774 Shares 9430 views

Jaka jest przyczyna wypchanych uszu?

Niedawno proste pytanie na pierwszy rzut oka jest dość popularne: "Jaki jest powód, dla którego uszy są faszerowane?" Jak wiadomo, dopiero po ustaleniu, że konieczne jest kontynuowanie leczenia. W rzeczywistości ten problem martwi wielu ludzi. W tym artykule postaramy się go szczegółowo zrozumieć.


Powodem wypchnięcia uszu

  • Czynnik fizyczny. W tej kategorii są przede wszystkim ostre spadki ciśnienia. Na przykład podczas wspinania się po windzie lub startu na samolocie. Rozwiązanie w tym przypadku może być wielokrotne tylko połykanie z rzędu lub ziewanie głębokie. Z drugiej strony, ucho może położyć się i po upadku do samej muszli wody. Taka wspólna sytuacja występuje z reguły podczas kąpieli, pod prysznic itp. W tym celu nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie. Wystarczy tylko, aby usunąć zgromadzoną ciecz za pomocą bardzo starannego pałeczki lub dysku.
  • Czynnik fizjologiczny. Co zrobić, jeśli nie ma ostrych spadków ciśnienia, ale nadal występują problemy? Znowu trzeba odnieść się do takiego pytania, jako przyczyny włączonych uszu, a dopiero potem do podjęcia decyzji. Często zdarza się, że powyższym problemem towarzyszą choroby wywołane przez catarrhal (przekrwienie nosa, kaszel itp.). Prawdopodobnie śluz z nosa wniknął do kanału słuchowego, w wyniku którego rozpoczął się proces zapalny. Jedynym wyjściem jest umówienie się na spotkanie z lekarzem, który po dokładnym zbadaniu zaleci terapię indywidualną.

Leczenie uszu

Jeśli nie chcesz uciekać się do tradycyjnej medycyny, prawdopodobnie będziesz musiał skosztować przepisów kulinarnych. Aby pozbyć się uczucia uszu podczas zimna, konieczne będzie obmycie błoną śluzową nosa za pomocą specjalnego roztworu. Do jego przygotowania wymieszaj łyżkę soli ostrożnie w szklance wody, a następnie spłucz nos z tym roztworem. Ponadto, prawie w każdej aptece można kupić leki na bazie soli morskiej. Niektórzy ludzie wolą używać tak zwanych leków zwężających naczynia krwionośne. Jednak w tym przypadku należy zachować ostrożność, ponieważ często są uzależniające.

Właściwa higiena

Powodem dla wypchanych uszu, jeśli uważasz ekspertów, można ukryć się w złej higieny. Na przykład każdy wie, że substancja siarkowa jest stale formowana w muszli usznych. Jeśli nie usuniesz go z czasem, powstaje lepka substancja, a następnie pojawiają się siarka. Jeśli trzeba było poradzić sobie z tym problemem, lepiej szukać pomocy wykwalifikowanego specjalistę, a nie próbować pozbyć się siarki używając pąków bawełnianych. Nie jest tajemnicą, że choroba uszu pojawia się najczęściej z powodu braku higieny. Tak więc, lekarze zalecają codziennie umyć uszy, a następnie dokładnie wytrzeć wodę. Aby siarki nie tworzyły się w dużych ilościach, można kupić specjalne krople do tych celów, które są wytwarzane głównie na bazie składników naturalnych.