623 Shares 6358 views

Portret charakterystyczny Pugaczowa

Chłop powstania 1773-1774 roku był jednym z najbardziej brutalny, krwawy i bezsensowne w historii Rosji. Zdarzenia te wielokrotnie zadawali wiele pisarzy, a nie wyjątkiem był Aleksander Puszkin, jest opowiedziana w powieści „Córka kapitana” o takiej kontrowersyjnej postaci historycznej jako Emelyan Pugaczowa – przywódca powstania. Autor nie nalegają na prawdziwość jego historii, on przestrzega zasad wizerunku danej epoki historycznej w fikcyjnej opowieści.


Krwiożerczy zabójca lub genial buntownik?

Charakterystyka Pugaczowa niejednoznaczne. Puszkin nie chce, aby mu podły łotr i mordercą, chociaż takie były jego historycy, pisarz stworzył obraz utalentowanego lidera popularnego obdarzonego inteligencją, wigoru, dowcipu. Yemelyan on rozumie, że jest oszustem, kojarząc się z Grigoriem Otrepevym, ale nadal, gdyby nie zachowywał się jak władcy i wybawiciela, ludzie by nie poszła za nim. Pugaczowa był szanowany, a pod jego kierownictwem ludzie przybywali z całego kraju.

Charakterystyka Emelyana Pugaczowa dla kogoś może wydawać się przerażające, bo bezlitośnie zabijali tych uważał prześladowcy prostych chłopów. Urzędnicy lub właściciele nie mogą być dobre, więc bohater zabija kapitana Mironov i jego ludzi, mimo że nie są złe. Jednocześnie Pugaczowa pamięta dobro i umie być wdzięczna. On pamiętał do końca życia przedstawiony owczej skóry królika i kieliszek wódki, machnięcia while kurzawa Grinev. Trzy razy Yemelyan pozwala mu uniknąć kary, ale także uwalnia oblubienicę Peter Shvabrin rękach.

Charakterystyka Pugaczowa – prosty rolnik z królewskimi manierami

Grinyova nawet przy pierwszym spotkaniu z Pugachev uderzył opanowanie. Miał około 40 lat, barczysty, chudy, jego broda jest już widoczne smugi szarego, przyjemny osoby, ale z łobuzerskim wyrazem wpływa bardziej żywe oczy. Puszkin Yemelyan przedstawiana jako Kozak, który komunikuje się ze swoich podwładnych jak równy z równym, w swoim wystąpieniu, używając słów, przysłowia, alegorie i zrozumiałe nie dla wszystkich.

Charakterystyka Pugaczowa pokazuje, że nie był przeciwny, aby grać mądrego władcę. Yemelyan kazano nazywać się kapłan-król, ponieważ ludzie zawsze wierzyli w dobrego i sprawiedliwego króla. Zrozumiał, że jest on otoczony przez złodziei, gotowych w każdej chwili odkupić swoje życie za jego głowę. Niniejszym Pugaczowa była tylko Grinev, publicznie pokazał również talent do aktorstwa, grając króla.

Opowieść o Sprytny, śmiały, bohaterskiego człowieka powiedział Puszkina w historii „Córka kapitana”. Charakterystyka Emelyana Pugaczowa pozwala porównać go do bohatera eposów kozackich. Pomimo pewnej sympatii dla rebeliantów, jednak wielokrotnie, że nie chcą, aby zobaczyć rosyjski bezlitosny i bezsensowny bunt Alexander. W swojej powieści autor chciał pokazać nie Yemelyan łajdactwo i jego podwładnych, i opowiedzieć o powstaniu i osobowość lidera. Należy zauważyć, że cechy Pugaczowa Puszkina udało się wspaniale.