444 Shares 901 views

Jakie witaminy w kukurydzy gotowane?

Kukurydza jest słusznie uważany za jeden z najbardziej popularnych przysmaków, które są równie lubiący zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Jego stosowanie jest nie tylko ugotowane, ale w postaci konserw. Również dlatego, że produkuje skrobi i mąki, które później stają się składniki wielu potraw. Ponadto, wszyscy wiemy bardzo dobrze, jak użyteczny kukurydzę. Jakie witaminy zawiera ten produkt, dowiesz się z dzisiejszego artykułu.


Trochę historii

Jako roślina uprawiana kukurydza zaczęły rosnąć około dwunastu tysięcy lat temu. Pierwszy z jej uprawy zrobić ludy żyjące na terytorium Meksyku. W czasie jej uszy były znacznie mniejsze niż obecnie. Średnia wielkość owoców było tylko czterech centymetrów.

Tych, którzy chcą zrozumieć, co witaminy są w kukurydzy, to będzie ciekawe, było podstawą diety plemion indiańskich zamieszkujących Amerykę na długo przed US Department of Education. Obrazy roślin zdobi ściany starożytnych indyjskich świątyniach. Wiadomo, że niektóre plemiona w nadziei na dobre zbiory są ofiarowane Bogu ofiarę Słońca w postaci chleba upieczonego z mąki kukurydzianej.

narody europejskie dowiedział się o tej kulturze dzięki Hristoforu Kolumbu. Na terytorium Rosji został wprowadzony w XVII wieku. Jej uprawiana w rejonach o ciepłym klimacie (na południu Ukrainy, Kaukazu i Krymu). Początkowo była uprawiana jako roślina ozdobna, ale później Europejczycy doceniają jej smak.

skład chemiczny

Ci, którzy są zainteresowani, co witaminy znajdują się w kukurydzy, będzie zaskoczony, aby dowiedzieć się, że jest on uważany za jeden z najlepszych źródeł wielu cennych substancji. Ten produkt niskokaloryczny zawiera sole mineralne, tłuszcze, kwas askorbinowy, proteiny, cukier, skrobia. Zawierała ona witamina E ma pozytywny wpływ na skórę i włosy. Ponadto, pomaga spowolnić proces starzenia się. Ponadto, ma ona wystarczającą ilość magnezu, potasu i żelaza. Witaminy z grupy B pomóc w walce depresja, bezsenność i inne zaburzenia układu nerwowego.

Co ciekawe, w sto gramów kukurydzy zawiera tylko 97 kalorii. W związku z tym, może być uważany za produkt w diecie. Poza tym bogate w witaminy K i D, który również ma pozytywny wpływ na ludzkie ciało.

Przydatne właściwości

Dowiedzieć się, jakie witaminy są zawarte w kukurydzy, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na jego wpływ na nasze zdrowie. Ze względu na obecność dużej ilości błonnika pokarmowego poprawia stan przewodu pokarmowego. Błonnik rozpuszczalny jest zaangażowany w blokowaniu cholesterolu i nierozpuszczalny uważana za najlepszą profilaktykę zaparć.

Ci, którzy już wiedzieli, co witaminy zawarte są w gotowanej kukurydzy, będzie to interesujące, że regularne spożywanie tej potrawy sprawia, że możliwe do utrzymania zdrowia oczu. Antyoksydanty obecne w nim mieć pozytywny wpływ na stan narządów wzroku, zapobiegając rozwojowi zaćmy.

Ze względu na zawarte gotowanej kukurydzy beta-kryptoksantyna obsługuje ludzkiego zdrowia kości i zapobiega chorób, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów.

Przeciwwskazania do stosowania

Dowiedzieć się, jakie witaminy w kukurydzy, trzeba zrozumieć, w jednej diety nie powinny być produktem. Wstępie, że nadużywanie tych pysznych kolb może prowadzić do poważnych problemów z przewodu pokarmowego. Nadmiar produktu często powoduje różne zaburzenia i uszkodzenia układu pokarmowego.

Niektórzy ludzie mogą wystąpić reakcje alergiczne na kukurydzy. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko. Jednak w przypadku najmniejszych objawów trzeba całkowicie wyeliminować je z diety. Najczęstszymi objawami alergii są wysypka, zaczerwienienie i swędzenie skóry.

Pożądane jest również nadużywanie z ziarna kukurydzy dla osób z rozpoznaną choroba wrzodowa żołądka lub zakrzepowe zapalenie żył, zakrzepica. W tym przypadku, produkt może spowodować znaczne szkody dla zdrowia.

Co jest lepsze – gotowane lub puszki kukurydzy?

W przeciwieństwie do większości owoców i warzyw, to trawa nie traci cenne właściwości w procesie obróbki cieplnej. ziarna kukurydzy powłoka zachowuje integralność nawet po ugotowaniu. Dlatego stosuje się również w wodzie słodkiej i przetworzonych.

Ci, którzy już wiedzieli Jakie witaminy w kukurydzy gotowanej, będzie zainteresowany, aby wiedzieć, że to jest bardziej wartościowe niż w puszkach. Oczywiście, to zawiera również składniki odżywcze, tylko w nieco niższych stężeniach. Fakt, że podczas przygotowywania kukurydzy do zachowania jej odparować dużo witamin. Ponadto, niektórzy producenci bez skrupułów dodać do swoich produktów GMO.

Zalecenia dotyczące wyboru

Zdając sobie sprawę z tego, co witaminy w kukurydzy, musimy nauczyć się odróżnić produkt wysokiej jakości. Niewłaściwie wybrany zioło może spowodować szkody dla zdrowia, więc trzeba z wielką odpowiedzialnością podejść do problemu.

Nie zaleca się do zakupu kolby z nim. Ponieważ nikt nie może zagwarantować, że są one odpowiednio przechowywane. Suszone, oddzielone od liści owocowych wskazują, że kukurydza zbyt długo wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jest możliwe, że już zaczęły aktywnie rozmnażać patogenów. Nierównomierne ziarna odcień wskazuje, że nie są one świeże.

Przy wyborze konserw należy najpierw zwrócić uwagę na opakowaniu. Powinien on mieć wszystkie niezbędne informacje na temat trwałości i skontaktować się z producentem. Ważne jest, aby spojrzeć na daty produkcji. Kukurydza wyprodukowany wiosną i zimą, nie można uznać za nowy. W tym przypadku, przed zachowaniem go przechowywano zamrożone. Jako część produktu nie powinna być niczym, z wyjątkiem nasion, wodą i niewielką ilością cukru i soli.

Porady Gotowanie

Dla tych, którzy już wiedzą, jak użyteczne witamin w kukurydzy nie boli, aby dowiedzieć się, jak gotować kasze. Można to zrobić nie tylko na patelni, ale w multivarka, piekarnikiem i parowym. Że produkt nie staje się zbyt trudne, zaleca się, że sól jest już w postaci gotowej.

Jeśli chodzi o czas gotowania, wiele zależy od odmiany zbóż. Zwykle trwa około trzydziestu minut. Jednak w niektórych przypadkach, czas gotowania jest zwiększona do trzech lub czterech godzin. Podczas gotowania na parze kukurydza w zachowuje maksymalną ilość składników odżywczych, jak ten proces zajmuje mniej niż piętnaście minut.

Delikatne młode uszy często gotowane w piekarniku. Wynikiem tego jest bardzo miękki i aromatyczne delikatność. Wystarczy wlać zboże wodą i wysłać je w piekarniku przez około czterdzieści minut.

Wykorzystanie zbóż

Dowiedzieć się, jakie witaminy w kukurydzy, konieczne jest zbadanie, w jakich dziedzinach korzystać z tego użytecznego produktu. Jego długa i dość skutecznie stosowane w medycynie ludowej. Więc piętno zakładu są uważane za doskonały środek moczopędny, a jego olej pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Posiłki przygotowywane na bazie mąki kukurydzianej, od dawna zaleca się spożywać kobiety, które cierpią z powodu niepłodności.

Użyj tej użytecznej zbóż oraz w kosmetyce. W oparciu o nią produkcji wszelkiego rodzaju środków do pielęgnacji włosów, a także kremy, które promują wczesne odzyskanie elastyczności skóry. W dietetyki powodzeniem stosowany bulion kukurydzianą. Uważa się, że to pomaga szybko spalić dodatkowe tłuszczu.

Paradoksalnie, ale roślina ta jest nawet stosowane w przemyśle budowlanym, a także do wytwarzania klejów, papieru i kartonu. W rolnictwie, to zioło jest używany jako pokarm dla bydła.