684 Shares 2158 views

Jak masz AIDS

Choroba nie jest nazywany po prostu plaga dwudziestego wieku. AIDS jest niebezpieczny i każdy rok jego cierpienia i umierania coraz więcej ludzi. Tylko jeden mały błąd – i życie może zostać uznana za kompletną. Niebezpieczeństwo jest wszędzie i aby zachować zdrowie nie zawsze jest łatwe. Oczywiście, wiele osób żyje z AIDS przez wiele lat, ale zawsze należy starać się jak najlepiej chronić się przed zarażeniem go. Aby to zrobić, należy wiedzieć, jak można dostać AIDS.


Co kryje się pod tym strasznym słowem

Choroba jest spowodowana przez bardzo specyficznego wirusa, który jest w stanie spowodować nienaprawialne uszkodzenie limfocytów (białe ciałka krwi) w organizmie, które są potrzebne do normalnego funkcjonowania układu immunologicznego. Nie trudno się domyślić, że AIDS niszczy nasz układ odpornościowy, co sprawia nam podatny na wszelkiego rodzaju choroby, zarazki w nas zaczynają odczuwać prawdziwych mistrzów, a rany nie są już leczyć. Choroba zazwyczaj rozwija się bardzo powoli i bez skoków. Przez wiele lat, wirus może czaić się w organizmie bez wywoływania nic oprócz powiększonych węzłów chłonnych. Człowiek po zakażonych AIDS może czuć się dobrze przez długi czas. Prędzej czy później, pojawiają się następujące objawy:

– zaburzenia jelita;

– zwiększone pocenie;

– zmniejszenie grubości korpusu;

– gorączka.

Wkrótce potem rozpoczyna się zapalenie płuc, różnych zmian skórnych (opryszczkowe krostkowej i) występują nowotwory złośliwe. Ludzie umierają z niego przez długi czas. Niektóre mają nawet czasu, aby założenia rodziny (bez swoich dzieci, oczywiście), i budować karierę.

Jak masz AIDS

Ten problem naszych czasów jest bardzo ważne. To zostało powiedziane dużo, ale wciąż nie wszyscy wiedzą, gdzie i jak się AIDS. wielu ludzi żyje na świecie, które są w największych nieporozumień dotyczących tego zagadnienia. Wirus ten jest bardzo często przedmiotem telewizji i prasie, a zatem problemy związane z tym, pobudzać wiele. Czasami myśl o możliwości zakażenia HIV może spowodować tę fobię: ludzie zaczynają wszędzie zobaczyć zainfekowany, stają się boi owadów i zwierząt, ponieważ wierzą, że są nosicielami wirusa, ci ludzie, których należy unikać obiektów gastronomicznych i, co dziwne, wstręt do szpitali, chociaż ciągle przechodzą testy na AIDS.

Wiele z tych obaw nie są całkowicie uzasadnione, ponieważ zakażenie AIDS może nastąpić pod pewnymi warunkami. Oznacza to, że ostrożność jest konieczna, ale mieszkać na niej nikt nie powinien.

Jak mogę dostać AIDS:

– przez igłę, która była do tej pory osoba wtrysku zakażone;

– za pośrednictwem niezabezpieczonego stosunku płciowego;

– przy transfuzji krwi;

– wirus może być przenoszony z matki na dziecko w łonie matki. Ponadto, nie wyklucza możliwości transmisji poprzez mleko matki, ale wiele z nich jest gotów spierać się z tym.

AIDS nie może zostać zainfekowany Wbrew powszechnemu przekonaniu poprzez:

– łzy;

– potu;

– ślina.

Osoba nie może dać ci wirusa:

– odchrząknął;

– kichanie;

– dotykając cię.

Nie można dostać AIDS:

– basen;

– w toalecie;

– w gastronomii.

Warto również zauważyć, jest fakt, że owady, nawet tych, które są krwiopijne, nie mogą zarazić Cię z AIDS. Komunikowanie się lub spożywania żywności z tego samego naczynia z innymi ludźmi, można odebrać wszystko, co chcesz, ale nie AIDS.

Studiować na pytanie, jak można dostać AIDS, powinny być traktowane w odpowiedni sposób. Zainfekowane często żyją dokładnie taką samą żywotność jak najbardziej zwykłych ludzi zdrowych. Idą do kina, teatru, basenu i siłowni, wziąć swoje dzieci z przedszkoli i szkół. AIDS nie można po prostu podnieść i przekazywane bez powodu, a następnie zakażone them ludzie mają prawo być we wspólnocie, rozmawiać z nami, i szukać szczęścia w życiu.