancjum – na całym świecie. Brocade – proces produkcji tkaniny, które potem nikt nie mógł widzieć przez powtórzyć ten cud. Dlatego też została podjęta do produkcji królewskich i cesarskich zamówień. Nikt wtedy nie mógł pochwalić się takim eleganckim stroju. Księża i biskupi, którzy, jak wiemy, też były bardzo bogaty i szanowany, nosił szatę brokatu. Dlatego ten materiał będzie wkrótce stać się synonimem dworu królewskiego, arystokracji, bogactwa i luksusu. I to było w istocie. Po tym wszystkim, nie tylko przyciąga tajne „przepis”, ale także cenne plamki.

Jaki jest brokat (tkanina)?

Istnieje kilka rodzajów brokatu. Ale wszystkie z nich poprzedzony jednym – ten, który związany jest z góry złota. Cały sekret tkwi w złocie. Brocade – sojusz z jedwabiu osnowę i złota, srebra lub innych metalowych drutów. Powoduje to, że sztywny i sprężysty tkaniny.

Oczywiście, produkcja brokatu wymaga wysiłku i kosztów. Złoto może zostać wciągnięty do bardzo cienkiego drutu, to jest bardzo ciągliwy metal, ale tkanina była fantastycznie kosztowne. Później został uaktualniony. Przędze szlachetne zastąpiono stopów o niższej zawartości metali szlachetnych. I fundacja została zastąpiona bardziej miękkie nosić odzież była wygodniejsza. I tkanina zachowuje ten sam bogactwo kolorów, wzorów i możliwości aplikacyjne. W ten sposób narodził się pierwszy typ, który jest nazywany po prostu brokatu.

Ale Brocade Lycra powstała stosunkowo niedawno. W przeciwieństwie do wersji klasycznej, nie jest szorstka i twarda, i bardzo dobry rozciągania. Sto procent jedwab brokat dotyczy tylko uszyć coś uroczystego i wyjściowego. Na ogół właściwości zależą tkaniny zanieczyszczeń i wstawkami. Z dodatkiem lureksowym, staje się bardziej elastyczny, bardziej doskonałych wątki – sztywniejszy to.

Pielęgnacja brokat

Brocade – tkanina jest bardzo kapryśna. A jeśli umieścisz miejscu, istnieje ryzyko, w ogóle zniszczyć skafander. Jeśli pozbyć się brudu na przedniej stronie, sytuacja może tylko gorzej: ty walenie brudu w głąb tkanki. Ale od wewnątrz, można spróbować to zrobić, ale tylko bardzo ostrożnie. Jeśli nie pewni swoich umiejętności, albo są bardzo drogie ubrania, pralnia chemiczna radzić sobie najlepiej. Bądź ostrożny przy prasowaniu. Bardzo delikatnie prasować na lewej stronie, ustawienie trybu jedwabiu. Przemyć ciepłą wodą z mydłem, uważając, aby nie odkształcić materiał.

brokatowa aplikacja

Okazało się, że było to z mocą i luksusu związanego z nami brokatu (tkaniny). Cena za nim w średniowieczu był bardzo wysoki, ale teraz jest to dość demokratyczna. Dlatego ten materiał jest powszechnie stosowany. Jest to głównie materiały dekoracyjne: poduszki lub zasłony, itd. Jeśli chcesz zobaczyć światło w takim stroju, będzie dobrze wyglądać brokatów i sukienek ślubnych i wieczorowych weekendu lub obrazy … Połączyć ją z tkanki płucnej. Brokat jest nadal używany w teatralnej działalności z powodu jej stroje wyglądają naprawdę piękny i bogaty.