102 Shares 3748 views

Pawęży: Co to jest, co jest potrzebne i co jest

Oczy ludzi znaleźć zwierciadłem duszy. Okno o nazwie oczy domu. I, jak oczy są różne pod względem wielkości i kształtu, a okna charakteryzują ich cechy. A jeśli masz zamiar zmienić okna w mieszkaniu, należy zwrócić uwagę na szczegóły i wymagania swoich otworach.

Różne rozwiązania techniczne

Standardowy widok nowoczesnych znak szkła, być może, do wszystkich: okno jest podzielone pionowo na dwie lub trzy (rzadko więcej) części, z których co najmniej jedna może być całkowicie otwarte lub tzw tryb wentylacji. Jeśli w pomieszczeniu dwa otwory, jeden z nich (mniejsze) nie mogą być podzielone na liściu, reprezentujący głuchy (nie otwarty) okno.

Jednak w starszych domach, gdzie sufity trzech miernika, lub nawet więcej, okna są bardzo wysokie. Szyby, dzielone pionowo, staje się zbyt ciężki, obciążenie sprzętu zwiększa się kilkakrotnie, dzięki czemu szybko się nie powiedzie. Więc dla tych okien konieczne staje pawęży. Co to jest? Poprzeczne liści w górnej części okna. To zmniejsza obciążenie wszystkich komponentów mechanicznych szkła i służy jako wentylacji.

Zauważ, że w budynkach mieszkalnych, ten projekt jest niczym niezwykłym, to jest typowe dla mieszkań tzw stary fundusz. Ale w szkołach, szpitalach i dużych instytucjach w prawie każdym oknie pawęży zamontowany. Że decyzja ta konstrukcja niekoniecznie oczywiste, jeśli pamiętamy o wielkości okien w takich zakładach.

rodzaje rygli

Klasyczny ich wydajność – długi prostokąt w górnej części okna. Jeśli ten ostatni jest nie tylko wysoki, ale też sporo różnych szerokościach, to skrzydło jest podzielone na kilka części. Oddzielenie to konieczne, ponownie, w celu zmniejszenia ciężaru, który mieści się na sprzęcie. W przypadku wielokrotnego niektóre części są wykonane niesłyszących – tak tanio i więcej okien i pawęży. Co to jednak nie jedyne rozwiązanie projektowe, oczywiście, ze względu na obecność okna łukowe, na przykład, postać. W takich przypadkach górna klapa jest pół-okrągła.

Jest różnica w ile to jest, wewnątrz lub na zewnątrz, pochyla pawęży. Co daje? Pozycja „wewnątrz” ułatwia zarządzanie krotnie i zapewnia, że przypadkowo spadła gałąź nie rozbić szkło. Poza otworem, z drugiej strony, to oszczędność miejsca w pokoju i wygląda bardziej estetycznie.

Konieczne jest nie tylko dla wentylacji

Mamy uznać, że tak powiem, opcje dla Twojego osobistego użytku. Jednak w obszarach, gdzie istnieje wiele osób, w celu poprawy bezpieczeństwa pożarowego i rygli są nawet dym. Są one montowane lub dach (jeżeli to ostatnie piętro), lub w ścianach, w tym w otworach okiennych. Zazwyczaj są one wyposażone w napęd elektryczny, dzięki czemu otwarte drzwi niemal natychmiast. Takie rygle szybko w przypadku dymu wciągany jest z pomieszczenia i szkodliwych gazów, oprócz coraz zmniejszyć podwyższoną temperaturę wewnątrz budynku. W rezultacie, łatwiejsze dla ludzi, aby dostać się do wyjścia, mniej ugorevshih lub dostać udaru cieplnego, a strażacy staje się o wiele łatwiej pracować.

Metody dla otwierania i zamykania

Jeśli pawęży otwiera się w mieszkaniu, w zasadzie zupełnie zwyczajne i pokrętło, aby ją odrzucić. Jednak w tym przypadku, jeśli okna są wysokie, konieczne jest uchylenie lub stołek drabiny, aby osiągnąć pożądany liść. Otwarcie rygli, tip-out, za pomocą specjalnych prętów. Mogą być obsługiwane ręcznie, w sposób podobny jak w dół rolety lub wyciągnąć zasłony. Ale większość firm zajmujących się okna z podwójnymi szybami, proponuje ustanowienie przynajmniej układ napędowy, a jeszcze lepiej – Electric, jednak wyposażony rygle palić. To znacznie upraszcza zarządzanie górnych klap, chociaż okna z podwójnymi szybami i kosztowne.

Szczerze: okna z rygli w każdym przypadku będzie kosztować więcej niż standardowe. Jednakże, jeśli profesjonalny zaleca właśnie takie okna z podwójnymi szybami, jego rad. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że ciężki tom i okna będą latać od hałasu przejeżdżającego samochodu.