854 Shares 5777 views

Usługa termin Ondulina. Instalacja i wydajność

Współczesny rynek budowlany jest pełen różnych pokryć dachowych na każdy gust i kieszeń. Do zastąpienia zwykłego łupków przyszedł dużo lepsze i bardziej praktyczne opcje, z których jeden jest Onduline (evroshifer). Dzięki wielu pozytywnych cech materiału stał się bardzo popularny, tak dzisiaj często można zobaczyć na dachach budynków. Wiele domów są w stanie ocenić jakość takich dachów. Ale dla osób zainteresowanych w specyfikacjach technicznych, funkcji i żywotności Onduline, rozważymy ten materiał w sposób bardziej szczegółowy.

Co to jest?

Ondulin zwaną powłokę wykonaną z destylowany bitum w postaci blachy falistej. Do jego produkcji wykorzystywane są:

• włókna celulozowego;

• bitumiczna;

• Żywica polimeryczna;

• składniki mineralne;

• ekologiczne barwniki.

Termosmoly zawarte w składzie materiału, co jest bardzo odporna na zmiany temperatury. Różne dodatki mineralne powlekania do nadawania odporności na wpływy atmosferyczne, a więc termin usługi Ondulina dłużej niż konwencjonalne łupka. Dodanie pigmentów pozwala na wytwarzanie produktów o różnych kolorach, które również nie znikają pod wpływem światła ultrafioletowego.

godność

Oprócz tych cech, istnieje szereg pozytywnych właściwości nadanych Onduline. Właściwości materiałowe przyciągnąć dużą liczbę konsumentów, co pozwala mu być ostra konkurencja nawet najbardziej newfangled powłok. Pozytywne cechy są następujące:

• doskonałą zdolność izolacji akustycznej;

• przyjazność dla środowiska;

• odporne na działanie pleśni, grzybów i drobnoustrojów;

• lekka, dzięki czemu korzystanie z systemu lekkiej kratownicy;

• brak korozji;

• Łatwa instalacja;

• różnych kolorach;

• długoterminowa obsługa Ondulina na dachu;

• przystępna cena.

negatywne cechy

Wszelkie nowoczesny materiał, oprócz pozytywnych cech, ma wady. Pokrycie dachowe Onduline nie był wyjątkiem, więc teraz będziemy rozważać swoje negatywne strony.

• Zagrożenie pożarowe. Ondulin uznał materiału palnego, które bardzo szybko zapala się w temperaturze od 250 do 300 ° C. Według cech ognioodpornych może być porównywana z naturalnego drewna, co sprawia, że niemożliwe do zastosowania na dachach ośrodków opieki nad dziećmi i innych budynkach użyteczności publicznej.

• Chropowatość powierzchni. Ta jakość nie pozwala swobodnie zsunąć się śniegu z dachu, w wyniku czego jego akumulacji. Z tego powodu, silna burza nie jest konieczne, aby być pod zadaszenia, ponieważ w każdej chwili mógł runąć lawina.

• Kruchość. Polimerowe składniki, które składają się z materiału w postaci arkusza przyczyniają się do zmiękczania pod wpływem słońca i zwiększyć jego kruchości w temperaturach mniejszych od zera. Takie cechy są zmuszeni do układania dachu w sposób ciągły lub na skrzyni z cienkiej boisku. W okresie zimowym (w temperaturach poniżej zera) do wykonywania pracy z Ondulina nie jest zalecane.

parametry techniczne

Łapanie układ dachu, to jest bardzo ważne, aby poprawnie obliczyć odpowiednią ilość materiałów dachowych. Musisz znać parametry, które produkowane Onduline. rozmiar arkusza ustalone standardy i stanowią 2,000 mm długości i 960 mm szerokości. Należy przy tym wziąć pod uwagę to, że elementy dachowe są ułożone nakładające się na siebie, w związku z tym użyteczne obszar arkusza będzie nieco mniej (od 1,6 m, 1,3 m.). W zależności od poziomu wielkości pochylenia dachu nakładania jest zdefiniowany w następujący sposób:

• 30 cm (w nachyleniu 5-10 °);

• 20 cm (w przypadku gdy nachylenie 10-15 °);

• 17 cm (o nachyleniu dachu ponad 15 stopni).

Pokrycie dachowe Onduline, których właściwości zależą od producenta, może wytrzymać obciążenie około 0,96 tony na 1 mkw. Jakościowe arkusze odporne są na różne składniki chemiczne, całkowitego bezpieczeństwa i higieny środowiska.

Grubość powłoki wynosi jedynie 3 mm, więc w arkuszach do wymaganej wielkości może być dowolnym odpowiednim narzędziem. Ciężar jednego elementu jest równa 6,5 kg, co oznacza, że materiał może być transportowany nawet w samochodzie. Takie możliwości zachęcają aż dach wybrać dokładnie Onduline. rozmiar arkusza i waga pozwalają na montaż pokrycia na własną rękę, bez udziału asystentów.

żywotność

Ondulina żywotność zależy od producenta. Substandardowych arkusze bardzo szybko tracą nasycenie kolorów, zaczynają się rozwarstwia i są pokryte grzybem i pleśnią. Z tego powodu, wybierając evroshifer, należy preferować tylko do znanych firm lub produktów z obecnością certyfikatów. W przeciwnym razie, można kupić bardzo tanie, ale niskiej jakości Onduline. Okres gwarancji na usługi wysokiej jakości produktów w zakresie od 10 do 15 lat. W rzeczywistości zastrzeżeniem mocowanie materiału technologia może służyć bez remontu od 20 do 50 lat.

Następnie zastanowić się, jak prawidłowo układać powłoki, więc to będzie trwało przez wiele lat bez konieczności wymiany.

Paka pod Onduline

Jak wspomniano wcześniej, Onduline za dość łatwe w obróbce materiałów, których instalacja nie sprawia żadnych trudności. Oto najważniejsze zrobić właściwą skrzynię, która będzie służyć jako wiarygodne ramy miękkim dachem. Dlatego przed montażem należy Ondulin być zaznajomieni z wymaganiami podstawy, na której zostanie pochowany.

Etap pręty ramy zależy od stopnia nachylenia dachu. Jeśli nachylenie wynosi nie więcej niż 10 stopni, dach układa się w sposób ciągły. W tym przypadku evroshifer można umieścić na starej powłoki albo dokonania arkusze bazowe sklejek, płyt OSB lub desek desek.

Jeśli nachylenie ramp 10-15 stopni, toczenie w odstępach co 45 cm, a jeśli więcej niż 15 stopni, poprzeczki umieszczone w odległości 60 cm.

proces edycji

Teraz przyjrzymy się, jak wzmocnić Onduline.

1. Zaraz należy zwrócić uwagę na to, że r miękkie dachu musi być prowadzone w temperaturze nie mniejszej niż -5 i nie większym niż 30 stopni.

2. Sposób montażu Ondulina w dużej mierze podobne do konwencjonalnego układania łupka. Praca rozpoczyna się od krawędzi stoku. Arkusze są układane pokrywają się i są przymocowane do poszycia. Dla każdego elementu dachu należy stosować dokładnie 20 gwoździ. Niezastosowanie się do tego wymogu może skutkować tym, że z powodu silnego wiatru podmuch integralność dach jest naruszone.

3. Dach kątowa nie jest odpowiednie dla związków stykowych 4 liści.

4. Zastosowanie specjalne gwoździe dekarskie jak złącznych. Odznaczają się one obecnością uszczelkę gumową, która zapobiega przenikaniu wilgoci do otworów. 5. Ponieważ materiał charakteryzuje się małą grubość, w trakcie jej montażu nie nadaje się do ataku na wgłębieniach pomiędzy falami.

6. W obszarze dokowania dach z kominem użyć specjalnego pokrycia fartuch. Szwy są izolowane silikonem.

Koszt materiału

Koszt Evroshifer zależy od producenta i sprzedawcy. Duże przedsiębiorstwa handlu detalicznego wdrożyć miękki dach jest tańszy niż mniejszych dostawców. Ponadto sklepy często zorganizować zniżki zarówno na samym dachu, a dodatkowe elementy. Średnio jeden arkusz nabywcy muszą płacić od 350 do 550 rubli.

Do tej sumy dodaje koszt części, takich jak:

• elementy mocujące;

• łyżwy, aby chronić stawy;

• doliny, łączący wewnętrzne kąty konstrukcyjnych;

• klamry wiatrowej;

• okap uszczelki.

W tym artykule, dokonaliśmy przeglądu funkcji, wielkości, koszty i termin Ondulina usługi. Oczywiście, to nie jest najdroższym materiałem na dach, gdyż istnieje więcej opcji tanich dzisiaj. Niemniej jednak, dzięki doskonałej wydajności, łatwości montażu i długiego życia wygrywa wiele powłok.

Mamy nadzieję, że pojawi się odpowiedź, jeśli nie wszystkie, to większość pytań związanych z Onduline. Łatwy naprawić dach!