182 Shares 4839 views

Jaki jest konstelacja Oriona? Orion konstelacja map. Opis mity

Gwiaździste niebo jest szczególnie piękny w lecie. Jasne, gorące noce ilość światła nad głową uderzające. Jednakże istnieją niebiańskie postacie, które są najlepiej widoczne w zimnych porach roku. Należą do nich, a konstelacja Orion. Napędowe to zawiera 209 gwiazd, dostrzegalnych gołym okiem. Orion jest słynne dzięki dużej liczbie jasnych obiektów kosmicznych w jego skład są łatwe do odróżnienia od ziemi. Idealny czas dla swoich obserwacji – od listopada do stycznia.

Rozpoznawalny na całym świecie

Jaki jest konstelacją Oriona, znana niemal wszystkich mieszkańców naszej planety, ponieważ jest postrzegana w obu półkulach. Jest to ułatwione przez układ gwiazd jest niemal na linii równika niebieskiego.

W konstelacji półkuli północnej Orion jest szczególnie zauważalny w zimie późno w nocy w południowym niebie. W tym czasie trzy gwiazdy tworzące pas Oriona , a znajdujący się niemal w linii prostej doskonale, są zbliżone do linii horyzontu pod niewielkim kątem w stosunku do niego. Rozpoznawalna postać sylwetka osiem dobrze oznakowanych ciała. Heavenly figura od starożytności związanego z obrazem myśliwego Oriona z mieczem u pasa, klub w jednej ręce i tarczą w drugiej.

legenda

Constellation Orion dla dzieci jest opisana po raz pierwszy nie na lekcje astronomii iw trakcie znajomości z legend starożytnej Grecji. Według legendy, bohater, a następnie umieścić w niebo, był znany jako zręczny myśliwy, którego serce został zabity przez piękno Plejad – nimfy bogini Artemidy. Orion próbuje rozmawiać z nimi zakończyły się niepowodzeniem: Zmieszany nimfy uciekł i wezwał na pomoc z jego patrona. Artemis odwrócił siedem Plejady w gołębiami. Oni poleciał wysoko w niebie, gdzie wkrótce zaczął konstelacji.

Orion szybko przestał lamentować z powodu nimf i zakochał się w Merope – córki króla wyspy Chios Oynopiona. Ojciec poprosił bohatera wykonać wyczyn godny córki ręką. Jednak Orion postanowił działać na swój sposób: wyruszył do kradzieży Merope. Król dowiedział się od Hunter wzorów i oślepił go w odwecie.

Śmierć bohatera

Orion dawno sam wędrując po ziemi w poszukiwaniu kogoś, kto mógłby przywrócić wzrok. W końcu, zlitował się nad jednym z napotkanych Cyclops i doprowadziły do Heliosa. Bóg słońca był w stanie uczynić bohatera ponownie zobaczyć. Orion, bez zastanowienia, wrócił do swojego hobby. W pogoni za zdobycz i Artemis zauważył, bardzo lubił polowania. Orion wkrótce stał się jej kochankiem, jest bardzo zdenerwowany boginie brat – Apollo. Postanowił zniszczyć przebiegły łowca. Apollo, Artemida wiedział duma w rozmowie wątpliwość dokładność jego łucznictwa i testów sugerują, że próbowała uderzyć odległy ciemny punkt, dostrzegł w wodach morskich. Bogini łatwo poradził sobie z zadaniem, nie wiedząc, że punkt został szefem Orion, który postanowił popływać.

Wkrótce Artemis wiedział, że był mordercą ukochanej. Orion żałoba, złożyła ślubowanie zawsze pamiętają go i umieścił go wśród gwiazd. Tak świeciły na niebie Orion – konstelacji. Mity opowiadają o losach innym wykonaniu bohatera. Według jednej z wersji, w nadziei, że jej mąż staje piękno Merope on dzielnie walczył z dzikimi bestiami, że zagrożonych mieszkańców wyspy Chios. Pokonanie wszystkich, jednak on nie dostał dziewczynę i został pojmany i oślepiony przez jej ojca. Po spotkaniu z Heliosa Orion przywrócony wzrok, ale po chwili został zabity gniewny Artemis – patrona zwierząt.

dobrze oznakowane

Tak, wygląda na to konstelacji Oriona dzisiaj, to jest postrzegane i wiele tysięcy lat temu. Jest to jeden z niebieskich figur, zawarte w katalogu „Almagest” Klavdiya Ptolemeya, składająca się z około 140 AD. Uwaga poświęcona starożytnej Orion nie jest przypadkowa: konstelacja jest pełen jasnych elementów, doskonale widoczne z Ziemi, a to przyciąga zaciekawione oczy. Współcześni badacze też nie ominąć niebiańską stronę obrazu. Wiele obiektów, które znajdują się tutaj, jest dość dobrze znana.

Dwie najjaśniejsze gwiazdy w konstelacji Oriona – jest Rigel i Betelgeuse. Skupiając się na tych dwóch punktów, to jest łatwe do znalezienia w niebo sylwetka myśliwy całkowicie.

alfa Orionis

Betelgeza w języku arabskim oznacza „pachy”. Nazwa gwiazdy jasno opisuje swoją lokalizację. Jasny punkt jest umieszczony po prawej pachy myśliwego. Na jasności Betelgezy piętnaście tysięcy razy większej niż Słońce. Wymiary star więcej niż orbity Marsa. Jest to czerwony nadolbrzym, oddzielone od nas w odległości 540-650 lat świetlnych. Należy do gwiazda zmienna półregularna, zmieniają się w czasie jego wizualnej blask. Interwał tej zmiany Betelgeize – od 0,4 do 1,3 wielkości, a okres podstawowej trwa 6 lat.

beta Orionis

Pomimo faktu, że alfa jest tylko Betelgeza, że nie jest to najjaśniejszy punkt, który zawiera obraz konstelacji Oriona. Rigel (arabski dla „stopy”) przekracza go przez ten parametr. Jasność gwiazdy bardziej słonecznego około 130.000 razy odległość od nas do niej jest (według różnych szacunków) od 700 do 900 lat świetlnych. Rigel – w najbliższą gwiazdą Ziemi, mając tak wielką jasność. Wizualna skala – 0,12.

Rigel – niebiesko-biały nadolbrzym, który jest częścią systemu gwiezdnego. Jego towarzysz w Rigel jest znacznie gorszy jasności: jego pozorna wielkość szacuje się na 6,7. Odległość pomiędzy dwoma składnikami jest około 2200 AU. Bliskość do jasnej nadolbrzymem Rigel umożliwia uwzględnienie w teleskop. Układ zawiera trzeci składnik – Rigel C.

krótkie życie

Taka gwiazda w konstelacji Oriona to Betelgeuse i Rigel, ze względu na jego masywności i ogromnej jasności skazane na stosunkowo krótkiego istnienia. Wiek obu obiektów szacuje się na około 10 milionów lat: są one znacznie młodszy niż Słońce, które ma więcej niż 4,5 miliarda lat .. Aż do wieku naszego świata, nie będą one w stanie przetrwać. Wielkie masy, co powoduje znaczącą wielkość ciśnienia promuje wewnętrzne Data bardzo szybkiego wypalenia paliwa. W efekcie jądro zapada się w miarę upływu czasu, coraz neutron. Wraz z nim zderzyć i odrzut podczas interakcji z ogromną prędkością powłoki zewnętrznej. Nie będzie drugiego rodzaju eksplozja supernowej.

Podobny los czeka i Rigel i Betelgezę. Podczas eksplozji główne zmiany hunter figury na niebie ulegają w porównaniu do tego, co wygląda jak konstelacja Oriona jest teraz. Załamanie Rigel zostanie zmieciony z powierzchni Ziemi, dzień i noc. Największą gwiazdą będzie jak księżyc w nowiu, stopniowo zanika i obracając w niewidocznym miejscu. Betelgeza, zdaniem naukowców, będzie żył na co najmniej dwa tysiące lat po wybuchu jest jego rozmiar, aby konkurować z Księżyca. W takiej gwiazdy będzie trwać nie dłużej niż kilka tygodni, a następnie również ugaszony. Jednak te wydarzenia – w odległej przyszłości, podczas jasnych gwiazd w gwiazdozbiorze Oriona kontynuuje zachwycić nas swoim światłem.

strefa

Konstelacja zawiera dużą asteryzmu numer (również widoczne grupy gwiazdkowe mające indywidualne nazwy historycznych). Dzięki jednemu z nich, konstelacja Oriona zarówno dla dzieci jak i dorosłych stają się rozpoznawalne w prawie każdej porze roku. Ten pas myśliwy, składający się z trzech dość jasnych gwiazd Mintaka (delta, od arabskiego „pas”), Alnitak (Zeta, w tłumaczeniu oznacza „perła pas”) oraz Alnilam (Epsilon „pas”). Asteryzmie nazywana jest także jako „Trzech Króli” lub „prowizji”. Trzy jasne punkty tworzą zasadniczo doskonałą linię prostą i są oddzielone od siebie w równych odstępach. Jeśli południowo-wschodniej krawędzi linii, aby kontynuować, będzie to wskazywać na Syriusz – najjaśniejsza gwiazda na nocnym niebie. Północno-zachodniej części linii może być przedłużony do Aldebaran – czerwona gwiazda w Taurus.

wiązka

Rozpoznawalna sylwetka konstelacji tworzonej przez asteryzmie zwany snop lub motyla. Jest on utworzony przez kilka jasnych gwiazd: Betelgeza Rigel, Bellatrix (gamma) Alnitak, Mintaka i Saif (kappa).

Gamma Orionis – trzecia najjaśniejsza gwiazda niebiańskiego rysunku. Należy ona do grupy biały i niebieski olbrzym ma pozorną wielkość 1,64. Przestrzeń obiekt jasność słońca przekroczy w 4000 ponownie, ale jego masa i promień nie są tak imponujące. Pierwszym z nich jest około 9 słońce wagowych, a drugi parametr jest większa niż odpowiadająca jej charakterystyką jasnej jedynie 5,7-krotnie. Według wieku podobnym do Bellatrix Rigel i Betelgezy. Ta młoda gwiazda świeci już 10 mln. Lat. Naukowcy przewidują, że zamienia się w czerwonego olbrzyma ma kilka milionów lat.

Białe i niebieskie gwiazdki Saif jest w przybliżeniu w takiej samej odległości od Ziemi jak Rigel, ale wydaje się znacznie ciemniejszy ze względu na fakt, że duża część jego energii emitowanej w niewidzialnym zakresie. Saif jasność więcej energii słonecznej do 5500 razy, a średnica – 11 razy.

Główną bronią

Miecz nie jest mniej znany układ gwiazd, który szczyci konstelacji Oriona. Program obejmuje dwa star – θ i ι (theta i jota) i Wielka Mgławica Oriona.

Theta jest wielokrotnością system gwiezdny składający się z czterech elementów jasne i tej samej ilości mniej zauważalne. Stanowią one niewielki czworobok, znaną jako Trapez. Jest to dość młode obiekty kosmiczne utworzone z międzygwiazdowego gazu i pyłu. Materiał na światło wychodzi z niewidocznego chmury zajmujący wschodniej części konstelacji. To jest Wielka Mgławica w Orionie.

„Gwiezdny żłobek”

Myśliwy groźnymi broń jest kolebką przyszłych gwiazd. Mgławica Oriona lub M42 – kolebką wielu obiektów kosmicznych. Leży około 1500 lat świetlnych, ale w razie potrzeby, można zauważyć gołym okiem. Aby to zrobić, należy spojrzeć na obszarze pod pasem Oriona. M42 wygląda jak mały punkcik przypominający kometę. Zdjęcia również wykonane za pomocą potężnych teleskopów, mgławica jest uderzające w jego piękno. Wiadomym jest, w tym przypadku nie tylko dla swoich imponujących rozmiarów i czerwonawy blask. Istnieje wiele tak zwanych gwiezdne żłobki, gdzie światło przyszłości są utworzone. Jest to dla nas jak najbliżej okolicy. Z innych gwiezdnych żłobków Wielka Mgławica w Orionie charakteryzuje się tym, że nie jest chmura gazu i pyłu prawie nie ingeruje w badaniu procesu powstawania gwiazd. W związku z tym niemal wszystkich współczesnej wiedzy na temat powstawania gwiazd zaczerpniętych z obserwacji M42.

czarna dziura

Orion konstelacja mapa niedawno uzupełnione inny ciekawy obiekt znajdujący się w pobliżu Trapez. Badania wykazały, że w ewolucji mgławicy M42 wystąpił dużą liczbę zderzeń gwiazd, które mogłyby powodować powstawanie czarnych dziur, przekraczając słońce wagowych sto razy. To założenie jest w doskonałej zgodzie z danymi na charakterystycznych gwiazd, które tworzą Orion trapezu o dużej prędkości. Jeśli istnienie czarnej dziury jest potwierdzone, będzie to najbliżej układu słonecznego podobnego przedmiotu.

głowa konia

Kształtów przypominających zwierząt różnią się tylko konstelacji w przestrzeni powietrznej. Orion jest znany inny mgławica zwany „Mgławica Koński Łeb” (lub B33). To rzeczywiście przypomina swój kształt głowy konia. Możliwość zobaczenia wyraźny zarys naszego oświetlenia cła, co stwarza kolejną mgławicę, służąc tło dla „Głowa konia”. B33 sama nie emituje światła, odnosi się do mgławicy chłonnego. W związku z powyższym, w przypadku braku barwnym tle byłoby bardzo słabo widoczne. A w obecnej sytuacji z zadaniem znalezienia go obsługuje wszystkie urządzenia, ponieważ „Głowa konia” made rodzaj markera i precyzję urządzenia.

odbijający światło

Opis, jak to wygląda w gwiazdozbiorze Oriona, nie będzie kompletna bez wzmianki o nawet kilku mgławic są często ignorowane przez naukowców ze względu na jego niską ekspresją zewnętrznej. Ten tak zwany mgławice odbicie. Oczywiście, tracą na jasnym M42, ale mimo to są pewnym zainteresowaniem. Mgławica NGC 1977, NGC 1975 i NGC 1973 znajduje się w mieczu Oriona nieco na północ od M42. Ze względu na odbicie światła przez międzygwiezdnego pyłu najzdolniejszych młodych gwiazd, mgławice te mają niebieskawy kolor w fotografii. Fotografie wykonane trzy rurki mgławicy ciemne obszary przedzielone krawędzi oświetla atomy wodoru emisji czerwonawy, tworząc kontur bieżących człowiek – łatwo rozpoznawalny obraz w konstelacji Orion.

światło rodzi

Niezwykle pięknie wygląda mgławicy „płomień” (swoją inną nazwę – „Torch”). Jest to kolejne miejsce, gdzie jest stale rodzi się nowa gwiazda w konstelacji Oriona. Na zdjęciach, przypomina płomień ognia: świecące chmury z ciemnymi łatami przypominają płomienie. Nebula „Torch” znajduje się w pobliżu Sigma Orionis i jest podświetlona. Odległość od nas do kolebki młodych gwiazd jest około tysiąca lat świetlnych.

Konstelacji Oriona, którego ujawnienie zostało podane powyżej, jest uważana za jedną z najpiękniejszych niebieskich obrazów. Jasne gwiazdy, które ją tworzą, pozwalają sylwetka mitycznego myśliwego być zauważalny niemal stale. Dzięki nim to samo, raz obliczania położenia obserwatora nigdy zadawać pytania na temat jak znaleźć konstelacji Oriona. Dla astronomów amatorów w tej niebiańskiej rysunku jest cenna, a wiele z jego elementów są dostępne do bezpośredniego badania gołym okiem. Inne składniki, takie jak części Wielkiej Mgławicy Oriona, mogą być obserwowane z małym teleskopem lub nawet lornetki.