338 Shares 5815 views

Apple Tree „Chwała zwycięzcom”: opis odmian, troska, zdjęcie

Owoce ogród nie można sobie wyobrazić bez kilku odmian jabłek, które zadowolą ogrodnicy wielkie żniwo, począwszy od połowy lata do późnej jesieni. Najpopularniejsze jabłonie są te, które są w stanie dać plony w drugiej połowie lata i jesienią. To jest takie obawy Tall jabłko „Chwała zwycięzcom”, którego ujawnienie jest określonymi w niniejszym artykule.


Pochodzenie odmian

Odmiana ta została wyhodowana na ogrodnictwo stacji doświadczalnej w Mlievo, która dziś nosi nazwę Instytutu Sadownictwa Simirenko nazwy. Apple Tree „Chwała zwycięzcom”, powstał w latach 30. ubiegłego wieku przez skrzyżowanie dwóch odmian: „Papirovka” i „Mac”. Początkowo uzyskano stosując sadów jabłoniowych, których działalność koncentruje się na produkcji przemysłowej jabłek w dużych ilościach. Przeznaczenie odmian przeprowadzono niemal w całej europejskiej części Związku Radzieckiego, w tym na Północnym Kaukazie i Ukrainie.

Opis drzewa: struktura korony i gałęzie

Odmiany jabłek „chwała zwycięzców” przypisuje się energicznie i drzewa, ponieważ jego wieniec ma bardzo silne wieniec, które w początkowym okresie rozwoju roślinnych kształt shirokopiramidalnuyu i staje się duży, zaokrąglone lub upływu lat. Podstawowe szkieletowe gałęzie koronowe rozciągają się od tułowia pod ostrym kątem z końcami skierowanymi ku górze. Wyższe poziomy kąt pomiędzy pnia i gałęzi opierać ostrzejsze niż w dolnej. Gałęzie jabłoni „chwale zwycięzców” bardzo intensywne, a owocu edukacji są na kolchatke i włócznie, bardzo rzadko – na gałązkach owocowych.

Kora na pniach młodych siewek czerwono-brązowy, błyszczący, w dorosłych drzew staje się bogaty brązowy kolor. Gałęzie są pokryte brązową korę. Młode pędy proste, gładkie, z częstym miejscu z małymi przetchlinkami size.

Liście i kwiaty jabłoni „Chwała zwycięzcom”

Rozważmy wygląd liści i kwiatów odmian „Chwała zwycięzcom”. Jabłko, zdjęcie, które widać poniżej, ma bardzo atrakcyjny wygląd, zwłaszcza w okresie kwitnienia kwiaty. Wynika to z faktu, że liściasty jest malowany bardzo jasne. Jasnozielony odcień często daje zażółcenia, tak że nawet gdy niebo zachmurzone Apple wydaje oświetlone przez słońce. Liście tej odmiany są okrągłe lub nieznacznie owalne, z małym podwójne ząbkowane wzdłuż krawędzi płyty. Owłosienie blaszki słaby powierzchni melkomorschinistaya.

Kwiaty jabłoń „Chwała zwycięzcom” w środku wiosny. Pąki na rośliny są czerwone, a po kwitnieniu kwiaty są różowe. forma kwitnących kwiatów jest bardziej przypominający spodek, środek który wygląda bardzo piękne, długie, pomalowane w bazie w jasnoczerwony pręcikami. Dojrzewanie płciowe u słupkami nieobecny, ich wysokość jest taka sama jak pozycja z pylników.

Cechy zapylania, opis owoce

Apple „zwycięzcy glory”, którego ujawnienie jest opisany powyżej odnosi się do wszystkich odmian samobesplodnym. Oznacza to, że dla skutecznego owoców ustawiony musi współistnieć z innymi odmianami jabłoni „Melba”, „vadimovka”, „Borovinka” lub „Antonówki”. W takich sąsiedzkich zapylaniu kwiatów o 30%. W przypadku braku pylenia zavyazyvaemost osiąga 8%, co jest bardzo niska.

Pyłek odmiany jabłek „zwycięzcy glory” ma małą żywotność i liczba „pusty” oznacza, że nie pyłku, kwiaty na drzewie może osiągnąć 48% całości. Wszystko to może natknąć się pytanie: dlaczego dana odmiana jest uważana za wysokiej wydajności? Fakt, że w zapylania przez inne odmiany, otrzymując za drzewem jest około 120-180 kg wysokiej jakości owoców, które wyglądają bardzo apetycznie. Jabłka są podłużne zaokrąglone lub lekko stożkowy kształt, w zależności od warunków wzrostu. Peelingi na owocach jest gładka, z wyraźnym połyskiem.

W momencie dojrzałości jabłek wymienny kolor żółto-zielony, z jeszcze jaśniejszym blaskiem i ledwo zauważalny niebieskawym odcieniem. Skórki owoców usiany małymi jasnymi kropkami. Komory nasion w owocu jabłka „chwale zwycięzców” duża. Jamie zawierać od 4 do 6 Nasiona brązowej. Smak owoców tej odmiany jest słodko-kwaśny, bardzo soczysty. Kolor mięsa – od kremowo-białej do żółto-białej. Jabłka w tej klasie mogą być spożywane świeże, ale również przetwarzane na soki, dżemy i nawet suszenie.

Cechy opieka jabłonią

Apple „Chwała rocznych dał doskonałą wydajnością zwycięzców, ważne jest, aby wybrać odpowiednią lokalizację dla jego lądowania. Po pierwsze, drzewa powinny być trzymane pod słońcem. Po drugie, wysoka wydajność zachodzi wyłącznie w tych przypadkach, które rozwijają się w glebie w puszce, czyli obecność stałych roślinności pni drzew. Po trzecie, jabłko z klasy, jak wspomniano powyżej, jest podatny na silne rozgałęzienia, więc ogrodnicy powinni zwrócić szczególną uwagę na powstawanie koronie i zwykłej trzebieży. Ponadto, ważne jest, aby stale monitorować poziom wilgotności gleby pod jabłonią „chwale zwycięzców” jako odmiany, mimo wysokiego zimotrwalosc, bardzo źle znosi suszę.