387 Shares 5437 views

Ocena języków programowania 2016

W dzisiejszym świecie programowania jest jednym z najlepiej prosperujących branż postępu technologicznego. Potrzeba do pracy z programem nie ma wątpliwości, jak obecnie niemal każda działalność jest skomputeryzowany. Dlatego dobrych programistów są wysoko cenione zarówno w Rosji i za granicą.


Krótko o językach programowania

Język programowania to system połączonych ze sobą znaków potrzebnych do pisania programów komputerowych. Ponadto, nie jest zbiorem zasad, które mają wpływ na program. W zależności od zasad obliczeniowych komputera wykonuje procesy lub uchwyty obiektów. Przeznaczony metodę programowania wyłącznie dla interakcji człowiek-komputer.

Istnieją dwa główne rodzaje języków programowania:

 1. Standard (zestaw elementów reprezentujących Składnia i semantyka).
 2. norma wcielenie (własnych narzędzi programowych w celu zapewnienia normalnej pracy).

Pomimo mocy i wszechstronności obecnie istniejących języków, nie składnia nie jest uniwersalna. Różnorodność systemów zmuszony wynaleźć nowe opcje językowe. Rozprzestrzenianie się procesorów wielordzeniowych i mobilności stworzyli nową pracę dla programistów.

informacje historyczne

Od czasu powstania pierwszych komputerów elektronicznych zostały wynalezione około ośmiu tysięcy języków programowania. A teraz nadal tworzone niemal codziennie. Jednakże, bardzo wielu z nich są znane tylko przez twórców, ale niektóre z nich dostępne do wykorzystania przez miliony ludzi.

Początki programowania należą do XIX wieku. Do pewnego stopnia może to być nazywane programowalnych urządzeń, na przykład, maszyn i pianinie mechanicznego tkania. Zasada zarządzania została na podstawie instrukcji, które mogą być uważane za pierwowzór obecnych języków programowania, tylko bardzo uproszczone i prymitywne.

Założycielem jest tworzenie języków programowania Ada Lovelace sierpnia brytyjski matematyk, który w połowie XIX wieku, aby napisać program do obliczania liczb Bernoulliego przeznaczony dla silnika analitycznego Charles Babbage. Jest uważany za pierwszy komputer programista, po matematyk został również uznany za jednego z języków programowania.

fundacja

Wraz z rozwojem technologii przemysłowa istniała potrzeba do tworzenia programów, które kontrolują proces obliczeniowy tworzenia czegoś. Stąd zaczęły pojawiać się różne języki programowania.

Oto niektóre z nich:

 • Assembler – język niskiego poziomu przeznaczony do bezpośredniego komunikowania się ze sprzętem.
 • BASIC – najłatwiejsze programowanie; potrzebna do pierwotnego nabycia środków automatyzacji.
 • „Cobol” – wysokim poziomie; Jest wykorzystywane do rozwiązywania problemów gospodarczych.
 • „Fortran” – wysokim poziomie; Został on stworzony do algorytmizacji zadań obliczeniowych.
 • „Piekło” – wysoki poziom; zaprojektowany do automatyzacji sterowania procesem (nazwany na cześć Ady Lavleys).
 • Pascal – został zaprojektowany, aby uczyć programowania.
 • C i C ++ – język uniwersalny do wszystkich zastosowań; w bazuje na wymaganiach programistę systemu.

popularne języki

Rating popularności języków programowania RedMonk jest na podstawie oceny na GitHub i dyskusji na stronie StackOverflow. Do roku 2016. Lista ta przedstawia się następująco:

 • JavaScript.
 • Java.
 • PHP.
 • Python.
 • C #.
 • C ++.

Według rankingu, najbardziej popularne są w językach takich jak JavaScript i Java. Nie jest to zaskakujące, ponieważ są one wbudowane w Google Chrome, Safari i przeglądarek, które są często używane przez wielu ludzi na naszej planecie. Ponadto środki te są zaangażowane w najpopularniejszych programów AdobeAcrobat i Reader. Tak więc ocena języków programowania bazuje na popularności pewnych środków z użytkowników.

Jednak według magazynu IEEE Spectrum, najpopularniejszy jest C. Jest on następnie Java, Python i C ++. Sekwencja ta jest określana za pomocą wyników wyszukiwania dla określonych zapytań o znanych witrynach.

indeks Tiobe

Tiobe – indeks, który pozwala określić popularność i popyt (rating) języków programowania. Obliczenia wykonane w wyszukiwaniach zawierających nazwę języka.

Ocena Tiobe język programowania jest następująca: w pierwszej kolejności jest Java, drugie miejsce należy do C, a trzeci – C ++. Marca 2016 Java posiadała udział w rynku 25% większą popularność wśród innych językach. Popularność C spadła o 2% do 14%. Znacznie stracił swoją pozycję ObjectiveC, co jest zaskakujące, ponieważ jest to główny na platformach iPhone i iPad. JavaScript jest również traci popularność, przesuwając koniec listy.

Ta ocena języków programowania podlega częstym zmianom, jak tworzy się w zależności od zainteresowania grupy docelowej.

Najczęściej używane języki

Podczas tworzenia OS nie można przewidzieć dokładnie, co użytkownik będzie musiał. Czasami zdarza się, że system operacyjny nie ma wystarczających możliwości, które nie są dostępne. Jest to dla nich stworzyć niezbędne języków programowania, przez co jest napisane i zrealizowane za pomocą specjalnego kodu. Jest on rozpoznawany przez komputer i edycję programu lub utworzyć pomocnika. W przypadku takich problemów, najbardziej popularne są w językach C i C ++, a także podstawowe i Pascal. Zwykle stworzyć dla Windows i DOS.

Języki programowania są podzielone na dwie grupy:

 1. Klient (przedstawicielem jest JavaScript).
 2. Server (dobrym przykładem służy HTML).

Nawiasem mówiąc, to na szczycie listy języków programowania HTML. Jego zalety są łatwe rozpoznawanie szablonów HTML żadnych istniejących przeglądarkach. Ten język jest prosty, bez jego wiedzy nie jest możliwe, aby przejść do wyższych poziomów programowania.

Popyt na języku

Ocena języki programowania zapotrzebowania w oparciu o znaczenie w różnych dziedzinach pracy. Dla systemów finansowych wymagają skomplikowanych i różnorodnych narzędzi do tworzenia programów, takich jak Java i C #. Ale na stronach internetowych i takich programów potrzebują prostego i zwięzłego języka, na przykład, JavaScript lub Ruby.

W sferze najpopularniejszych pracodawców jest znajomość SQL. takie jak bazy danych MySQL, Microsoft SQL zostały utworzone w oparciu o nią, które są używane przez wielu dużych instytucji. Ponadto, wszystkie telefony na Androidzie i iOS oparte na dostęp do bazy danych SQL o nazwie SQLite.

Ocena języków programowania w tej dziedzinie daje następującą listę żądanie: Java, JavaScript, C # i innych.

Tak więc, możemy stwierdzić. Ranking języków programowania 2016 zapewnia możliwość bardzo podobną popularność, użytkowania i popytu. Ale różnice istnieją, ale powodem tego są różne wymagania poszczególnych obszarach działalności.