390 Shares 7153 views

Bitter "Campari": opis, skład, historia, pochodzenie i opinie

Bitter "Campari" napój spirytusowy, którego mały łyk wystarczy, aby na zawsze zapamiętać pikantny gorzki smak. W ostatnich latach stało się niezwykle popularne, chociaż nie jest używane tak często, jak tequila lub inne likiery. Więc, co jest częścią gorzkiego i jak pić? Rozumiem.


Opis napoju

"Campari" – gorzki lub likierowy, przyszedł do nas z niesamowitych gorących Włoch. Siła napoju wynosi 25 stopni. Na bazie słynnej gorzkiej nalewki włoskiej użyto aromatycznych ziół i owoców. Gorzkie "Campari" różni się od innych duchów o jasnym gorzkim smaku z ostrym aromatem ziół, przypraw i skórki pomarańczowej. Można również usłyszeć woody notatki i odcień winorośli. Pomimo, że głównym zadaniem włoskiej nalewki jest aperitif, "Campari" (gorzki) jest częścią wielu koktajli.

Historia napoju

Jeśli wierzysz w plotki, Gaspar Campari, urodzony we Włoszech, urodził się i wychował w biednej rodzinie. Przez całe życie próbował zarabiać na wiele sposobów. Pewnego dnia podczas eksperymentów ukazał się gorzki smak. Jako młody człowiek, Gaspare przez jakiś czas pracował jako pomocnik mistrza, który mieszał napoje alkoholowe. W trakcie tej pracy zyskał doświadczenie w tak wyjątkowej sztuce i zaczęła się historia gorzkiego "Campari". Po pewnym czasie włoski zgromadził niewielką ilość pieniędzy, co wystarczyło na otwarcie cukierni, a później kawiarni o nazwie Cafe Campari w mieście Novara. To było w tym zakładzie, że w 1860 roku odwiedzający najpierw spróbowali napoju smakowego o smaku rubinowym z gorzkim smakiem.

Ze względu na specyficzne właściwości smakowe, zapotrzebowanie na napoje alkoholowe "Kampari" szybko zaczęło rosnąć. Dochody były tak duże, że rodzina Gaspare zdecydowała się na produkcję alkoholu. Ze względu na ceny dostępne dla ludzi na drinka, sprzedaż stała się skuteczna, a nawet z rosnącymi korzyściami. Ze wszystkich istniejących asortymentu alkoholu we Włoszech w 1867 r. Najlepiej było sprzedawać gorzkie "Campari", co było powodem założenia firmy Gruppo Campari, która produkuje i sprzedaje tę nalewkę. W 1904 roku wyprodukowanie napoju przeprowadzono w zakładzie w mieście Sesto San Giovanni, w prowincji Mediolan.

Wkrótce gorzkie "Campari" pojawiły się w miastach Francji. Dziś główny produkt firmy Gruppo Campari jest popularny w 200 krajach i jest jednym z elitarnych duchów nie ostatnim miejscem.

Co składa się z gorzkiego?

Dla napoju Gaspar Kampari charakteryzuje silny smak i wyraźny gorzki smak. Według gustów, w przyjemnym zapachu gorzkiego, odczuwane są nutki jeżyny, mchu, winorośli, kamieni i ściółki leśnej. Ale w ostrym smaku jest obecność korzeni, miodu, skórki cytrusów, chininy, popiołu, a nawet ziemi.

W rzeczywistości firma nie ujawnia przepisu na przygotowanie napoju. "Campari" (gorzki) jest wytwarzany jako nalewka na aromatyczne zioła i cytrusy, które następnie rozcieńcza się syropem cukrowym i wodą, po czym dodaje się barwniki. Aby ustalić dokładną ilość składników, które tworzą napój alkoholowy, nie było możliwe. Wcześniej ich liczba wynosiła od 40 do 68 lat, w tym Myrtle-Bearded Pomeranian, Żółcień Goryczka, Powietrza, Cascarollus i, prawdopodobnie, palec Rhubarba.

Jasny rubinowy kolor napoju do 2006 r. Został uzyskany przez dodanie barwnika barwiącego karminy. Z biegiem czasu zastąpiono go sztucznymi barwnikami. Uważa się, że gorzki zawiera substancję narkotyczną o silnych właściwościach halucynogennych (thujone). Jednak zgodnie z wynikami licznych inspekcji ten fakt nie został potwierdzony.

Włochy – miejsce narodzin "Campari" i nie tylko …

Włoscy zazwyczaj jedzą aperitify przed jedzeniem. Najczęściej jest to jasno białe wino. Kieliszek białego i czerwonego wina może być spożywane podczas jedzenia, ale pod koniec posiłku serwowane są napoje, które poprawiają trawienie: koniak, alkohol wspomagający wermut lub grappa.

Uważa się, że najpopularniejszym napojem alkoholowym we Włoszech jest gorzkie "Campari", którego cena wynosi od 9,5 do 12 euro za butelkę. Nie mniej popularne w kraju jest likier "Sambuca", do jego przygotowania używa alkoholu pszenicznego, cukru, wyciągów z kwiatów, bulw, bzu czarnego i różnych ziół. Średni koszt za butelkę wynosi 15 euro. Najpopularniejszym wśród Włoch jest marka Sambuca Molinari Sambuca Extra. Ale "Grappa" jest najsilniejszym napojem we Włoszech. Jeśli chodzi o zawartość alkoholu, można ją porównywać z wódką. W związku z tym ten napój jest dla amatora. Półlitrowa butelka "Grappa" będzie kosztować od 7 do 10 euro.

Zasady użytkowania

Jak pić napój wyprodukowany przez Gaspare Campari? W rzeczywistości nie ma nic nadprzyrodzonego w tej sprawie. Gorzkie mogą być pijane na dwa sposoby:

  • W czystej i nietkniętych formach. W takich przypadkach napój alkoholowy jest serwowany przed posiłkami i koniecznie w zmiowaczu chłodzonym. Jeśli chcesz, możesz dodać trochę lodu. Producenci, podobnie jak tubylcy mieszkańcy Włoch, twierdzą, że gorzki poprawia apetyt. Pij, podawany w strzale, pijany jest z siatki, a na dużym szkle – z małymi łykami. Jako idealna przekąska dla bażanta, serwowane są świeże cytrusy, śliwki lub winogrona. Nie eksperymentuj i spróbuj "Campari" ciepłe, więc nie tylko nie poczujesz całej palety smaku, ale będziesz rozczarowany nieprzyjemnym odcieniem smaku.
  • Z sokami lub sodą. Gorzkie "Campari" w połączeniu z sokiem cytrusowym i dużą ilością lodu idealnie zaspokaja pragnienie. Ale wiśnia i granat podkreślają znakomitą mieszankę. Z napojami gazowanymi "Campari" zazwyczaj serwowane jest na letnich imprezach.

Ciekawe fakty

Co jeszcze nie wiemy o "Campari"?

  • Po pierwsze jest to aperitif, który jest pijany przed jedzeniem, aby poprawić trawienie.
  • Po drugie, "Campari" jest gorzka, ponieważ ma gorzki smak, co oznacza, że promuje wydzielanie soku żołądkowego.
  • Po trzecie, Campari można przypisać wermutowi.
  • I wreszcie początkowo napój poplamiono karminą. Ten barwnik został wyekstrahowany z suszonych ciał kobiecych. Robaki ślimakowe są używane do produkcji szminek, słodyczy i wermutów.

Opinie klientów

Większość ludzi nie mogła docenić smaku "Campari" w swojej czystej formie. Jak wielu kupujących zauważa, pomimo przyciągania jasnego koloru rubinowego, gorzki smak nadal silnie odpycha. Ale w połączeniu z sokami owocowymi i lodami napój okazuje się naprawdę wspaniały.

Koktajle z gorzkim "Campari"

Istnieje kilka korzystnych opcji przygotowywania napojów, otrzymanych przez zmieszanie różnych składników:

  • To mocny koktajl "Negroni", składający się z białego wermutu, gorzkiego i ginu. To napój prawdziwego włoskiego mafiosiego.
  • Koktajl damski "White Campari", zawierający likier Campari i białe wino suche.
  • We Włoszech i Grecji ośrodki często zaspokajają pragnienie ugaszenia "Adriatyku". Przygotuj ten koktajl z Campari, wódki, soku pomarańczowego i cytryny.

Dziś gorzkie "Kampari" jest jednym z najbardziej popularnych drinków. Być może jest to związane z kampaniami reklamowymi, w których wzięły udział gwiazdy show-biznesu, w tym Jessica Alba, Mila Jovovich, Eva Mendes i Salma Hayek.