451 Shares 7857 views

Jak wybrać klej tapety: rodzaje, właściwości, instrukcja obsługi

Po ukończeniu do ściany lub sufitu jest wybrana, przychodzi czas na najważniejszą nabycia. Ten klej do tapet, który przeznaczony jest dla niektórych rodzajów materiałów. Obfitość asortyment na półkach sklepów z częściami nie są łatwe wybory, a nawet sprzedawca konsultacje nie zawsze chroni przed błędami. Często jest to możliwe, aby zmierzyć się z faktem, że niekompetentny personel po prostu zaczynają oferować najdroższe rodzaje kleju, które są całkowicie dostosowane do wybranej tapety.


W celu zabezpieczenia się od tych nieprzyjemnych efektów i stratą pieniędzy, trzeba nauczyć się zrozumieć wszystkie zawiłości klejów.

Odmiany tapet

Kwestia, jak wybrać klej do tapety, zakupionych, poprosił każdy rozpoczęty osobę naprawy. Wszelkie trudności, że wybór nie spowoduje, ale niewielu wie, subtelności potrzebne. Przede wszystkim, musimy nauczyć się rozumieć rodzaje. Tak, tapet jest:

 • Uniwersalny – pasuje do wszystkich typów;
 • Ciężki tapety.
 • dla lekkich rodzajów tapet;
 • dla włókniny i włókna szklanego.

Każdy z tych charakterystycznych kompozycji, poziom przylepności i konsystencji. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że niektóre rodzaje tapet nie pokrytej klejem, aby dopasować je musi stosować tylko mieszanki bezpośrednio na powierzchni ściany lub sufitu. Na przykład, jest włóknina. Są one na tyle gruby i praktycznie nieprzepuszczalna dla powietrza, a to może doprowadzić do tego, że duża ilość kleju po prostu nie wysycha.

Ważne jakości tapet

(. Cena zaczyna się od 50 rubli) Wszelkie tapety klej musi spełniać następujące cechy:

 • prostu stosowany jako tapetę lub na ścianie;
 • nie tworzą bryłek;
 • niebrudzący;
 • nie zawiera związków niebezpiecznych;
 • nie oddziałują z farbą;
 • szybki i łatwy rozwód.

Przede wszystkim warto pamiętać, że istnieje inna tapeta (włókniny, papier, winyl itd.), Należy przestrzegać pewnych technologii do pracy z nimi i użyć specjalnego kleju. Zazwyczaj zaleca znak klej jest podany na głównych materiałów wykończeniowych. Ale ślepo wytyczne te opcjonalne, więc można ręcznie wybrać najlepszą opcję.

uniwersalny klej

Prawie wszystkie firmy produkują Uniwersalny klej tapety. Co do zasady, bez względu na nazwę, skład tych gatunków jest niemal identyczny. Nadaje się do jakiejkolwiek wagi i tapety szerokości. Dodatki chemiczne i syntetyczne wzmocnienia niezwykle siły kleju. A to może doprowadzić do ostatecznego demontażu złożoności. Na przykład, jeżeli została podjęta decyzja, aby wkleić na powierzchni papieru lub włókniny tapety, który jest planowany zostać zmieniony nie później niż 5 lat, może to być trudne, gdy są one usuwane. Na materiał wykończeniowy można usunąć warstwę podkładową, w wyniku znaczących wad iw rezultacie, dodatkowych kosztów finansowych.

Klej do tapet: różnice w konsystencji

Istnieją różne modyfikacje bogaty wybór kleju: Niektóre preparaty są sprzedawane w postaci sproszkowanej mieszaniny, a z drugiej – z płynnego koncentratu. Rozważmy każdy z nich oddzielnie.

 • Suchy klej do tapet (Cena ciągu 50-200 rub. Opakowaniu) jest mieszanina proszkowa, czasami zdarza się w postaci drobnych granulek. Jest on stosowany do rozpuszczania zwykle zimnej wody. Dawki podano w instrukcji. Należy zauważyć, że konieczne jest, aby obserwować je dokładnie. Czas pęcznienia – 5-10 minut, a po upływie 20 minut klej osiąga maksymalny poziom przylepności. Te rodzaje są stosowane do montażu tapet z papieru, tkaniny lub nietkany podkład. Nadaje się do każdej powierzchni: jak beton i gips, z wyjątkiem metalu. Ponadto, istnieje jeden ważny punkt: cięższy tapety, grubszy powinien być klej. Gatunki te obejmują winyl, tkaniny, akryl, korka.
 • Innowacji był płynny koncentrat kleju. Nadaje się do różnych rodzajów tapet. Ale, pomimo swojej nazwy, konieczne jest również sadzić w wodzie, to wystarczy do 1-2 minut. Płynny klej do tapet winylowych w rurkach szczególnie nadaje się do zaklejania szczelin i miejsc, które trudno osiągnąć za pomocą pędzla lub wałka.

ważną rzeczą

Przy wyborze kleju nie wystarczy, aby sprawdzić zgodność z typem tapety, należy również zwrócić uwagę na warunki klimatyczne w pomieszczeniu, w którym będzie owijania powierzchni. Na przykład, jeśli poziom wilgotności jest wystarczająco wysoka, zaleca się zakup wodoodporne typy. Pozwoli to klej tapety przez długi czas nie martwić się o stan powierzchni zewnętrznych. Można go używać w kuchni, w łazience i innych pomieszczeniach.

Klej „CMC”

Uniwersalny klej „CMC” jest idealny do wszystkich rodzajów tapet na podłożu papierowym. Należy do grupy produktów budżetowych. Jest sproszkowaną mieszaniną. Klej karboksymetyloceluloza otrzymano przez przetwarzanie pulpy drewna. Można go używać w każdej dzielnicy mieszkalnej. Że jest przyjazny dla środowiska, w postaci soli sodowej i ścieru drzewnego, który jest podstawą kleju jest całkowicie nietoksyczne.

Śnieg biały lub lekko białawej kruchy proszek w kompozycji klejącej się w ciągu dwóch godzin, po rozcieńczeniu z wodą. Gotowy klej jest przechowywany w pojemnikach pod maską na tydzień. Informacje te są wymienione w instrukcji. Według opisu producenta kleju „CMC” nadaje się do klejenia wszystkich rodzajów tkanin, szczególnie dobry kij tapety.

Jednak, jak pokazuje praktyka, stężenie karboksymetylocelulozy nie jest wystarczające, aby mieć 100% pewność, że winylu lub innych materiałów ciężkich dekoracji nie odbiegają od ścian w ciągu pierwszych 5 lat po zakończeniu naprawy.

I tu jest prosta ściana światło papier CMC przybity do ściany przez wiele lat, rozprowadzane równomiernie po powierzchni, zapewniając żywotność 10-15 lat.

Uniwersalny klej do tapet TUTKAL

Kraj pochodzenia tego rodzaju kleju – Turcja. Jego skład jest podobny do podstawie „CMC”, ale nie ścier drzewny i bawełna. Zgodnie z instrukcją, można go używać do wszystkich rodzajów tapet. Jest to najlepszy pasta tapety w linii niedrogich opcji.

Rozcieńczono go bardzo łatwo; wstępnie przygotowanej wody ostrożnie wylano proszku, ciągle mieszając. Dawkowanie różni: standardowe opakowanie będzie trwać 5-10 litrów gotowego preparatu. Osiąga maksymalną lepkość po 20 minutach. SMS TUTKAL optymalnie dopasowany do tapety z podkładem papierowym.

Quelyd uniwersalny

Tapety klej Quelyd produkowany przez francuską firmę. Marka działa bardzo dobrze na rynku wyrobów budowlanych. Reprezentuje struzhkopodobnuyu masę, która składa się z dodatkami skrobi i celulozy Oprócz nich istnieje grzybobójcze i bakteriobójcze. Dzięki nim, klej może być stosowany w mokrych warunkach.

Sposób wytwarzania jest identyczny z wyżej opisanych przykładów wykonania. Ten klej Tapety winylowe są najlepiej przystosowane. Wklejony na powierzchni przez 10 lat będzie miał początkowy wygląd.

Metylan

Metylan klej marka odnosi się do produktów premium. Jego jakość znacząco wpływa na wartość. Podstawą kompozycji klejowej wraz modyfikowanych estrów skrobiowych środków przeciwgrzybiczych. Dostępny zakres narzędzi dla różnych rodzajów tapet, jak również opcja wszechstronny.

Tapet Kleo

Jednym z najbardziej popularnych materiałów jest klej „Cleo”. Produkuje swoją firmę Ascott Deco Rus. Jego zakres jest zróżnicowany. Są to zwykłe rodzaje suchych i cieczy, gotowy do natychmiastowego użycia. Ostatnia warta około 3000. Rubli.

Rozpuścić sproszkowany klej „Cleo” jest proste: wybrać określoną liczbę instrukcji w wodzie i wlać mieszaninę dokładnie. Po 15 minutach, można rozpocząć tapetowanie. Osobliwością tego markowych produktów jest dodanie konkretny barwnik, który staje się bezbarwny po wyschnięciu.

Klej do tapet: specjalne typy

Ciężkie rodzaje tapet, szczególnie na podłożu papierowym, wymagają użycia specjalnego kleju. To właśnie z tych tkanin producenci opracowali produkty o wąskim kierunku. Zazwyczaj te typy są w każdej marki. Rozważmy im przykład Quelyd:

 • „Express” to doskonała tapeta kleje papier i lekki winylu.
 • „Super Express” za prosty i tekstyliów.
 • „Special winylu” służy do winylowych i tekstylnych rodzajów tapet.
 • „Special-polar” służy do klejenia tkanin na podłożu papierowym.

Wybór określonego rodzaju kleju powinno odbywać się w zależności od rodzaju zakupionego przez tapetę. Nie skąpić na niego, chcąc mieć szczęście i struktury „Uniwersalny zasilacz”.