125 Shares 7651 views

Zawory równoważące do instalacji grzewczej: oznaczenie, miejsce montażu

System ogrzewania nie będzie działać poprawnie bez odpowiednich ustawień, które ten czy inny sposób mogą być przeprowadzone. Jest to konieczne w celu zapewnienia, że sieć w każdym miejscu były tak blisko obliczona. Jeśli się prawidłowe ustawienie, możliwe będzie uzyskanie wysokiej efektywności systemu. Do tej pory istnieje kilka sposobów, które pomogą dokonać korekt, jednak są najbardziej nowoczesne zawory bilansowania systemu grzewczego.


powołanie

Jak wspomniano powyżej, wymagane jest ustawienie hydrauliczny, który jest nazywany również równoważenie każdy system grzewczy. Ponieważ celem tej operacji działa przynieść natężenia przepływu wody do szacunkowej wartości każdego obwodu. Pozwoli to bateria dostarczyć pewną ilość ciepła.

Jeśli jesteś zainteresowany zaworów równoważących dla systemu grzewczego, ważne jest, aby pamiętać, że przed skonfigurowaniem powinien dowiedzieć się o obliczenia przepływu chłodziwa dla każdego miejscu. Jeśli jest to bardzo prosty system, natężenie przepływu zapewnia odpowiednio dobrany rur, która musi posiadać określoną średnicę. Jeżeli dom niezabudowanej bardziej złożonego systemu, dostosowanie jego pracy odbywa się za pomocą specjalnych podkładek. Mają one taką przejścia do wartości, która zapewni, przepływ wody w wymaganej ilości.

Powyższe metody są nieaktualne. równoważenie zawory do instalacji grzewczych – Nowoczesne metody w użyciu. Strukturalnie, takie urządzenia są przedstawione ręczny zawór, który jest produkowany przez trójwymiarową regulacji przepływu wody. Ponadto mechanizmu nakładania przepływu do obudowy armatury są włączone w ilości 2 części. Są one konieczne do połączenia rurki kapilarnej i oddziaływania tego elementu z innymi węzłami kontrolnych. Coraz osprzęt wymagany do pomiaru ciśnienia przed i po mechanizmu dostosowawczego.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o powołaniu?

W celu określenia ciśnienia w każdej oprawy jest mierzone wartości różnicy sterownika. Po począwszy od danych można dowiedzieć się przepływ wody w okolicy. Zawór jest dostarczany z instrukcją gdzie znajdują harmonogramu, z którym wybrany numer obrotów uchwytu do pożądanej szybkości przepływu chłodziwa.

do rekordu

W sprzedaży znajdują się zawory do zrównoważenia systemu grzewczego niektórych marek. można je stosować równocześnie z urządzeniami z tej samej odmiany zawierającej dane o określonej objętości przepływu wody. Upraszcza to proces, a użytkownik nie musi robić dodatkowych obliczeń. Jednak taki sprzęt będzie musiał wydać dodatkowe.

Odmiany zaworów do innych celów

Biorąc pod uwagę opisane urządzenie, do miejsca przeznaczenia można podzielić na zawory automatyczne i ręczne regulacyjnych. W pierwszym przypadku, kompletne urządzenia są dostarczane, a mianowicie zawór równoważący i regulacyjny odpowiedzialny za spadek ciśnienia. Węzły komunikują się ze sobą za pomocą rurki kapilarnej.

Umieścić instalację zaworu

Jeśli myślisz o tym, jak ustawić zawory Bilansowanie systemu grzewczego, należy postępować zgodnie z zaleceniami, aby być składane przez producentów. Wskazówki można znaleźć w instrukcji obsługi i instrukcji obsługi. Przed rozpoczęciem instalacji należy zapoznać się z gdzie instalacja zostanie przeprowadzona. W celu zapewnienia maksymalnej dokładności pomiaru, przed i za urządzeniem, długości rur powinny być tak gładkie, muszą wyeliminować zagięć. Ich długość zależy od średnicy materiału.

Przed układ zaworu prostej długości rury musi być równy 5 krotności średnicy rury, długość rury za urządzeniem średnica wynosi 2, ale nie mniej. Przed montażem zaworów równoważących dla systemu grzewczego, ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce. Jeśli pominiemy zasady opisanej powyżej, błąd w pomiarach może zmieniać się od 15 do 20%.

Położenie zaworu

Jeżeli urządzenie jest umieszczone za pompą obiegową, skok prostej części urządzenia do zaworu powinien wynosić 10 rachunek średnicach rurociągów. Zawór musi być w miejscu, gdzie będzie wygodne, aby jego demontażu, regulacji i konserwacji. W pierwszym z wyżej manipulacji może być wymagane awarii sprzętu. Chłodziwo musi biec w kierunku wskazanym przez strzałkę znajduje się na podwoziu.

Zrównoważenie system ogrzewania Danfoss zawór może być umieszczony zarówno w pionie jak i w poziomie, ale w tym przypadku prowadzony przez instrukcjami podanymi w podręczniku. prace montażowe jest ważne, aby uniknąć kontaktu z korpusem urządzenia przez ciała obce. Urządzenie nie powinna być poddawana ciśnieniu, kompresja i rozciąganie skręcania. Wpływ powinien być nie tylko trwałe, ale również tymczasowe.

Zadaniem zaworu równoważącego w instalacji grzewczej opisanego powyżej. To implikuje zasadę działania urządzenia, która przewiduje przejście urządzenia przez dużą ilością wody. Aby uniknąć zatykania i awarii zaworu przed konieczne jest zainstalowanie filtru. W przeciwnym razie urządzenie będzie wymagać wymiany w krótkim czasie.

Powołanie zaworów równoważących Danfoss

Automatyczne zawory serii ASV są wykorzystywane do utrzymywania pewnego ciśnienia pomiędzy obie i paszowych przewodach systemów regulowanych. Urządzenia te są stosowane w kosztów ogrzewania i chłodzenia w różnych przepuszczanie wody przez nią w zakresie do 100%. Regulacja jest zawór zamontowany na przewodzie powrotnym. Zawory równoważące dla systemu grzewczego „» Danfoss ASV-P serii mają stałe ustawienie 10 kPa. Na sprzedaż można znaleźć zawory ASV-PV z regulowanymi ustawieniami 5-25 kPa.

Jeśli chodzi o ASV-PV Plus Series, dla nich to charakteryzuje się w przedziale od 20 do 40 kPa. Próbkowania impulsu nakładającą ciśnienia na przewodzie sterującym jest możliwe przez inny zawór, który działa jako tzw partnera. Jest on montowany na przewodzie zasilającym. Ten typ zaworów ASV-M ASV-I, mogą one być wykorzystywane do ograniczenia przepływu wody przeniesione.

Powołanie „Danfoss” zawór ręczny

Ręczne zawory tego producenta są to urządzenia, które mają strukturę brama z regulacją położenia fiksacja na pewnej szerokości pasma. Z reguły są używane do konfigurowania sieci rurociągów, a zamiast ustawić przesłonę przepustnica, które nazywane są cele, które nie regulujących urządzeń automatycznych, czy regulatory nie pozwalają ograniczyć rozliczenie zużycia wody.

wniosek

Sprzedaży znajdują się coraz połączone zawory AB QM „Danfoss”, które są odpowiedzialne za stabilizację przepływu. Głównymi dziedzinami zastosowania są stabilizacja i ograniczenie przepływu w systemach ze stałymi parametrami hydraulicznych, w odniesieniu do pionu jednej rury i systemów dostarczania wody.