534 Shares 5003 views

Aglutynacja plemników – przyczyna niepłodności męskiej?

Dzisiaj dość duża liczba par czynienia z niepłodnością. Niemal połowa przypadków przyczyną jest czynnik męski. Obecnie jednak, dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod diagnozowania, leczenia i reprodukcji takich par może mieć swoje dziecko.


Zazwyczaj małżonkowie polecam rozpoczęcie badania po roku próbuje wyobrazić. Dziś jednak ten termin jest czasami przedłużony do dwóch lat. Z drugiej strony, teraz lekarze zalecamy badanych już na etapie planowania dziecka. Pozwala to uniknąć przykrych niespodzianek w czasie ciąży zmniejsza ryzyko wystąpienia różnych patologii.

Badanie mężczyzn koniecznie oznaczać kapitulację nasienia. Analiza ta daje wskazanie nie tylko o swojej płodności, ale są problemy z układem rozrodczym.

Jednym z najważniejszych wskaźników w badaniu wytrysku nasienia jest aglutynacji. To zjawisko przylegania pomiędzy różnymi częściami. W normalnej spermy aglutynacji plemników powinna być całkowicie nieobecne. Ponieważ nie tylko zmniejsza ich mobilność, ale także przeszkadza w normalnym zapłodnieniu.

Stopień analizy aglutynacji nasienia musi być wskazany przez szereg zalet:

  • „+” – grupy jednostek z nie więcej niż 5 lepkiej plemników;
  • „++” – komórką, lecz są od 10 do 20 komórek;
  • „+++” – całkowitą liczbę grup więcej niż 5, każdy kilkadziesiąt plemników;
  • „++++” – komórki zmierzwione dominować w polu widzenia.

Umiarkowane aglutynacji nasienia może wystąpić w żyznych, zdrowych mężczyzn. Jednakże, jeżeli jego szybkość jest duża, może to oznaczać, czynnika immunologicznego niepłodności, jak również przewlekłe zapalenie lub choroby autoimmunologiczne w organizmie.

Fundusze są także fałszywe aglutynacji. To zjawisko adhezji plemnik nie między sobą i ze śluzem bryłach, rozerwanych komórek, makrofagów nabłonka.

Ponadto aglutynacji należy odróżnić od innych parametrów nasienia – agregację. To jest występowanie obszarów akumulacji plemników. Agregacja ogranicza jej mobilność i może być wskaźnikiem zaburzeń i chorób, w organizmie mężczyzny.

Jeśli okaże aglutynacji nasienia, musi on zostać przetestowany na zakażenie, aby wyeliminować stan zapalny. Zwłaszcza jeśli zwiększonej liczby leukocytów i erytrocytów w spermogramme.

Jednak większość aglutynacji nasienia, przy czym leczenie w zależności od przyczyny, jest wynikiem wytwarzania przeciwciał plemników (ACAT) męskiego układu odpornościowego. W celu potwierdzenia tego założenia, należy wykonać analizę nasienia MAR-test.

Celem tego badania jest określenie ACAT w ejakulacie mężczyzn. niszczą błonę spematozoidov przez trzymanie się z nimi.

Jeśli aglutynacji stać się przyczyną przeciwciała spermy, leczenie powinno być przeprowadzane tylko wtedy, gdy uniemożliwia poczęcie. Żadne inne niedogodności nie dostarczają człowiekowi. Jeśli aglutynacji jest wynikiem stanu zapalnego, to musi być leczona. Jest za pomocą dodatkowych badań w celu ustalenia patogenu i przeprowadzenia niezbędnej terapii.

W każdym przypadku odchylenia w analizie nasienia – jest okazją do odwiedzenia urologa lub androlog. Ponadto, przed podjęciem jakichkolwiek wniosków, konieczne jest, aby zrobić kilka razy, przestrzegając wszystkich zasad dostarczania ejakulatu.

Czasami z niewielkimi odchyleniami jest normalizacja zasilacz jest wystarczający, praca i odpoczynek, unikać alkoholu i tytoniu, picia kompleksów witaminowych. Jest to bardzo ważne dla męskiej płodności witaminy E, C, kwas foliowy, oraz fruktozy i cynku.

Jeśli leczenie zachowawcze nie daje pożądanego rezultatu, zawsze można odwołać się do technologii reprodukcyjnych. Inseminacja, IVF, ICSI doskonale sprawdziły się w walce z niepłodnością męską.

Tak więc, do aglutynacji nasienia – odchylenie od normy, ale jeśli jest ona nieznacznie ekspresji, ciąża może występować naturalnie. Leczenie tej choroby zależy od przyczyny, ale najczęściej jest to ACAT. Leczenie powinno być przepisywany jedynie przez wykwalifikowanego specjalistę. Można użyć technologii reprodukcyjnych, kiedy to kończy się niepowodzeniem.