492 Shares 3303 views

Veronica spicata (spikelet): opis, sadzenie, pielęgnacja, stosowany w medycynie ludowej

Veronica Spikelet lub jak to nazywa szarłat, powszechne wśród ogrodników. Widząc tą roślinę kogoś w klombie, natychmiast istnieje pragnienie, aby posadzić kwiaty w domu. Ale jak go rozwijać, co stawia łóżka woli i co o niej wiadomo?


Opis rośliny

Veronica kłosku jest wieloletnia, w zależności od gatunku może rosnąć od 15 do 60 cm. Łodyga rośliny jest silny, proste i rozgałęzione. On gęsto usiana kwiatami. W tym przypadku korzenie Veronica cienki i rosną poziomo. pozostawia wielkość zależy od ich położenia na trzpieniu, długość 1,5 – 8,5 cm i szerokości 0,3 -. 3 cm Krawędzie grzebieniowego ząbkowany.

Kwiaty gęstych zarośli, że zwęża się ku górze. Jego długość może wynosić od 5 do 30 cm. Kwiaty małe rozmiary odbywają się w krótkich, owłosionych szypułkach. Kielich składa się z czterech podłużnych płatów o różnej długości. Najczęstszymi niebieskie lub jasnoniebieskie kwiaty. Ale corolla jest fioletowy, różowy lub biały.

Po kwitnieniu Veronica spicata formy zaokrąglone pudełka z gruczołów włosów. Dojrzewają one gładkie, Plano-wypukłe Nasiona jajowate. Ich długość 0,75 mm i szerokości 0,5 mm.

Kwitnienie rozpoczyna się po 10 czerwca i trwa około 35 dni.

Nazwy u osób

Jako ozdobnych roślin Veronica komosa wspólnego, więc ludzie, różnych miejscach, że otrzymała wiele imion. Jest często określany jako dzikich owiec, pola szałwii, wąż trawa, trawa Andreeva, ganusok, krzak, batozhki, sinetsvet.

walory dekoracyjne

Veronica – kwiat, który został użyty w hodowli z powrotem w 1570 roku. Dziś jest dobra dekoracja w mixborders. Ale często jest sadzone jako pojedynczy kwiat.

Również w ogrodach skalnych i wzgórza wokół Veronica wygląda dobrze. Kwiat zakwitnie wspaniale, gdyby wybrać słoneczną stronę. Jeśli chcesz połączyć z innymi roślinami, jest to w zgodzie z róże, skalnica, dalmatyńczyk pelargonie, rozchodnika.

Veronica spicata: sadzenia i pielęgnacji roślin

Zasadzić kwiat na stronie możliwe jest za pomocą sadzonek lub podział dzięki Bush. Roślina rośnie również dobrze z nasion. Warto zauważyć, że kwiat może produkować samosiewu. W otwartych zmielone nasiona wysiewa się wczesną jesienią, gdy temperatura gruntu około 15 0 ° C do głębokości 0,5 cm. W drugim tygodniu zarazków. Aby roślina róża i zatrzymany, on potrzebuje gleby lekkiej wilgotności średniej. Ale wielu ogrodników powiedzieć, że Veronica nie jest tak wymagający na ziemi, która jest coraz większa.

Roślina uprawiana z nasion mogą być przeszczepione do swojego stałego miejsca w przyszłym roku pod koniec lata lub na początku września. Cóż, jeśli to będzie słoneczny obszar lub półcień. Pomiędzy każdą siewkę zalecane odległość 30. – 50 cm, Veronica spicata kwitną w drugim roku po posadzeniu. Zarośnięte krzew można podzielić.

Roślina nie potrzebuje schronienia zima, jak spokojnie tolerować mróz centralnej Rosji. Veronica również odporny na suszę, ale jeśli przyznane deszczowe dni, ona toleruje go. W wiosenny kwiat podlewać tylko wtedy, gdy ulica jest sucha. Dobrze, jeśli zrobić trochę ściółkę wokół krzewów. Veronica spicata, stopień 60 cm potrzeb wiążących się z nośnikiem.

Roślina może umrzeć z ciężką stojącej wody w zimie.

Zastosowanie medycynie ludowej

Veronica spicata jest nie tylko piękny ozdobny kwiat. To właściwości lecznicze i jest stosowany powszechnie w zimnym, gruźlicę, zapalenie oskrzeli, zapalenie wątroby, nerek, żołądka i pęcherza moczowego. Również ta roślina ułatwia reumatyzm, menopauza, gdy istnieją wewnętrzne krwawienie, nerwice, bezsenność lub skrajne zmęczenie. Niektórzy używają tego rodzaju Veronica z wysypki i egzemy.

To zioło pomaga w tych chorobach, gdyż ma działanie przeciwzapalne, gojenie się ran i efekt hemostazy. Do pewnego stopnia Spikelet przetacznik własności przeciwbakteryjnego.

Gromadzenie i przygotowanie surowców

Tylko nadziemną część rośliny jest używany w celu odzyskania. Począwszy Surowiec obrabiany może być w lipcu ładowania trwa do września. Zakład należy wyciąć nożyczkami lub zaostrzonym sierp. Przed suszenie zebranego materiału jest przesuwany. Konieczne jest, aby oddzielić część pożółkły i uszkodzone pędy. Świeżej trawy rozprzestrzeniać się na dużą warstwę obszar netolstym do suszenia był jednolity zarówno w dolnej i górnej części łodygi.

Nie zacząć gnicia, rośliny i grzyby nie pojawi, zaleca się, aby włączyć surowiec codziennie. Dobrze wysuszone trawy ubijania nie położył się na workach z tkaniny lub papieru. roślina lecznicza pozostaje stabilny przez 24 miesięcy, po którym traci swoją wartość.

Veronica aplikacja

Na podstawie tej rośliny mogą być przydatne do przygotowania herbaty i infuzji. Oto kilka przepisów:

  1. To infuzji Weź ½ szklanki trzy razy dziennie. Do przygotowania trzeba dwie łyżki suchych surowców naziemnych. Dodanie dwóch filiżanek wrzenia Vara (400 ml) i poczekać przez dwie godziny. Lek jest gotowy.
  2. Aby bulion w misce szkliwa wlać kubka wrzącej wody i wkłada do trawy (20 g). Lek ten jest dostępny w łaźni wodnej przez 15 minut. Filtr ochłodzeniu napoju. Ale to narzędzie może być wykorzystywane nie tylko wewnętrznie. Jeśli istnieje wysypka, swędzenie i inne problemy skórne, czy kąpieli lub mycia.

Zioła są naprawdę w stanie pomóc, ale przed przystąpieniem do samodzielnego medycynie jest najlepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym.