568 Shares 4552 views

Zapalenia spojówek uczta u dzieci?

Spojówka jest śluzówkowym przezroczysta membrana obejmujący oko. Jest to bardzo odporne na różne zakażenia. Rozdarcie osoba – naturalny Kompozycja antybakteryjna zawierająca immunoglobuliny, beta-lizyny i lizozym. Substancje te zapobiegają przedostawaniu się szkodliwych mikroorganizmów w błonie oka i wyglądu zapalenia. Powieki wykonywać także funkcje bezpieczeństwa, ale czasami te bariery nie zapobiec infekcji.


Zapalenie spojówek – dość powszechne w chorobach oczu dzieci. Ale występuje u dziecka, w przeciwieństwie do dorosłych, zupełnie inny sposób. Dziecko nie śpi, on stracił apetyt, staje się płaczliwy i rozdrażniony.

Objawy dzieci spojówek są:

  • światłowstręt;
  • sklejone powieki po śnie, bo z nich tworzą strupy ropnych;
  • silne rozdarcie i / lub ropa;
  • spojówek zaczerwienienie i obrzęk niej.

Tak, to jest zapalenie spojówek leczyć? Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy zrozumieć, jaki rodzaj zapalenia spojówek daje dziecko w kłopoty.

W zależności od patogenów, które spowodowały chorobę, rozróżnienie bakteryjnych, wirusowych i alergicznych typy.

bakteryjne zapalenie spojówek

Utworzone na wejściu drobnoustrojów spojówek lub bakterii. Najbardziej powszechne są gronkowce, pneumokoki, paciorkowce, co najmniej – gonococcus i chlamydia.

Gronkowcowe zapalenie spojówek lub pneumokokową typ charakteryzuje się obfitym ropienie i silne zaczerwienienie oka.

Uczta bakteryjne zapalenie spojówek typ? Obróbka redukuje się do oka zakopywania antybiotyków dziecka roztwór wodny w krople i maści, która to kompozycja zawiera również antybiotyki.

wirusowe zapalenie spojówek

Leczenie może być podawany przez lekarza-okulisty po określeniu rodzaju wirusa który spowodował chorobę. To może być opryszczka, enterowirus, wirus Coxsackie , albo adenowirus.

Adenowirusowy – najczęstszą i zakaźnej typu. Charakteryzuje się wzrostem temperatury ciała i zaczerwienienie oczu w połączeniu z objawami przeziębienia: katar, ból gardła. Na pytanie, co w leczeniu zapalenia spojówek tego typu można odpowiedzieć, to najlepiej, aby poradzić sobie z tym różnorodnych przejawów choroby spada „Poludan” lub „IFN”.

typ opryszczki jest określana przez pojawienie wokół oczu dziecka i / lub na brzegach powiek pęcherzyków. Towarzyszy światłowstręt i łzawienie. Jest on traktowany z antiherpetic leków, w szczególności leków „acyklowir”.

alergiczne zapalenie spojówek

Niż leczyć tego typu zapalenie spojówek? Najpierw należy dowiedzieć się, na jakiej alergen u dziecka takiej reakcji. Może to być banalne kurz dom, chemia gospodarcza, pyłki roślin kwiatowych, nowy produkt w diecie, a wielu innych powodów. Dla tego typu choroby charakteryzującej się brakiem obrzęku powiek i śluzówki oczu zaczerwienienie. Dotyczy obu oczu jednocześnie, zaniepokojony ciągłym dziecka ciężką świąd. Poddane obróbce tego typu lekami immunosupresyjnymi spojówek (Drugs „hydrokortyzonu” lub „deksametazon”) i po kropli przeciwalergiczne (czyli „Allergodil allergoftal” „”, i inne).

Tak, dzieci spojówek. Niż leczyć choroby w każdym przypadku, to jest teraz jasne. Nieco usystematyzować informacje.

W pierwszych dniach choroby wymaga co dwa lub dwa i pół godziny, aby przemyć oczy dziecka. Z tego idealnego wodnym furatsilina lub rumianek farmacji. Lukier powinien zostać usunięty, ich wstępnego wygrzewania. Należy pamiętać, że do leczenia każdego oka należy wziąć osobny wacik. Pomoże to zapobiec ponownemu zakażeniu.

W następnym dniu, ale nie mniej niż tydzień, oczy mogą być myte do trzech razy w ciągu dnia.

Co 3 h zakopać spadek dezynfekującym. Niemowlęta odpowiadał 10% roztwór leku „sulfacetamid”. Starsze dzieci – rozwiązanie „chloramfenikol”, „Vitabakt”, „Eubetal” i inne. Z poprawą liczby zakropleniu może zostać zredukowana do 3-4 razy w ciągu dnia. Dobry efekt otrzymuje 1% maść: „tetracyklina”, „erytromycyna”.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeżeli zainfekowany tylko jedno oko, potem drugie musi być również pewien kopać i umyć. Bardzo często zapalenie przechodzi z jednego oka i drugiego.

W tym artykule szczegółowo niektóre ujawnionej przyczyny tej choroby u dziecka i daje odpowiedź na pytanie „Jak leczyć zapalenie spojówek oka.”