572 Shares 6256 views

Home Aktywny Subwoofer: Podłączenie i regulacja

Subwoofer – jest to jeden z najważniejszych elementów wielokanałowego systemu głośnikowego. Bez rzadko kosztuje i organizacja kina domowego. pojęcie klasycznego elementu akustycznego zapewnia bardziej szczegółowe badanie niskiej częstotliwości w porównaniu z pełnymi stereo długości. Ponadto, w niektórych kompleksów takie instalacje wyciszyć dźwięk czynników zakłócających, dzięki wyraźniejszy odtwarzanie. Co jeszcze jest ważne, dom aktywny subwoofer ma minimalny wpływ na organizację fizycznego systemu.

Z reguły jest to kompaktowe urządzenie, które układ również nie ma znaczenia z punktu widzenia percepcji dźwięku odbiornika. Wynika to z czasów propagacji specyficzność niskiej częstotliwości sygnału, które jest uchwycone w równym stopniu, niezależnie od położenia źródła. Jednakże, podłączenie i uruchomienie sprzętu nadal wymaga znajomości jakiegoś subwoofera i niuansów technicznych operacyjnych.

Co jest specjalnego aktywnego subwoofera?

Główną różnicą w porównaniu z aktywnych subwooferów biernego jest dostępność zintegrowanego wzmacniacza. Za pośrednictwem tego urządzenia suplementu skutecznie usuwa obciążenia niskiej częstotliwości ze wzmacniacza podstawowego. Ponadto urządzenie i ma aktywną zwrotnicę umożliwienia wysokich częstotliwości i uproszczenie koordynacji urządzenia szerokopasmowego akustycznych. Rezerwa i dodatkowe funkcje w niektórych modelach. Tak, w domu subwoofer, którego cena jest więcej niż 30-35 tys. Rub., Zwykle dostarczany funkcji dostosowywania do konkretnych warunków pracy. To nie jest model Premium, lecz silna klasa średnia. Przedstawicielami tego segmentu wsporczego dopasowywanie widma częstotliwości, rotację fazy, regulacja położenia punktów krzyżowania i tak dalej. D.

Jak podłączyć aktywny subwoofer przez wzmacniacz?

Wzmacniacz jest najczęściej wyposażona w specjalną RCA-kanałowy zaprojektowany do podłączania zasilanego subwoofera. Niektóre modele nawet dostarczyć wiele wejść, które rozszerza możliwości instrumentów akustycznych. Użytkownik jest konieczne, aby przygotować RCA kabel jest optymalna długość i połączyć go z odpowiedniego gniazda. W odniesieniu do jednoczesnego korzystania z dwóch wejść, to ten program pomaga zrozumieć potężne subwoofery domowych podłączonych poprzez rozdzielacz kabla. Dzięki tej metodzie interakcji subwoofer podwoi czułość wejścia, ale zauważalny wpływ na przestrzenny takie rozwiązanie nie będzie.

Warto także pamiętając, że subwoofer jest zwykle dostarczany wraz z kanałami lewym i prawym wysokim poziomie. W przypadku takich akustyki szczególnie ważne jest, aby nie stracić w wyborze kabla. Pożądane jest, aby dać pierwszeństwo monozhilnomu drutu miedzianego, który uratuje maksymalną ilość sygnału. Jednakże, jeśli używasz w domu zasilany subwoofer z kategorii budżetowej, wzrost produktywności jest podłączony sprzęt nie będzie sensu.

Podłączenie do zacisków wyjściowych

Inną opcją połączenia jest użycie głównych zacisków wyjściowych. W tym przypadku, głośniki są podłączone do wyjścia subwoofera wysokiego poziomu. Przed zaciski są umieszczone także filtru górnoprzepustowego, zapewniając średnio 6 dB. Taka konfiguracja zapewnia minimalne ciśnienie w akustyki w zakresie niskich częstotliwości. Ale rozwiązanie problemu jak podłączyć aktywny subwoofer za pomocą zacisków wejściowych, ważne jest, aby wziąć pod uwagę brak takiego systemu. W przypadku wybrania modelu opisanego połączenia poprzez bezpośrednie zaciskach wyjściowych i filtrów subwoofera można zoptymalizować jakość dźwięku w całym zakresie w celu zminimalizowania błędu panelu akustycznego w zakresie niskich częstotliwości. Ale ponieważ kanały łączące pracują równolegle, a całkowite obciążenie systemu zostanie znacznie zwiększona.

Utworzenie domu dla częstotliwości subwoofera

Podstawowa konfiguracja Urządzenie przeprowadza się biorąc pod uwagę charakterystykę głównych głośników. W każdym razie, przejdź do głównych parametrów warto. W tym samym urządzenie może być dostosowane do parametrów przełącznika audio i fazę zwrotnicy, które zostaną omówione poniżej. Ale aż do momentu, gdy będzie można rozpocząć natychmiastową kalibrację parametrów akustycznych, należy sprawdzić jakość połączenia oraz możliwość zoptymalizowania połączeń węzłów. Co więcej, nowoczesne subwoofery dla kina domowego w poszczególnych liniach produktowych są wyposażone w moduły komunikacji bezprzewodowej. Oznacza to, że takie urządzenia i nie wymaga użycia tradycyjnych kabli fizycznych i podłączony poprzez czujniki radiowe. Który jest wymagany tylko do synchronizacji poprzez moduł Bluetooth lub innego sprzętu bezprzewodowego systemu komunikacyjnego.

Regulacja zwrotnicy

Regulacja zwrotnicy jest przeznaczony do eksponowania separacji widma częstotliwości głośnika niskotonowego. Oznacza to, że z tego kontrolera subwoofera do kina domowego porozrzucanych regulować w zakresie reprodukcji sygnału. Niektóre modele nawet zapewnić ekstremalną wartość częstotliwości, przy której instrument i nie jest postrzegane przez ludzkie ucho. Standardowa wielkość będzie taka sama środkowa pozycja 80 Hz. Odbiegać od tej wartości powinno być w przypadku, gdy zauważa tubalny basów. W tej sytuacji zaleca się, aby przekazać kontrolę do downconversion bocznym.

Regulacja przełącznik fazy

wyłącznika fazy, z kolei, jest przeznaczona do kompensacji różnicy w szczelinach między głównym ustawienie niskotonowego i jej składników. Ponadto, kontrola ta pomaga wyrównać sygnały z różnych satelitów. Konfigurowalny do domu Subwoofer jest zalecany dla tego parametru w tle gra fragmenty muzyczne z męskim głosem. Użytkownik musi zdefiniować proces słuchania, w której wokale trybie komutacji faz brzmieć bardziej naturalnie i przestrzeń.

Eliminując zakłócenia akustyczne subwoofera

Dla wielu powodów, nawet drogich markowych subwoofery nie zawsze zapewniają krystaliczną czystość dźwięku w zakresie niskich. Jednak taki problem w niektórych przypadkach, podatny na korekty. Na przykład, widoczne szum akustyczny może być powodowane przez rozproszenie w przewody niskich. To jest dokładnie to miejsce w przypadku, gdy jakość kabla odgrywa znaczącą rolę w charakterystyce dźwięku audycji. Rozwiązać ten problem, można uaktualnić lub drutu, lub poprzez manipulowanie regulację głośności , aby wybrać najlepszy czysty dźwięk. W szczególności silne subwoofers domowych jest zalecane początkowo połączone za pomocą grubej wysokiej jakości z przewodem RCA skuteczną funkcję przesiewania. Często użytkowników subwoofery pamiętać i głośny szum, który pod każdym względem jest wywołany przez czynniki zewnętrzne. Wyeliminowanie takich wad pomogą tzw filtr sieciowy w kablu.

Jak wybrać najlepszy subwoofer?

System jakościowy można umieścić średnią wydajność i łączność pod warunkiem właściwego dać przyzwoitą paletę akustyczną. Zatem silna moc subwoofera do domu, którego cena wynosi około 50-60 tys. Rub., Co bardziej prawdopodobne, aby poradzić sobie z problemami przetwarzania niskiego pasma częstotliwości w zakresie dozwolonym przez podstawowy akustyki. Jednak ten sam efekt i będzie stanowić model klasy ekonomicznej, która przez jej maksymalnych parametrów pracy odpowiadającej głowicy urządzenia. Oznacza to, że nadpłata dla urządzeń nie zawsze jest uzasadnione, jak to jest w przypadku satelitów.

Oprócz podstawowych cech impedancji, mocy i pasma częstotliwości należy zwrócić uwagę również do materiału produkcyjnego. Mimo popularności plastiku, bez zanikania zapotrzebowania na drewnianym aktywnego subwoofera. Opinie mówią, że sprawa z materiału naturalnego najkorzystniejszej udział w tłumieniu drgań i jednolitej dyspersji sygnału operacyjnego. Jednak drewno plastik traci funkcjonalność w zakresie instalacji.

wniosek

Subwoofer sama zawierać głośnik ze względu na dążenie do wysokiej jakości dźwięku. Aktywne instalacje o wzmacniaczach, aby zapewnić większy stopień do osiągnięcia tego celu. Oraz z zastrzeżeniem prawidłowego podłączenia aktywnego subwoofera domu w pełni uzasadnia inwestycję w nim. Według melomanów, stosując podobną konfigurację z aktywnych subwooferów w tym samym kinie domowym może osiągnąć potężny power play z głęboki bas opracowane. System uwalniania potencjału przedsiębiorstw z tych cech zależy przede wszystkim od jakości połączenia. Na drugim miejscu są takie ustawienie subwoofera od zakresu częstotliwości.