620 Shares 5111 views

Jak ozdobić ogród z rękami na złom? zdjęcie

Nic więc rozkoszy wyglądać jak piękny ogród krajobrazowy. To może stać się oryginalna ozdoba i idealnym uzupełnieniem dla każdego prywatnego domu. Wielu ludzi wierzy, że do stworzenia harmonijnego projektowania – niezrozumiały i niezwykle trudnym zadaniem. Ale tak nie jest. Najważniejsze – prawo do połączyć wszystkie elementy (dom, ogrodzenia i roślin) i starannie zaplanować, jak urządzić ogród własnymi rękami.


Głównymi elementami

Dokonywanie pierzeję zależy od jego kształtu, wielkości i lokalizacji. Czasami przestronna działka przeznaczona na tym obszarze. Ale niektórzy właściciele mogą pozostawić tylko wąski pas, który przypomina kwiat łóżko.

Ponadto, może być umieszczony po obu stronach toru. Punkty te powinny być brane pod uwagę przy planowaniu, jak urządzić ogród własnymi rękami. Na przykład, gdy obszar jest podzielony toru będzie oryginalny wygląd symetryczne kompozycji.

Ważne jest, aby myśleć z wyprzedzeniem główne elementy przedniej ogrodzie:

 1. Ogrodzenie. Ta pozycja może brakować. Ale jeśli podasz ten element, to jego kreatywnego podejścia. Do ogrodzenia można stosować dowolny materiał: drewno, kamień, metal. Oryginalnie wygląda niski żywopłot z roślin ozdobnych. Ale nie zapominajcie, że mamy ozdobić ogród własnymi rękami z improwizowanych środków. W związku z tym, należy rozważyć opcje stylowym i oryginalnym ogrodzeniem z opon, łupek, piękne kamienie, butelki z tworzyw sztucznych.
 2. Jasny akcent. Wszelkie efekt dadzą niezapomniane przednią ogród znajdujący się w jej centralnym punkcie. Jest to jasny oryginalny szczegół, który natychmiast przyciągają wzrok. Co będzie to element – jest całkowicie zależne od wyobraźni gospodarza. Jasny akcent może być piękne ozdobne drzewo, słup, spowite z curling Rose, interesującej rzeźby, małą fontannę. Czasami niezwykły kamień może stać się centralną częścią kompozycji.
 3. Roślin. Zaplanować najbardziej atrakcyjne i harmonijne połączenie roślinności. Przednia ogród musi wyglądać dobrze przez cały rok. Projektanci zalecamy włączenie go w iglastych. Posadzone kwiaty bardzo ostrożnie. Niedopuszczalne jest, że ogród wygląda smutno. W związku z tym, należy rozważyć czas kwitnienia. Poprawna kompozycja jest atrakcyjna przez cały rok. Podnieś to tak, że kwitnienie niektórych roślin są płynnie zastąpione innymi.
 4. Elementy dekoracyjne. Skład uzupełniają różne garnki, kosze, wanny, doniczek, skrzynek kwiatowych. Takie części mogą być częścią frontu lub przechowywane wzdłuż toru. Będzie to wspaniała dekoracja: małe fontanny, rzeźby, figurki bajkowe postacie i zwierzęta. Najważniejsze jest to, że takie elementy nadają się do stylu domu i przednim ogrodzie. Jeśli pozwalają na terytorium, w specjalnej sekcji może być wydana część gości z stół i ławki.

mały ogród

Istnieje wiele technik, aby optycznie powiększyć pomieszczenie. Myśląc, jak urządzić mały ogród z rąk, użyj mały sekret:

 1. Wiele szczegółów, które chciałyby być traktowane przez dłuższy czas, zawsze wizualnie zwiększyć miejsce. Małe figurki, ładnie umieszczone, mała fontanna, oryginalne kamienie – takie elementy nie zajmują dużo miejsca, ale zawsze przyciągają uwagę.
 2. Jeśli w pobliżu przednich ogrodowych drzew, należy z nich korzystać. Mogą one wiszą oryginalne dekoracyjny ptaszarnia. Na gałęziach figur roślinnych ptaków lub małych zwierząt.
 3. Dość prosta decyzja może stać się piękne rośliny, posadzone w doniczkach. Przewijać swoje łóżko kamyki lub żwir dekoracyjny.
 4. Interesujące jest to, aby wyglądać małe stoisko zbudowany z materiału na dłoni: cegła pniaków. Oni pripodnimut na ogólny skład zakładu. Poprzez ten ogród będzie nabyć interesującą luzem.
 5. Do tworzenia poziomów w ogrodzie można skorzystać z miniaturowy mury oporowe. Opcja ta daje oryginalność nawet najbardziej prostą przednią ogród. Wystarczy podnieść jedną z warstw roślina 20-30 cm. Różnice mogą być zaprojektowane z ozdobnej cegły lub żwirowych.

Różnorodność pomysłów, w jaki sposób można ozdobić ogród własnymi rękami. Ale najważniejsze – nie zapomnij, że strona powinna mieć ogólny projekt składu i stylistyczną. Tylko w tym przypadku będzie to prawdziwy highlight homeownership.

duży ogród

Imponująca przestrzeń – to marzenie każdego właściciela. Po tym wszystkim, jest to miejsce, gdzie mogą „wędrować” i zrealizować wszystkie swoje twórcze pomysły. Na tej stronie możliwe jest posadzenie drzew, krzewów, kwiatów-osobowe, umieść klombów. A nawet wyposażone patio.

Jeśli planują Państwo skorzystać z tej części do spotkań towarzyskich, zastanowić się, jak chronić je przed niepotrzebnymi widokami. Może to być zabezpieczenie lub struktura z siatką maskującą. Ważne jest, aby zrozumieć, jak urządzić ogród własnymi rękami. Zdjęcie przedstawia pierwotną decyzję.

Projektanci zalecamy stosować się do prostych zasad:

 1. Jeden zespół. Koniecznie zwróć uwagę na wygląd domu, jego stylistycznej kierunku. Nie jest konieczne, aby przerwać japoński ogród skalny w pobliżu budynku, zbudowany w stylu rustykalnym.
 2. Te same materiały. Spróbuj użyć tego samego ogrodu ozdoba z przodu, jak w domu. Ważne jest, aby brać pod uwagę nie tylko materiał. Harmonijne połączenie kolorów wyglądała pierzeja i elewacji.

Rozważmy teraz jakie informacje stworzony własnymi rękami, pomogą ozdobić swój ogród.

Oryginalny puli

Jest to najprostszy sposób, aby pokazać, jak urządzić ogród własnymi rękami. Fotografia, znajduje się w tym artykule pokazuje jak można zaimplementować to oryginalny pomysł. Wazony można kupić w hotelu. Ale można zrobić je samemu.

Kilka prostych pomysłów, które pomogą Ci stworzyć swoje dzieło niezależne:

 1. Pot mogą być wykonane z betonu. Aby to zrobić, trzeba będzie formularz. To może być głęboka misa, taca, plastikowe wiaderko.
 2. Jak doniczka może wykorzystywać wszelkie dostępne środki. Idealnie nadaje się starych beczek, głębokie baseny, wanny, wiadra, skrzynki, konopie.
 3. Pamiętaj, aby umieścić w naczyniu wielobarwny farby. To daje nowe spojrzenie na stare rzeczy.
 4. Aby podkreślić rustykalny styl, może być pojemniki z kwiatami oblewania konopie.
 5. Nieestetyczne garnki wyglądają znacznie lepiej, jeśli umieścić je w koszach wiklinowych.

stare opony

Są one idealnym materiałem dla swojej twórczości. Pofantaziruet bit, jak urządzić ogród własnymi rękami.

Dość proste i oryginalne rozwiązania:

 1. Użyj oponę w postaci wazonów. To wystarczy, aby je pomalować. można umieścić dowolny obraz lub ozdoba.
 2. Pierwotnie umieścił je w ogrodzie, można uzyskać doskonałą kompozycję.
 3. Dokonywanie klinowe nacięcia i usuwanie oponę można uzyskać piękny wazon.
 4. Z koła włącza się piękny łabędź. Aby to zrobić, należy umieścić koniec koła i dokonać pewnych cięć. Pochylanie tych części przygotować głowicy, skrzydła i ogona.

Przed malowaniem opony należy zastosować kilka warstw białego podkładu. W przeciwnym razie, kolor czarny koła koniecznie zagłuszyć nawet najjaśniejszy palety.

plastikowe butelki

Nie spiesz się, aby wyrzucać zużytych pojemników. Kilka wskazówek zademonstruje, jak urządzić ogród własnymi rękami z butelki:

 1. Plastikowe miał wspaniały ogrodzenie dla przedniej ogrodzie.
 2. Dla odmiany, łóżka mogą być wykonane kwiaty. Konieczne jest, aby przeciąć butelkę. To zajmie górną część, wraz z pokrywką. Dokonać cięć, sięgając aż do kapelusza. Powstałe części ostrożnie rozwijać się w różnych kierunkach. Ten kwiat płatki. Daj im pożądany kształt. Te plastikowe kwiaty będzie piękną ozdobą przedniej ogrodzie.
 3. Butelka może być stosowany jako doniczki. Idź do tej kwestii poza polem. Na przykład, jeśli butelka i umieścić, aby otwór w bocznej powierzchni, kwiatu, górną częścią z pokrywą tworzy dobre jeża wylotowego i myszy.

figurki ogrodowe z drewna

Oryginalne dzieła mogą być tworzone z różnych materiałów. Ale najbardziej harmonijne Rozpatrywane figurki wykonane z drewna. Po tym wszystkim, jest częścią natury.

Zastanów się, jak można ozdobić ogród własnymi rękami z pomocą figur. Oczywiście, są one dość łatwe do kupienia w sklepie. Ale największą przyjemność dostarczyć arcydzieła stworzone przez własnymi rękami.

Pasuje do wszystkich:

 • stare pniaki;
 • driftwood;
 • gałęzie drzew.

Najważniejsze – aby zobaczyć je w niezwykłych obrazów. Tak więc, na przykład, w starym pniu, można zobaczyć twarz gnoma. Gałąź drzewa może wyglądać swoimi krzywymi syreny.

Pozostaje tylko malować materiału, trochę suplement, a oryginalna postać będzie najlepszym dekoracji przedniej ogrodzie.

duże kamienie

Jak ozdobić ogród własnymi rękami? Jest to na tyle proste! Jeśli rozwinęły wyobraźnię, można łatwo dostrzec w zwykły głaz:

 • pies;
 • kot śpi;
 • noworodka płowa;
 • Śmiejąc czaszki;
 • cała rodzina z biedronki.

Malowane kamień, otrzymasz oryginalną postać, która zachwyci i fascynuje swoją rodzinę i gości.

pianka poliuretanowa

Więc już zorientowali się, jak urządzić ogród z rękami na złom? Jeśli nie, to będzie się przydać innym napiwków.

Aby utworzyć dane, można użyć pianki montażowej zwykle. uzyskano wodoodporne i wytrzymałe modele.

W większości przypadków, pianka montażowa wykorzystywane do produkcji:

 • delfiny;
 • łabędzie;
 • Krasnoludy;
 • ślimaki;
 • osły;
 • bociany.

Konstruować ramkę początkowo. Dla niego, można użyć plastikowych butelkach, puszkach, talerze. A góry ramy montażowej, należy zastosować piankę.

wniosek

Teraz wiesz jak pięknie ozdobić ogród własnymi rękami. I to nie jest tak zajęty, jak nie do pomyślenia, jak się wydawało na pierwszy rzut oka. Każdy pomysł może być łatwe do wykonania, za pomocą środków w kasie i pokazując trochę wyobraźni. Co ważne, nie bój się eksperymentować, a następnie ekskluzywna dekoracja będzie prawdziwym wydarzeniem swój dobytek.