240 Shares 1899 views

Aleksey Stahanov i Stakhanovite ruch

Stachanow ruch – jest formą konkurencji socjalistycznego w Związku Radzieckim. Rodzaj przodka konkursu została wykonana przez Stahanov Aleksey Grigorevich. Po raz pierwszy uzyskano bezprecedensowy wynik. W nocy z 30 na 31 sierpnia 1935 roku jego wysiłki 102 ton węgla zostały wycięte w jednym przesunięciem. Taka wydajność przekraczała normę o 14 razy. Stało się to na terytorium Ukrainy, w kopalni „Central-Irmino”.


Do tego, jego praca wykorzystać Aleksey Stahanov został odznaczony Orderem Lenina, aw 1970 roku otrzymał tytuł Bohatera Pracy Socjalistycznej.

Natychmiast Stakhanovite ruch została podjęta przez górników. A następnie w tym przypadku pochodzą od wszystkich innych, w tym pracowników przemysłu ciężkiego. W całym kraju, to konkurencja była kierowana przez komunistów. Na przykład, po wyczynie Stachanow A. Gagarin, który był kowalem Gorky Automobile roślin, o zmianę 966 kutych wałów korbowych. Warto zauważyć, że tempo w tym czasie wynosiła 675 jednostek. Więc Gagarin, a także Stachanow, był mistrzem w swojej dziedzinie.

I. Okapy, frezowanie z zakładu Moskwie nazwany Ordżonikidze, przekroczona dzienna stawka wynosi więcej niż cztery razy. Dokładniej – do 410%. Imienników E. i M. Winogradow osiągnęła Stakhanovite rekordy w dziedzinie przemysłu włókienniczego. Byli w stanie obsłużyć jednocześnie na 100 maszyn.

Rzeczywiście, już w 1937 roku Stakhanovite ruch niewoli około 22% pracowników rolnych. To z kolei doprowadziło do nadzwyczajnych wyników. Wzrost wydajności pracy wzrosła o 82%, a wzrost produkcji przemysłowej wzrosła o 79%.

Uważa się również, że Stakhanovite ruch był jednym z decydujących czynników w zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. W swoich latach ruchu Stachanow wyróżniał się różne formacje. W pierwszej kolejności – to thousanders. Pierwsza z nich była Miller D. obuwia. Był w stanie spełniać normę o 1480%. Generalnie thousanders – to ci, którzy szybkości nie mniejszej niż 1.000%. I mimo tych figur, tych ludzi było naprawdę dużo. Że oni zachowali niemal cała produkcja.

Ponadto thousanders były również skorostniki – ci, którzy najbardziej eksponowane minimalne warunki dla wykonania niektórych przepisów. Należą Zinnurov M., N. Bazetu A. Chalkov, które zostały uznane za prawdziwych mistrzów w dziedzinie szybkich wytopu metali. B. Seminsky celował także w metalowej prędkości pracy, z wyjątkiem, że był rzeźbiarz. Zespół górników-skorostnikov L. Golokolosova odegrała bardzo ważną rolę w wyzwoleniu Donbasu.

Wszystko to spowodowało, że pomimo trudnych warunków, wydajność pracy w Związku Radzieckim wzrosła o 121% w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

To właśnie w te wyniki spowodowały tej samej nocy z 31 sierpnia 1935 r. Ale w tym czasie kopalnia „Central-Irmino” uznano prywatny, ale Aleksey Stahanov swymi wyczynami przyniósł go na zupełnie nowy poziom. Teraz to jest napisane na temat w każdym podręczniku szkolnym w historii. A Stakhanov uwieczniony w pamięci ludzi jako prawdziwego bohatera.