570 Shares 9790 views

Co jest BDRip

Należy ubolewać, aby przyznać, że postęp w technologii komputerowej i technik multimedialnych oprócz oczywistych zalet ma pewne negatywne cechy. Na przykład, ponieważ kilka lat temu, w rozsądnej dostawców kosztów zapewnienia dostępu do Internetu z prędkością od 1 do 5 megabitów, użytkownicy chcący pobrać film fabularny z globalnej sieci, zostali zmuszeni do bardzo dobrze rozumiem pytanie „Czym jest jakość?”. Po tym wszystkim, mało kto przeżywa radość z ponownego wyszukiwania i wielogodzinnej pobieranie wyższej jakości RIP. Teraz, wraz z pojawieniem się 100 megabit planu taryfowego, funkcja ta stała się częściowo tracą swoje znaczenie, choć należy pamiętać, że to BDRip i inne oznaczenia są nadal konieczne. Liczba koneserów kina wskazują, że im wyższa jakość strumienia wideo, tym lepszy widok. Jeśli plik jest poszukiwany biblioteki wideo do domu, jego jakość musi być doskonały. Definicja „jakości HDRip, BDRip, DVDRip» i inne pośrednio pozwalają zidentyfikować niektóre z najważniejszych parametrów odtwarzanego pliku.


Zdecydowana większość strumieni multimedialnych (wideo, audio) są obecnie poddawane specjalnym oprogramowaniem do przetwarzania – kompresja (kompresja). Na przykład, znany format „MP3” – jasny przedstawiciel kompresji dźwięku. Z wideo coraz trudniejsze, ponieważ wielu formatów kompresji i każdy z nich ma pewne zalety. Wyjaśnia, że de facto standardem w tej dziedzinie jeszcze nie pojawiła.

Obecnie wszystkie licencjonowane filmy są dystrybuowane na płytach CD-ROM. Najpierw była płyta CD, potem DVD, a na końcu, Blu-Ray. Jest oczywiste, że zanim umieścić płytę z filmem w Internecie, musi być przekształcony w wygodnym formacie, aby zmniejszyć rozmiar i złożoną strukturę, aby włączyć do jednego pliku. Do tego są programowe-grabieżcy. plik wideo, wyjście jest nazywany „RIP” (z angielskiego zgrywania. – oderwanie).

Łatwo jest zrozumieć, co BDRip – to zgrać płyty Blu-ray. Jak objętość największych mediów wśród CD, dźwięk, co do zasady, wysokiej jakości wielokanałowego. Ci, którzy są zainteresowani tym, co BDRip, powinni być świadomi, że istnieje kilka odmian takich RIP różnią się znacząco jakość obrazu. Na przykład, «BDRip 720p» oznacza, że obraz składa się z 720 wierszy, punkty regulacji. Ale nazwa «BDRip 1080p» pośrednio wskazuje na najlepszą jakość, realizowanego przez normy teraz – 1920 x 1080 (Full HD).

Odpowiedź na pytanie „Co to jest BDRip?» Nie ogranicza się tylko jedna wyświetla liczbę rzędów pikseli w poziomie i pionie. Ma ona także wartość typu skanowania poziomego jest używany. Istnieją dwie odmiany to: z przeplotem i progresywne. Są one odpowiednio oznaczone literami «ja» i «s». Uważa się, że postępująca daje dokładniejszy obraz. Dzięki wykorzystaniu każdej linii ramki wyświetlane są sekwencyjnie. Przeplotem samo jak sama nazwa wskazuje, tworzy ramkę z dwóch pól: najpierw linie nieparzyste, a potem dziwne. Ze względu na trwałość ludzkiego wzroku tworzy iluzję całościowego obrazu. Obciążenie dekodera kiedy przeplotem mniejszy, które należy rozważyć właściciele kart graficznych o niskiej mocy i słabego procesora. Oto przykład: oznaczenie „BDRip 1080i” wskazuje obraz z rozdzielczością 1920×1080 i przeplotem. Nawiasem mówiąc, 1080i i wyższej jakości niż 720p.

Czasami web tam pliki BDRip do 3 GB. W tym przypadku mówimy o bardzo wysokiej jakości DVDrip, bo chociaż oryginalnej płyty i był Blu-ray redukując liczbę punktów obrazu zostały dokonane w celu zmniejszenia objętości zajmowanej. Na przykład, szerokość może być stosowany ten sam punkt 720 jako standardowego formatu DVD. Często rozrywa konkurentem dla dysków Blu-ray to HDTV (telewizja wysokiej rozdzielczości), choć z pewnymi zastrzeżeniami.