314 Shares 4398 views

Sauna fińska podszewki swoje ręce

Przed każdą osobę, która zdecydowała się na budowę własnej pary, prędzej czy później pojawia się pytanie, jaka powinna być sauna wykończenie. To zależy od stylu, komfortu i ogrzewać pomieszczenia. Wykonywania pracy w domu, pożądane jest, aby powierzyć profesjonalistom, ale w razie potrzeby można to zrobić ręcznie.


Sauna fińska: Materiały

Jest najlepiej nadaje się do tego naturalnego drewna przeznaczenia. Nie tylko delikatnie przenosi ciepło, ale także może wytrzymać duże zmiany temperatury. Ponadto, w trakcie chłodzenia, to daje wyśmienite smak. Wykończeniowych wewnątrz sauny mogą być wykonywane przy użyciu różnych rodzajów drewna. Najczęstszym jest uważany cedr panele ścienne, ma wiele zalet. Tekstura drewna stworzy pokój znakomity efekt naturalności.

sauny wykończenie To może być wykonywane przy użyciu olcha. Drewno to jest lekki pomarańczowy kolor dobrze komponuje się z innymi kolorowymi elementami. Niezaprzeczalne zalety olchy wykładziny jest brak skłonności do pojawienia się grzyba. Drzewne łatwo podatne na żadnego leczenia.

Izolacja termiczna praca

sauna fińska Należy rozpocząć od rozmieszczenia izolacji cieplnej. Większość ekspertów zaleca używając do tego celu specjalną folię odblaskową powlekany z foliowane. Ten materiał nie tylko utrzymuje ciepło, ale też odbija je do pomieszczenia. Istnieją dwie odmiany odblaskowej folii: może to być cienkie lub gęsty oparty spienionego poliuretanu i inne materiały chemiczne. Właściwości izolujące bezpośrednio zależą od grubości warstwy. Gęstszy, tym lepiej.

Sauna fińska clapboard

Prace wewnętrzne potrzeby, aby rozpocząć dopiero wtedy, gdy pomieszczenie zostanie ogłoszony we wszystkich komunikatach technicznych. należy najpierw zebrać skrzynkę olcha, lipa i osikowego drewna. Minimalna odległość między listwami powinien wynosić 50 cm. Pierwszym krokiem jest do mocowania pasków brzegowych. Do ich montażu zaleca się użycie poziomu i pionu. Upewniając się, że skrzynia do uzyskania mieszkania, można dołączyć go do pozostałych listew.

Ci, którzy zdecydują się zrobić bez listwy zabezpieczyć materiał bezpośrednio do powierzchni ściany przy użyciu specjalnych klamer budowlanych lub śrub. Ale w tym przypadku nie ma gwarancji, że powierzchnia ściany jest idealnie płaska.

Po zakończeniu prac przygotowawczych można przystąpić do głównego procesu. sauna fińska To nie wymaga specjalnych umiejętności, jest więc możliwe, aby poradzić sobie na własną rękę. Mocowanie elementów wykorzystywanych w realizacji robót wewnętrznych, muszą być wykonane z materiałów zdolnych do wytrzymania wysokiej wilgotności i narażenia na działanie wysokich temperatur. Substandardowych paznokcie czasem zacznie rdzewieć i tworząc nieestetyczne plamy na ścianach.

Wysokość wyściółki powinny odpowiadać wysokości pomieszczenia. pocięty materiał powinien być ściśle przymocowana do skrzyni z wykorzystaniem wykończeniowe paznokcie lub specjalnymi klamrami-klyaymerov.

W końcowym etapie ściany mogą być leczone ze specjalnym lakierem, który uniemożliwia zmiany tekstury i barwy drewna. Jednym z najlepszych sposobów, które są stosowane w leczeniu podszewka w saunie jest uważany wosk akvalak oparty. Tworzy drewna powierzchni cienką warstwę ochronną. Aby dostarczyć łaźnia stosowane drewno impregnowane bezbarwnego antyseptyczny środek przeciwgrzybiczy, zapobiega rozprzestrzenianiu się pleśni i grzybów.

pomocnych wskazówek

W procesie dekoracji wnętrz sauny nie można zapomnieć o systemie wentylacyjnym. W większości przypadków, to składa się z kanałów spalin i dostaw. Pierwszym z nich jest zamontowany na ścianie sufitowej będą zlokalizowane w przedniej części pieca, drugi – nie daleko od wejścia. Zdarza się, że kanał zasilający jest zastąpiony przez małe okna w ścianie lub szczelinę powyżej progu.

Nie mniej należy zwrócić uwagę przy wyborze drzwi. W tym przypadku, nie zaleca się stosowania konwencjonalnych produktów. Drzwi w saunie powinny być wykonane z desek lub hartowanego szkła. To powinno być żadnych elementów metalowych. Jeśli pomieszczenie jest za oknem, muszą mieć dobrą izolację, zdolną zapobiec ewentualnej utracie ciepła.