203 Shares 1573 views

Mogę jeść surową kiełbasę? Jak ugotować parówki?

Już wiele zostało powiedziane na temat niebezpieczeństw związanych z kiełbaskami, ale nadal można je kupić. Jest smaczne i szybko można na pięć minut gotować obiad, jeśli umieścisz kiełbasa na patelni i wrzucić w misce gotowych klusek, gotowanie na „zmęczony wrzącej wody.” Czy to możliwe, aby jeść surowe kiełbasy? Pytanie, oczywiście, ciekawe. Ale odpowiedź zależy od tego, jakiego rodzaju towaru. Jeśli naturalne kiełbasy, który zawiera 60% czystego mięsa z mleka, masła i przyprawy korzenne, a następnie, oczywiście, możliwe. Jest to produkt, który jest gotowy do użycia i nie różni się od gotowanej kiełbasy. Chociaż zaleca się tylko produkty użytku poddanych obróbce cieplnej przeznaczonych do żywienia dzieci w dziedzinie specjalistów dietetyki.

współczesne psy

Ale nie mówimy o idealnym, ale w jaki sposób, z tym, co twarz regularnie, każdego dnia. Mogę jeść surowe kiełbasy z supermarketu? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się kompozycji. Zamiast nadzienie typowo obejmuje przewody i miele skóry, soi i białko z pszenicy, włókno i semoliny, białka z mleka i skrobię, jak również dużą ilość wody, środki polepszające smak oraz środki zagęszczające, substancje zapachowe i inne „przyjemności życia”. Mięso nie jest większa niż 10%, a jeśli weźmiemy pod uwagę tanie kiełbasy z kartonów, a tutaj tak nie jest. Zgadzam się pytanie, czy możemy mieć surową kiełbasę można zdefiniować w inny sposób. Czy ma jakąkolwiek wartość.

Wywar moczenie =

Około więc okazuje się, jeśli weźmiemy pod uwagę produkty tanie. Podczas wrzenia części barwników i soli wprowadza się do wody. Podobnie jest w przypadku tłuszczu. Zauważ, jak wygląda woda po psów gotowych. To jest bardzo tłuste, słone i różowy. Oznacza to, że można założyć, że produkt staje się bardziej „użyteczny”. Mogę jeść surowe kiełbasy nadziewane tak wiele dodatków, – zdecydować.

warunki

Jest to data produkcji, a maksymalny okres przechowywania, który można znaleźć na opakowaniu. Im krótszy jest ten okres, tym lepiej. Oznacza to, że producent nie wprowadził produktu w ogromnej ilości konserwantów. Ta sama informacja pozwala zrozumieć, czy można jeść surowe hot dogi. Jeśli kiełbasy produkowane są tylko wczoraj, to nic złego nie zrobi. Pod warunkiem, że kompozycja sugeruje istnienie przynajmniej coś pożytecznego. Jeśli widzisz, że były one wykonane przez dłuższy czas, na pewno trzeba gotować, i dłużej.

Wiąże się z tym kolejny punkt. Nie jest tajemnicą, że warunki w nowoczesnych sklepach i supermarketach przerwana. Dlatego mówiąc o tym, czy nie może być surowe kiełbasy, zalecamy poostorozhnichat. Nigdy nie wiadomo co nowoczesny sprzedawca w pogoni za zyskiem.

kolor produktu

Ponownie, proponujemy oceniać produkty jeszcze w sklepie, nie było przepraszam za podjęcie pieniędzy. Mogę jeść surowe kiełbasy, które mają jasnoczerwony lub bardzo ciemny kolor, mocny zapach wędzonego mięsa? Jednoznaczna odpowiedź nie jest – w czasie gotowania, będą one pozbyć się przynajmniej części barwnika. Jednak wskazane jest w ogóle zrezygnować z tego produktu. Dobry kiełbas powinna być jasnoróżowe jednorodny, bez nadmiernego niepożądanego zapachu przyprawy, a zwłaszcza wędzonego, który jest wynikiem dodania ciekłego dymu.

Struktura farszu

Możemy oszacować kiełbasę Wam swoją przed wrzucony do wody, lub po wyjęciu z patelni. Dobry produkt posiada kształt idealnie, jest gęsty i jednolity, ponieważ składa się z mięsa co najmniej połowę. Pamiętaj, kiełbasy i parówki czasach sowieckich? Obierać ich nie pękać, ale nie rozpadnie się na patelni. Co dzieje się dzisiaj? Podczas gotowania pęcznieje produktów, przerwy skóry i kiełbasę sama zamienia się w galaretę, która rozpada się, gdy staramy się je na talerzu. Który jest częścią ogromnej ilości skrobi, tłuszczu i wszelkich vyvarok skór. Mogę jeść surowe hot dogi dla dzieci, z uwzględnieniem współczesnych realiach – pytanie do rodziców.

Pochwa: naturalne lub sztuczne

Pozwoli to ustalić, ile kiełbasa będzie wytrzymać obróbki cieplnej. Naturalna powłoka wytrzymuje gotowania i grillowania i pieczenia na ruszcie. Dziś większość producentów wskazują na opakowaniu, że parówki pakowane w naturalnej osłonce. Ale jeśli pęknie na patelni, a następnie nic nie jest naturalne. Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś zainteresowany, to jest możliwe, aby jeść surowe kiełbaski w naturalnej osłonce, należy pamiętać, że okres trwałości produktu w ciągu 72 godzin. Czy jesteś pewien, że sprzedawca ma czas, aby w pełni wykorzystać produkt w tej chwili? Opakowanie sztucznego sprawia, że produkt jest bardziej zalety, ale w procesie gotowania, przerywa się pod wpływem temperatury.

jak gotować

W zasadzie wszystkie kiełbasy są już gotowe. Muszą tylko do ogrzania i delikatnie wysterylizować. Dietetycy twierdzą, że trzeba gotować wodę i umieścić go w kiełbasek. W ciągu trzech minut można dostać się i jeść. Jednak jeśli spojrzymy na doświadczeniach sowieckich kucharzy, a następnie dowiadujemy się, że świadczenia zostały wyznaczone na wszystkich innych figur. Czy nie może być surowe kiełbasy i wędliny, nic nie zostało powiedziane. Cienka zalecany produkt gotowano przez 5-10 minut. Plump kiełbasy poddane obróbce cieplnej koniecznej nawet dłużej, w ciągu 10-15 minut. Gotowane lub smażone, zalecono być podawane z ziemniakami i groszkiem. Ale dietetycy mówią, że lepiej jest zaoferować przystawka niższej kaloryczności, kapusta i inne warzywa.

Gotowanie najzdrowsze psy

Jeśli jesteś rozczarowany tym produktem, który oferuje nowoczesny przemysł, a następnie cieszyć się self-catering pyszne kiełbaski. Aby to zrobić, trzeba będzie kupić dobre mięso i dokładnie zmielić je w blenderze. Po tym waga musi być rozcieńczony z mlekiem, dodać przyprawy i masło. Konsystencja powinna być dość delikatny, więc to będzie smaczniejsze.

Teraz potrzebny jest specjalny młynek z końcówką do kiełbas i powłoki, które potrzebują dużo przesłania. Starannie związać krawędzi i wysłać w lodówce do farszu trochę położyć. Teraz pozostaje gotować produkt. W tym celu wlewa się do naczynia i wody przepełnienia to kiełbasy. Poczekamy aż do wrzenia i gotować przez 15-20 minut. Teraz otrzymujemy nasze niesamowite kiełbaski i podawać z dowolnym danie. Nie trzeba zapytać, czy jest możliwe, aby mieć hot doga na surowo, bez gotowania. W tym przypadku, bez obróbki cieplnej nie robi. Nawiasem mówiąc, te kiełbasy można gotować i piec. Za każdym razem, aromat i smak jest niepowtarzalny.

Dietetycy kiełbasy

Jakość produktów na rynku jest niska. W związku z tym, dla niemowląt, kobiet w ciąży i karmiących lepiej jest całkowicie wykluczyć takich produktów z diety. Badania pokazują, że część z ogromnej ilości tłustych kiełbas i szkodliwych dodatków, które, chociaż w serze, nawet przegotowanej nie dobre ciało nie da.

Jeśli zdecydujesz się dać różne kiełbasy dziecka, należy pamiętać, że dieta dziecka może być przełączone na nie wcześniej niż trzy lata. Starannie wybrać markę. Nie zwracaj uwagi na tanie hot dogi, są one zbyt wiele szkodliwych dodatków. Ale nie ma potrzeby podejmowania najdroższe. Typowo, kompozycja z nich jest taka sama jak w segmencie średnich cen, ale przy znacznie wyższych kosztach. Dlaczego przepłacać na znak towarowy? Czasami na cenach top-end i otwarcie sprzedawane wadliwy produkt. W tym przypadku producent spodziewa się co konsument uważa najcenniejszy jakości.

zamiast wniosku

Dwa wnioski można zrobić dzisiaj. Po pierwsze – nie jest surowa kiełbasa nie jest zalecane. Pomimo faktu, że ta gotowana kiełbasa jest znacznie bezpieczniejsze poddania go obróbce cieplnej. Drugi – nowoczesny sklep kiełbasa jeść nie zaleca się w ogóle. Znacznie lepiej zaangażować się w produkcji domowych kiełbas. Z grilla, są o wiele smaczniejsze niż to, co można kupić na rynku. Dzięki temu można dostosować ilość soli i przypraw, i będzie wiedział dokładnie, co mięso w środku.