682 Shares 1322 views

lampy przemysłowe: rodzaje, charakterystyka, cel

System oświetlenia w zakładzie produkcyjnym – to złożony kompleks, który obejmuje całą grupę urządzeń, które różnią się niezawodność, trwałość i funkcjonalność. Każdy poszczególny składnik systemu to urządzenie jako źródło światła, i że spełnia specyficzne wymagania pod względem zużycia energii. I dotyczy to również urządzeń umieszczonych wewnątrz pomieszczenia oraz oświetlenia zewnętrznego, który często służy jako funkcji dekoracyjnych. Jednocześnie, lampy przemysłowe muszą być zgodne z wymogami ergonomii, to znaczy, aby nie zmęczyć oko i spełniają nowoczesne poziom komfortu w zarządzaniu.


Zastosowania oprawy przemysłowe

W źródłach światła przemysłowych, istnieje wiele różnic od krajowych odpowiedników domowych, ale w większości przypadków rozwiązania tego samego problemu. Jest to przede wszystkim oświetlenie pomieszczeń. Iw świetle produkuje specjalne wymagania pod względem jasności, jak pracownicy mogą być w warunkach stworzonych przez kilka godzin dziennie. Nawiasem mówiąc, w normach odnoszących się do zgodności z warunkami pracy, osobny rozdział poświęcony tylko zasady organizacji oświetlenia przemysłowego. Ponadto oświetlenie do pomieszczeń przemysłowych mogą wypełniać zadania oświetlenia technologicznego i awaryjnego. Odrębną grupę stanowią te same urządzenia dekoracyjnego oświetlenia ulicznego. Pod względem mocy i do wymogów ochrony, są na równi z urządzeń przemysłowych i handlowych, więc często są one traktowane w tym samym segmencie. Z takich urządzeń obsługiwanych parki, place zabaw, stadiony i autostrady.

Cechy urządzeń przemysłowych

Opis Oprawy oświetleniowe sami w dużej mierze wynikają z wymogów określonych nich. najpierw musi być fizycznie niezawodne urządzenie, które odpowiada na parametry wytrzymałości i trwałości. Zasadniczo, warunek ten jest przypisany do danego przypadku. Zazwyczaj, do wytwarzania wzorów użytkowych używać tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości, oraz elementów kompozytowych. metal jest coraz częściej stosowane w obudowach przemysłowych. Inna sprawa, że mamy na myśli stopów specjalnych, nie przytłaczać ogólną konstrukcję lampy. I różne rodzaje lamp przemysłowych, od prostych punkt do ściany, może obejmować specjalne oprogramowanie i urządzenia zewnętrznego tuszę. Zazwyczaj wykorzystywane metalowych prętów, OCHRONA nie tylko lampy, ale również organizm przed uszkodzeniami. Takie rozwiązania praktykowane zazwyczaj w zakładach produkcyjnych, młynach i młynów, w których istnieje ryzyko mechanicznego uszkodzenia źródła światła.

Szczególne cechy oświetlenia przemysłowego mogą być przypisane do jakiegoś działania. Oczywiście, że wymaga zużycia składników energetycznych dla dużych pomieszczeń światłem, zdolnych do pracy przy tym długi czas bez aktualizacji. Na przykład oprawy sufitowe podstawie przemysłowych lampy LED mogą być obsługiwane 40-50 tysięcy. H. Teraz warto bliżej przyjrzeć się cech takich urządzeń.

Główne cechy oprawy

Praca lampy postać zależy głównie od dwóch parametrów – pojemność i siła strumienia świetlnego, mierzonym w lumenach (Lm). W odniesieniu do zdolności już wspomniano, że w przypadku urządzeń przemysłowych mają większy potencjał. Na przykład, początkowy poziom jest w przedziale 25-40 watów. To wystarczy, aby służyć średnią powierzchnię biurową. Na korytarzach, salach i platform roboczych zazwyczaj nabyć segmentów paneli oświetleniowych, które są lampy 70-90 watów. Również z dużą pojemność modelu stosowanego do oświetlenia obszaru, chociaż te problemy są często powierza instalacje reflektor z jeszcze bardziej imponujące powrotów do 500 watów. Dla modeli być umieszczony w pomieszczeniu, i ważna cecha strumienia świetlnego. Na przykład, plafoniery, środkowy segment przemysłowy może dostarczyć 3.5-4 tys. Lumenów. W związku z tym, ten model jest bardziej odpowiedni do pracy w małym biurze lub w studio. Ale do oświetlenia dużych pomieszczeń, sklep lub urządzenie hala nie potrzebują mniej niż 6 tys. Lm. Nawiasem mówiąc, w niektórych roślinach, za pomocą kilku punktów światła, strumień świetlny, który sięga 8-9 tys. Lumenów.

Klasyfikacja według rodzaju wydajności strukturalnej

Najczęstszym sufit, wisiorek i ścian, przemysłowe oprawy oświetleniowe. Tradycyjny sufit wygodne, ponieważ z reguły nie zajmują miejsca i pozwalają na maksymalne korzyści z promieniowania rozproszonego na całej powierzchni lokalu. Zwykle przemysłu lamp fluorescencyjnych, który posiada standardowy sposób zabezpieczania i taniość kosztów. Innymi słowy, jest to norma, a nawet zwykłe rozwiązanie. Jednak w niektórych przypadkach ma sens zastosowanie do modelu sieciowego. Urządzenie to, które są mocowane za pomocą śrub, wsporników i mocujące do ściany związków. Wariant ten jest uzasadniony, jeśli chodzi o pomieszczenia z niskimi sufitami. Dość oryginalna propozycja utrzymuje pojawiały się na rynku w postaci lamp podłogowych. W istocie, ten statyw reflektory, które są wykorzystywane na budowach, w zakładach przemysłowych oraz do prowadzenia działań ratowniczych i ratunkowych.

Klasyfikacja według rodzaju zabezpieczenia

Oprawy można znaleźć znaki identyfikacyjne oznaczenie IP, obok której stoi postać wskazującą klasę bezpieczeństwa danego urządzenia. Mówi się, że dla ochrony oprawa przemysłowa jest fundamentalnie ważne, więc w wybór powinien opierać się na oznakowaniu. Tak, podstawowa klasa IP20 jest oświetlenie, które mogą być stosowane w stosunkowo bezpiecznych i czystych miejscach – takich jak biura, magazyny, biura, itp Ponadto, można zauważyć, klasa IP23, co oznacza, że produkty te mogą być już zainstalowane .. oraz w nieogrzewanych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz zapewnia ochronę bazy zewnętrznej. Jeśli chcesz lampę przemysłową, korzystne dla pełnego funkcjonowania ulicy z narażeniem na działanie rozprysków, kurzem i deszczem, należy zwrócić się do urządzeń, które zostały oznaczone IP43. Najbardziej odporne są również modele dostępne pod klasie IP67 lub wyższym. To urządzenie, które różnią się odporność na wilgoć i uderzenia, bez obawy o wysokich temperaturach i mają długą zasobu pracy.

Klasyfikacja od typu lampy

Pomimo rozwoju technologii oświetleniowej, całkowicie nowe urządzenia nie są tak bardzo. Można wybrać tylko jeden rodzaj rur, które jest teraz przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań. Ta żarówka LED, odróżnienia się od starzenia odpowiedników ze względu na wyższy poziom życia, niskie zużycie energii, godnych właściwości promieniowania z optymalną jasnością itd Ale są też złe minus, które różnią przemysłowe LED światła nawet w wersji budżetu – .. Jest to znaczna ceną. Niektóre diody konkurencji na właściwości roboczych może dokonać lampy fluorescencyjne i halogenowe. Po pierwsze korzystne dla społeczeństwa, biurowców i konserwacji budynku, a drugi bardziej koncentruje się na małych pomieszczeń biurowych i przemysłowych. Nie należy pozostawiać przemysłowe segmentowe i tradycyjnymi żarówkami. Jednak wysokie zużycie energii i niski Żywotność nadal sprawia wielu menedżerów przejść do bardziej zaawansowanych wersjach źródeł światła.

Niuanse instalacji

Wybierając metodę instalowania lampy zależy od jego konstrukcji. Ważne jest, aby przewidzieć prawo naprawić sprzęt, jeśli planujesz niestandardowego sprzętu montażowego. Ale w większości przypadków, kinkiety Lampy przemysłowe muszą być zamontowane na stałe lub mocno z kotwic. Trudności zwykle powoduje tylko model punktowy. Fakt, że nie są one po prostu dołączone do powierzchni i są przeprowadzane przez wnęce sufitowej, zakorzenienia w ukrytym miejscu. Aby to zrobić, należy wyciąć otwór w panelu zamontować obudowę do szkieletu podstawowego siła przestrzeni underceiling i wykonywać połączenia elektrycznego.

producenci

Jak praktyka pokazuje zastosowanie różnych lamp, najbardziej wiarygodne, pokazuje produktów importowanych. Segment budżetu są twarde Unitel i glänzen, a jeżeli zdolność finansowa na to pozwala, można bezpiecznie zakupić diody od producentów Osram i Philips. Jak dla krajowych producentów, oświetlenie przemysłowe lepiej jest wybrać jedną z rodzin „Svetozár” firm i „Era”. Być może, pod względem koloru i są gorsze od zagranicznych analogów, ale pod względem niezawodności wykazać całkiem przyzwoity poziom.

Cena emisyjna

Najbardziej przystępne lampy modelu są szacowane na 50-100 rubli. W tym segmencie można znaleźć modele halogen, żarówek i niektóre opcje oszczędzania energii. Modele LED kosztować 300-400 rubli. Zatem pożądane jest, aby nabyć niezwłocznie dział Korpusu oświetlenia przemysłowego, który może kosztować około 800-1000 rubli. w wykonaniu budżetu. Taki zestaw nabyć bardziej korzystne od oddzielnej obudowie i lampy.

Jak wybrać optymalny wariant lampy?

Chociaż modele przemysłowe i handlowe są zdefiniowane te same wymagania, w tym wysokiej jasności, niezawodności i delikatnym zużyciu energii ciała, ale każdy przypadek jest inny. Na przykład, w otwartej przestrzeni do czasowego użytkowania nie powinien kupić podłogę reflektory o wysokiej klasie ochrony. Aby zapewnić dużą halę produkcyjną, warto zajrzeć oświetlenia sufitowego przemysłowe o niskim poziomie ochrony zewnętrznej. Fakt, że dodatkowy koszt urządzenia bezpieczeństwa mogą być niepotrzebne, ale w oczach pracowników oszczędnych promieniowanie miękkie nie warto oszczędzać na pokój.

wniosek

Często kwestia oszczędności dla utrzymania przedsiębiorstw jest kluczem przy wyborze inżynierii i sprzętu komunikacyjnego. System oświetlenia w związku z tym, jednym z najdroższych. I przejście do źródeł LED pozwoliło rozwiązać wiele problemów finansowych. Wystarczy zauważyć, że oświetlenie przemysłowe i technologie oświetlenia LED oparte są nie tylko zrównoważone zużycie energii, ale również wyższy zasób operacyjnego. Od eksploatacji praktyce te zalety zapewniają podwójną korzyść w porównaniu z konwencjonalnymi lampami. Jednakże istnieją zalety i bardziej konwencjonalne oświetlenie. Więc, urządzenia żarowe i halogenowe nadal są bardziej komfortowe dla oczu promieniowanie, więc wybór na korzyść nowej technologii nie zawsze jest oczywiste.