881 Shares 2469 views

„Metrodent” (żel) instrukcje użycia analogów. żelu dentystycznego

Choroby stomatologiczne często towarzyszą nieprzyjemne objawy: krwawienie i zapalenie dziąseł, ból w procesie żucia żywności. Większość leków, które pomagają pozbyć się procesem patologicznym, jest produkowany w postaci maści i żeli. Jednym z najbardziej skutecznych członków tej kategorii aktywów jest „Metrodent”. Żel jest w stanie przeniknąć w głąb tkanki dziąseł, która pozwala mu w pełni sprostać zadaniu. Weźmy pod uwagę kompozycję, mechanizm działania, wskazania do wizyt stomatologicznych i analogów leku.


ogólny opis

Do leczenia stanów zapalnych jamy ustnej mających wpływ na korzystanie z niektórych rozwiązań do płukania jest nieefektywne. W terapii skojarzonej, na ogół lekarze zalecają stosowanie preparatów do stosowania miejscowego – żele i maści. Takie narzędzia są uważane za te same asystentów w radzeniu sobie z krwawieniem, obrzęk, bolesność dziąseł i zębów.

Silnym lecznicze i zapobiegawcze ma żel „Metrodent”. Instrukcje zastosować go do antyseptycznych i antybakteryjnych leków. Produkuje medycyna indyjska firma farmaceutyczna „Sinmedik Laboratories.”

Preparat do stosowania miejscowego w stomatologii okazał się po dodatniej stronie. Wysoka skuteczność terapeutyczną z powodu obecności w kompozycji z kilku składników czynnych. Lek pomaga poprawić i wzmocnić tkankę dziąseł. Metrodent „żel”, w przeciwieństwie do maści dentystyczna jest na bazie wody. Pozwala to środek nie „roll” z powierzchnią błony śluzowej i szybko przenikać do tkanki objętej zapaleniem dziąseł.

Struktura i skład

Dla efektu terapeutycznego leku odpowiedzialne aktywne składniki – chlorheksydyna i metronidazol. Chlorheksydyna ma właściwości antyseptyczne, pokazujące efekty bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Wykazują wrażliwość na bakterie Gram-dodatnich i Gram-ujemnych mikroorganizmów. Zauważ, że substancja nie jest skuteczny w zakażeniach wirusowych i grzybiczych.

Metronidazol należy do kategorii substancji przeciwbakteryjnych o wysokiej aktywności wobec patogenów beztlenowych, prowokując rozwój paradontozy. Zwiększenie skuteczności terapeutycznej dentystycznych substancji podobnych do żelu, takie jak glikol propylenowy, Carbomer lewomentol tromalin, parahydroksybenzoesanu propylu, sacharynian sodu, odwodnić aromat owocowy.

narzędzie dentystyczne jest w postaci żelu i pakowane w tuby aluminiowe w 20 g, żel ma przyjemny smak owocowy. Miejscowe środki aplikacji generuje wysokie stężenia składników czynnych w ogniska zapalnego. Niewielka ilość metronidazolu i chlorheksydyny wchodzi do krążenia, ale negatywny wpływ na organizm nie ma.

Wskazania do stosowania

Żel szczoteczka ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyseptyczne. To pozwala na użycie go w różnych procesach chorobowych w jamie ustnej. Oznacza lokalna aplikacja stanie szybko powstrzymać swędzenie, pieczenie, bolesność dziąseł. Podczas leczenia „Metrodent” znacząco poprawia stan tkanki dziąseł eliminuje krwawienie i wspomaga gojenie uszkodzonych obszarów.

Producent zaleca stosowanie produktów stomatologicznych w następujących przypadkach:

  • przyzębia;
  • z aftowe zapalenie jamy ustnej;
  • zapalenie dziąseł Vincent;
  • w Hal;
  • z ropnia przyzębia;
  • po uszkodzeniu mechanicznym powierzchnię błony śluzowej jamy ustnej;
  • procesów zakaźnych, którym towarzyszy stan zapalny;
  • ostry i przewlekły przebieg zapalenia przyzębia;
  • ból zęba na tle zakażenia;
  • w zanikowego zapalenia dziąseł.

dozowanie

Przed rozpoczęciem stosowania leku, powinien otrzymać zalecenia od lekarza stomatologa lub Periodontologia. Przy stosowaniu żel do dziąseł „Metrodent” jest dość prosta. Jest on przeznaczony do stosowania na dziąsła po procedur higieny jamy ustnej.

Po konwencjonalnej pasty do czyszczenia zębów na szczoteczki należy wytłoczyć małego paska terapeutyczny żel delikatnie położyć go na miejsca zapalne. Czas trwania ekspozycji na lek – 30 minut. Następnie należy przepłukać usta czystą wodą. Procedurę powtarza się dwa razy dziennie. Zalecana kuracja – 2 tygodnie. W celu zapobiegania żelu zapalenie „Metrodent” stosuje się w ciągu 7 dni, według tego samego schematu. Oczywiście kilka razy w roku powinny być powtarzane w celu utrzymania zdrowia jamy ustnej.

Przeciwwskazania

Pomimo faktu, że obiekt można kupić w aptece bez recepty, nie jest zalecany do samoleczenia. Lek ma pewne ograniczenia w stosowaniu i może powodować rozwój nieodpowiedniej odpowiedzi organizmu aktywnych składników. Przeciwwskazania dotyczy nadwrażliwość na metronidazol, chlorheksydynę i substancji pomocniczych.

Nie stosować żel do zębów w czasie ciąży i karmienia piersią. Nie przepisywać leku dzieciom poniżej 6 lat.

skutki uboczne

Ze względu na fakt, że lek jest stosowany na poziomie lokalnym, to jest możliwe, aby uniknąć wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Bardzo rzadko pojawiają się nieprzyjemne doznania w jamie ustnej po zastosowaniu żelu. Może powodować metaliczny posmak.

Reakcja alergiczna występuje, gdy nadwrażliwość na składniki kompozycji. Efekty uboczne tego rodzaju występują w postaci palenie, pieczenie, swędzenie. W przypadku połknięcia żel ząb obserwowano objawy, takie jak nudności, zawroty głowy, rzadko – wymioty.

Co może zastąpić żel „Metrodent”?

Analogi leku nie będzie trudno podnieść. Oni są dobrze reprezentowane przez firmy farmaceutyczne. Wybrany w zależności od narkotyków dokuczliwych objawów. Na przykład, gdy krwawienie i ból dziąseł mogą być wykorzystane „Holisal”, „Asepta”, „Paradontotsid”, „Protefiks”, „Apident Aktywny”.

Szczególnie popularny wśród specjalistów wykorzystuje środki „Metrogil Dent” (żel). Instrukcje do stosowania jako położenia złożonego leku, zapewniając uniwersalny oddziaływania w jamie ustnej.

Jeżeli wpływa na tkanki dziąseł, choroby przyzębia zaleca się stosowanie „Elyugel”, „Troxevasin”. Dla bardziej wyraźnego efektu leczenia żele do zębów jest zalecane jako część złożonego leczenia. Charakterystyka stosowania każdego leku są szczegółowo opisane w podsumowaniu.

„Metrogil Dent” (żel) instrukcje użytkowania

Środki do wyeliminowania procesów zapalnych w jamie ustnej ma identyczną konstrukcję – benzoesan, metronidazol i chloroheksydyny (20%). Oznacza to, że w rzeczywistości „Metrogil Dent” to kompletny analogowy uważane lek. Jest on stosowany w praktyce stomatologicznej dla dziąseł, przyzębia, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej jest uszkodzonej protezy i aparaty ortodontyczne, warg, jamy ustnej, przyzębia.

Główna różnica polega na koszt funduszy. „Metrodent” (żel) jest tańsze. Cena waha się od 130-170 rubli. Kilka kosztowne analogu pacjenta. Koszt „metrogil Dent” w aptekach od 190 do 240 rubli.