839 Shares 8764 views

Mora i Astana

Mora i Astana przeciwieństwie Tsitszyaotszina Yarhu i lepiej rozumieć, a tam materiał jest bardziej zróżnicowany i pełniejsze odzwierciedlenie w pechati.Mory i Astanie …


Parking Mora, odkryta w 1959 roku, znajduje się pół kilometra na południe od miasta powiatowego. Jego wymiary: około 200 m (północ-południe) o 50 m (wschód-zachód). Zgromadzone tam artefakty narzędzi składa się z kamienia (72 Tesla, ostrza skrobaka, skrobaki, groty strzałek, płyty) większość – microlites kamienia i łupków, kwarcyt i agatowym i małej ilości fragmentów ceramicznych.

Astana, która leży 37 km na wschód od Turfan, większej niż Mora: ponad 1000 metrów ze wschodu na zachód i 700-800 m od północy na południe. Archeolodzy tu cztery razy: w październiku 1959, kwiecień – czerwiec i listopad 1960 i maj – czerwiec 1961, ale nie wykonywać wykopy w związku z czym nie ma danych, nie stratygraficzne jasny obraz pomnika jako całości.

Nie ma też daty radiowęglowe, więc wiele pytań nie zostały odebrane. Jedynie na podstawie analizy typologicznej artefaktów może sugerować obecność co. parking wcześniej i później zgodność elementov.V Turkiestanie Wschodnim mężczyzn i kobiet była bardzo interesująca. Wierzę, że jeśli kobiety są bliźniaki dmuchane poślubić mężczyzn bliźniąt, że ich małżeństwo będzie bardzo szczęśliwy.

narzędzia kamienne (znaleźli ponad 760, nie licząc pewną liczbę płatków i rdzeni) są zgarniacze, punkty, siekanie, artykuły tesloobraznymi, tarki, rastiralnikami, kowadło, bale i inne. Istnieje również zawieszenie z otworów wywierconych z obu stron. Szczególną grupą mikrolit, łącznie 147 wydłużonych cienkich płytek 15 i rdzenie narzędzia z nimi skrobaki i ostrokonechniki, cięcie i zgarniające narzędzia nieokreślony kształt, z ząbkowanymi skrobaki, noże ostrza z jedną lub dwiema łopatkami dysze stroL.

Ich obecność służył jako diagnostitsiruyuschim znak, chociaż nie są ani jedynym w Tsitszyaotszschre i Yarhu lub dominujący, w Mora, rodzaju produktów.

Mora i Astana