679 Shares 5421 views

Wyślij gotówkę paczka za pobraniem – to jak?

Usługi pocztowe od wielu lat, aby umożliwić ludziom wysyłanie paczek wszystko co potrzeba do swoich bliskich i przyjaciół. Człowiek płaci pieniądze, a po chwili jego paczka dotrze do miejsca przeznaczenia. Istnieją jednak sytuacje, gdy konieczne jest zapłacić z usług dostawcy przeznaczenia. Powstaje pytanie: karta kredytowa – to jak? Czym jest ta usługa i jak go używać, można dowiedzieć się z tej publikacji.

Załóżmy specjalnie patrzeć na to co to jest. COD – rodzaj przeniesienia między obiektami na poczcie, w którym opłaty odbiorcy określoną kwotę pieniędzy na działce, po otrzymaniu których zwraca koszt nadawcy. Po prostu, aby wysłać pieniądze paczek za pobraniem – to jak poinstruować pocztę zapłacić za wysłanie osobę, która powinna otrzymać. Tylko podczas wykonywania obowiązku uzyskania niezbędnego ładunku.

Jak wysłać za pobraniem?

Przede wszystkim trzeba ustalić koszt przekazanego obiektu, ponieważ wpływa on na kwotę ubezpieczenia oraz całkowitą kwotę kosztów. Gdy ten problem jest rozwiązany, przejdź do urzędu pocztowego. Tam trzeba będzie kupić pakiet z miejsca, aby podać adres odbiorcy i nadawcy.

Jeszcze trzeba będzie podjąć odpowiednie formularze (wysyłając dwie kopie i jeden na przekaz pocztowy), wypełnić je i określ wielkość płatności. W odpowiednich polach wypełniona dopasowania szczegóły banku lub na adres nadawcy, w zależności od sposobu odbierania pieniędzy: przekazem pocztowym na konto. Jedną z form należy umieścić w opakowaniu, a drugą pozostawić samemu. Koszt pobranie, a także odległość do miejsca przeznaczenia dotyczyć wszystkich wydatków na usługi pocztowe. Gdy paczka zostanie zaakceptowana i opłacone koszty, operator jest zobowiązany do wystawienia paragonu. Tak trzymać aż dostaniesz pieniądze rozkaz.

Bezpiecznie zapłacić gotówką przy odbiorze?

To jakby powiedzieć … absolutną gwarancję udanej transakcji nie. Istnieje ryzyko, że podczas transportu paczek odbiorcy po prostu zmieni zdanie lub trudności finansowe mogą pojawić się w nim, bo nie będzie w stanie za to zapłacić. Może się zdarzyć, że adresat nie otrzyma zawiadomienie, zapomnieć o wysłanie go do zapobiegania innych okoliczności. W tym przypadku, gdy towary będą wracać, ale pieniądze wydane na usługi poczty, nie wróci. Wadą w tym, że nawet jeśli przesyłka dotrze skutecznie i zostanie wypłacona, środki na nadawcę, przechodząc przez dłuższy czas (kilka tygodni).

Jeśli chcesz bardziej wydajną pracę, opakowania transportowe COD – nie jest bardzo opłacalna. Kolejna mała wada – rewizyta na pocztę, aby uzyskać pieniądze od odbiorcy.

Należy zauważyć, korzystając z tej usługi do miejsca przeznaczenia – to niezawodność. Po tym wszystkim, że już wypłacona po otrzymaniu paczki i zbadać jego zawartość w razie potrzeby. Wadą dla niego – nadpłata w wysokości do wysyłania przelewów.