269 Shares 2199 views

choroba pęcherzyka żółciowego – co to jest?

Jedną z najczęstszych chorób układu trawiennego, co jest wywołane przez infekcje, jest uważany pęcherzyka żółciowego. Najczęściej pacjenci z tej diagnozy są ludzie, którzy mają nadwagę i kamicy żółciowej. Ale chory zapalenie pęcherzyka żółciowego każdą osobę, nawet jeśli jest niedowaga.

Zapalenie pęcherzyka żółciowego – co to jest?

Zapalenie pęcherzyka żółciowego rozpoczyna się po penetracji bakterii i zarazków. Przyczyny tego zjawiska staje się czynnikiem patogennym mikroflora zaczyna aktywnego życia na ściany pęcherza moczowego i zasłania przejście wyjścia żółciowych. W tym przypadku nie ma pęcherzyka żółciowego bez kamieni.

Problemy zaczynają się, gdy pęcherzyki zaczynają tworzyć kamienie. Stają się niepotrzebna przeszkoda odpływ żółci. Tak, zapalenie pęcherzyka żółciowego – co to jest? Ta choroba towarzyszy silny ból, który powoduje przemieszczanie się skał i piasku.

Calculous pęcherzyka żółciowego: rodzaje leczenia

1. Jeżeli pacjent odczuwa ból w prawym górnym kwadrancie, czasami dając z powrotem, pas na ramię, prawą stronę szyi lub w prawej łopatce, można założyć, nieżytów zapalenie pęcherzyka żółciowego.

2. Phlegmonous pęcherzyka żółciowego przebiega znacznie jaśniejsze niż poprzedni. Objawy są takie same, ale mają wysoką intensywność. Pacjent taki ból po prostu niepokojące. Człowiek nawet nie próbuje oddychać, aby złagodzić ból. Jednakże rośnie z każdym wdechu i wydechu. To samo dzieje się podczas kaszlu i podczas skręcania z jednej strony na drugą. Wszystko komplikuje nudności i czasami wymioty.

Zapalenie pęcherzyka żółciowego – co to jest, co więcej to przejawia się? W chorobie tej temperatury ciała do normalnych i kardiologicznych parametrów może zostać naruszone. Pacjent ma tachykardię. Brzuch jest zwykle bardzo nadmuchany powodu niedowładu jelit. Szumy nim słabe w tym przypadku.

3. Inny rodzaj choroby – zgorzel zapalenie pęcherzyka żółciowego. Ta forma prowadzenia ropnia zapalenie pęcherzyka żółciowego. Choroba występuje bardzo szybko. Aby zaradzić tej sytuacji na układ odpornościowy ich własnego pacjenta nie jest w stanie. To wpłynęło na cały woreczek żółciowy. To nie eliminuje ryzyko powikłań zagrażających życiu.

Postacie chorób są następujące: calculous przewlekłe i ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego – co to jest? Choroba prowadzi seniorów. Korpus jest słaba i nie mogą wytrzymać wielu chorób przewlekłych (przewlekłe zapalenie płuc, stwardnienie tętnic, choroby niedokrwiennej serca , i in.). widoczne jest również bezpośredni związek z ostrym zapaleniem trzustki. Dlatego te dwie choroby są traktowane łącznie. Lekarze przepisują podobnego traktowania, i taką samą dietę.

Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego – co to jest? Ten leniwy choroba tymczasowymi zaostrzeń. E. Pacjent może czasami czuć ból w prawym górnym kwadrancie, ale jest słaby, tolerancyjny. Incydenty z naruszeniem praw pacjentów, przepisane przez lekarza. Na przykład, jeśli pacjent zjadł coś pikantne, tłuste lub bardzo słony.

Ogólne leczenie choroby

Samoleczenia z tą chorobą jest zabronione! Ważne jest, aby ustalić diagnozę: istnieje tylko zapalenie pęcherzyka żółciowego, czy pacjent jest nadal obecny, i trzustki. Wszelkie leki należy powołać biegłego. Samodzielne podawanie antybiotyków lub innych leków może tylko pogorszyć stan.

Ważne jest, aby jeść prawo z tą chorobą. Dieta powinna zawierać owoce i warzywa, które zwiększają przepływ żółci. Ale przygotowywać posiłki korzystając pokarmy bogate w olejki eteryczne, cholesterolu, puryn – nie można. Smażone potrawy nie są dozwolone. Jest tylko potrzeba do ogrzania żywności. Dzień pacjent musi spożywać 360 g węglowodanów, 90 g białka, 90 g tłuszczu. Następnego dnia należy jeść nie więcej niż 2500 kcal. Jest często niewiele potrzeba. Jednak dieta jest również wykonane przez lekarza.