680 Shares 7252 views

Jak przygotować Samosa tandyrnaya: opis receptur

Samsa – ciasto, które nie tylko mogą mieć dowolny kształt, ale również bardzo różne nadzienia. Przygotować wypiek w domu można w patelni lub w piekarniku. Ale w domu, na Wschodzie, najbardziej popularny jest uważany Samsa tandyrnaya. Jaka jest różnica i jak przygotować taki produkt? Z tego warta zbadania bardziej szczegółowo.

Uzbek Samsa

Dla niektórych byłych republikach radzieckich Samsa to narodowe danie. Tradycyjnie jest to zwykle wytwarza się w specjalnym piecu (Tandyr), która ma kształt kuli lub dzbanka. Pieczenie zwykle używany prosty lub ciasto francuskie, jak i wypełnień – mięso barana.

Słynny uzbecki Samsa tandyrnaya przygotowuje się z następujących elementów:

240 g mąki, 0,45 kilogramów mięsa baraniego, pół cebulki, 40 g tłuszczu, owiec, wodą (35 g do 100 g nadzienia i ciasta), sól, olej roślinny i miele pieprzu.

Samsa tandyrnaya jest bardzo prosta:

 1. Najpierw przygotowuje się nadzienie. Aby to zrobić, jagnięcina z cebulą trzeba drobno posiekać ostrym nożem. Następnie dodać sól, trochę wody i pieprzem i dobrze wymieszać wszystko.
 2. W celu przygotowania ciasta pochodzi mąka, sól i woda. Otrzymaną masę muszą być podzielone na części, a rolki w postaci identycznych granulek.
 3. W środku każdego przedmiotu umieścić trochę nadzienia. Następnie należy owinąć krawędź ciasta w kształcie trójkąta i delikatnie zaschipnut top.
 4. Na spodniej stronie półfabrykatów posypywania produkt wodą i trzymać gorące wewnętrznej ściance pieca.

Produkty gotowości jest określana przez charakterystyczny złoty kolor. Po upieczeniu, ale również dodatkowy tłuszcz.

Nowoczesna wersja

Te dni, ciasto na Samsa zrobić na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj produktu gospodyni wreszcie chce się otrzymać. Na przykład, tandyrnaya samosa bardzo prosto ugotowane na kefir. W wyniku tego, ciasta uzyskać bardzo delikatne, puszyste i pyszne. Aby to zrobić, potrzebne są następujące składniki.

Do napełniania:

0,4 kg mięsa tłuszczowych (lepiej się owce), paprykę, cebulę i 3 w postaci soli.

Na ciasto:

250 g masła (margaryny), 600 g mąki, 5 g soli i jogurt szkła.

Do smarowania można użyć oleju roślinnego.

Prace przeprowadzone w czterech etapach:

 1. Najpierw trzeba zrobić ciasto. W związku z tym, olej należy pociąć nożem, a następnie ostrożnie mielenia mąki. Następnie dodać pozostałe składniki i zakończyć partię. Gotową ciasto na krótki okres czasu (1 godzina), aby umieścić w lodówce.
 2. po prostu trzeba zmielić i wymieszać wszystkie składniki farszu. A mięso może przebierał, ale lepiej jest posiekać nożem.
 3. Rozwałkować ciasto ciasta o średnicy około 10 cm, wypełnienie ich nadzieniem, delikatnie zaschipnuv krawędzi, w celu uzyskania pustego kwadratu lub trójkąta.
 4. Półprodukty trzeba dodać specjalną siatkę, a następnie pokropił wodą, przyklejają się do wewnętrznej ściany tandoor.

Po wyjęciu tych artykułów z pieca do kadzi lub specjalnego haka z długim uchwytem.

Warstwowy Samsa

Samsa, w zależności od rodzaju badania mogą być nie tylko świeże, ale również warstw. Takie produkty różnią się nawet na zewnątrz. Jak można przygotowuje prawdziwe puff Samsa tandyrnaya? Przepis wymaga użycia następujących komponentów.

Na ciasto:

4 szklanki mąki 100 g masła, 1 jaja, sól i 5 gramów szkła ciepłej wody.

Do napełniania:

jagnięcina z tłuszczem, pieprz, cebula, soli, ziół (kopru lub pietruszki) i przypraw.

Proces gotowania w tym przypadku jest nieco inaczej:

 1. Ugniatanie wszystkie składniki z wyjątkiem mąki musi być starannie wymieszać. Proces kontynuuje się aż do całkowitego rozpuszczenia soli. Następnie trzeba wprowadzać stopniowo mąkę.
 2. Gotowego ciasta dzieli się na części, toczą się w cienką warstwę, a następnie zwinąć w rolkę i pozostawić na pół godziny, pokryta pieluszki.
 3. Ten czas można przeznaczyć na przygotowania nadzienia. Przygotowany do należy po prostu posiekać i wymieszać składniki nożem.
 4. Ciasto kroi się na kawałki, z których każdy ma się rozciągać w naleśnik.
 5. Blanks wypełnić farszem, połączyć krawędź i wysłać potraw w piekarniku.

Powierzchni półprodukty nie lepiej smarować wyraźnie stanął warstw testowych.

unikalne urządzenie

Wiele z dzisiejszych gospodyń domowych nie wie, że musimy specjalnym piecu Tandoor) (pieczenia to samosas. Jest to kadź lub jakiś pozór kosza. Struktura ta ma kształt dzbanka lub kuli. Jest to ceramiczny półkula, poniżej której znajduje się ruszt pod podduvalom. Stopienia takiego pieca przy użyciu węgla drzewnego, drewna lub drążków. W celu utrzymania temperatury na zewnątrz struktury obkladyvayut gliny lub cegły ogniotrwałej.

Zaznacz paliwa i produkty wytworzone przez ten sam otwór. Po długotrwałym ocieplenia ścian ostrożnie usunięto spalanie płytki. Następnie należy posypać je wodą, a po tym czasie można rozpocząć proces pieczenia. Po obróbce Spalony popiół usuwa się w taki sam sposób. Wcześniej na wschodzie tandoor tradycji był w stoczni w każdym domu. Teraz te piece można znaleźć tylko w małych miasteczkach i nowoczesny gospodyni je znaleźć godnej alternatywy w postaci piekarniku lub w kuchence mikrofalowej. Ale prawdziwy smak krajowego wypieku staje tylko po ugotowaniu w tradycyjnych starych tandyrs.