485 Shares 9115 views

Kwiat Zamioculcas: trujące lub nie, opieka w domu

Zamioculcas jest lepiej znany jako drzewa dolara. Ten zielony kwitnienia roślin dla krajobrazu biurze lub mieszkaniu, pasuje do każdego stylu wnętrza. Popularność przyszła do niego nie tak dawno temu, ale w ostatnich latach hodowcy pielęgnować Zamioculcas w domu.


Konserwatyści powiedział, że drzewo dolara zapewnia dobrobyt i bogactwo w domu.

Roślina ta charakteryzuje się wytrzymałością. Jeśli chcesz się rozwijać kwiat, a następnie odczytać, jak dbać o niego. Zamioculcas mówić o toksyczności. Toksyczne lub nie drzewa dolara – widać.

Certyfikat Botaniczny kwiatka

Ten kwiat jest macierzystym do Ameryki Południowej mówić jak najbardziej modne i eleganckie rośliny. Liście są ciemnozielone, grube, błyszczące; sam rozmiar, kształt pinnatisect.

Kwiaty Zamioculcas? Kolby biały, jasnożółty kolor różowy i lekki specjalny ozdobny nie różni.

Rośliny uprawiane w warunkach domowych, kwitnie rzadko. Dlatego kwiaty Zamioculcas wiedzą tylko nieliczni.

Prawda czy mit: wszystko o trujących roślin domu

Mieszkanie bez kolorów pokój wygląda nudne. Wydawała pozbawione życia. Poza wewnętrznymi funkcjami takimi elementami wystroju, jak mieszka przedstawicieli flory, są przeznaczone do oczyszczania powietrza w procesie fotosyntezy niż pomóc człowiekowi czuć się bardziej komfortowo. Należy zauważyć, że niektóre z roślin doniczkowych mieć psychologiczny wpływ na gospodarzy, stabilizując ich kondycję psychofizyczną.

Wiele tsvetolyuby chciałby widzieć w swoim domu Zamioculcas. Trujący czy nie przedstawiciel roślin doniczkowych i jak takie sąsiedztwo może wpływać na zdrowie człowieka?

65% kwiatów i ozdobnych waz zawierać sok toksyczne substancje, które stwarzają potencjalne zagrożenie dla zdrowia osoby dorosłej i dziecka, zwierzaka.

Prawie wszyscy przedstawiciele rodziny Araceae (Araceae), w tym i Zamioculcas, szkodliwe. Przez tego dużego rodzaju znanego należysz do roślin doniczkowych: SPATHIPHYLLUM, Difenbachia, EPIPREMNUM, Philodendron, EPIPREMNUM i wiele innych.

Razem, pozwala zrozumieć, czy nie jest trujący Zamioculcas dla wszystkich żywych istot.

Toksyczne soki krąży we wszystkich częściach roślin egzotycznych. Nie wpadaj w panikę i nie spiesz się pozbyć swojego zwierzaka. Nie bój się dotykać liści drzew do dolara lub innej jego części.

Pytanie „Zamioculcas jest trujący, czy nie?” Jest kontrowersyjna.

W wyniku badania 10 z 10 respondentów tsvetolyubov powiedzieć, że uprawa tych roślin w domu nie przyniósł im dyskomfort. Zły stan zdrowia nie zaobserwowano, a co za tym idzie, rosnące drzewa dolara z jego obecności nie machają gospodarze wygrają: reakcja alergiczna nie manifestuje, a przypadki poparzeń skóry rąk o ostrożne obchodzenie się z kwiatka nie są stałe.

Nie zapominaj, że sok rośliny są trujące, ponieważ jej uszkodzenia, należy uważać z nim. Sam kwiaty nie wydzielają toksyczne pary, które mogą powodować toksyczność w żywym organizmie.

Ale! Od Zamioculcas toksyczne – więc potencjalnie niebezpieczne.

Jak radzić sobie ze szkodliwymi domu kwiat

Gdy mamy do czynienia z drzewa dolara, należy przestrzegać następujących zaleceń:

  • Obchodzić się ostrożnie.
  • Kontakt ze szkodliwych roślin, nosić rękawice ochronne.
  • Należy uważać, aby chronić narządy wzroku i uniknąć sok na błonach śluzowych i innych częściach ciała. Pamiętaj, że bezpośredni kontakt może być niebezpieczne.
  • Po kontakcie z Zamioculcas soku w oczy przemyć dużą ilością bieżącej zbiorników wodnych.
  • Nie zapomnij pilnować małych dzieci i zwierząt, które mogą uszkodzić liści lub łodyg kwiatów lub smak. W przypadku takiej sytuacji skontaktować się fachowcom. Lepiej jest zachować houseplant w odległych miejsc dla dzieci.

Subtelności pielęgnacji kwiatu w domu

Jeśli podasz drzewa dolara właściwej opieki, 2-5 lat, na ekranie pojawi się dekoracyjny krzew, dekorowanie wnętrza – kwiat Zamioculcas. Opieka w domu koncentruje się na przestrzeganiu podstawowych zasad krytym uprawie kwiatów.

oświetlenie

Aby zapewnić komfortowe warunki zakładu, zadbać o optymalny reżim światła. Umieścić garnek z kwiatem w dobrze oświetlonym miejscu – Zamioculcas kocha słońce.

Ważne! Bezpośrednie światło słoneczne jest szkodliwe dla drzewa dolara i może powodować poparzenia liści.

W lecie roślina może być trzymane na zewnątrz w jasnym miejscu, w cieniu słońca. W zimie – aby usunąć w chłodnym miejscu, z dala od urządzeń grzewczych lub baterii.

wilgotność gleby i

Podkład do Zamioculcas nie pereuvlazhnyat pożądane. Dość regularnie spryskiwać roślinę i pył liści. Nawadnianie jest wymagane właściwą opiekę. Nie przesadzaj z wodą, inaczej korzenie zgniją szybko i tracisz zwierzaka. Bulwiaste system korzeniowy jest dobrze kwiat płyn gromadzi ponieważ wrażliwe na suszę.

Ważne! Do nawadniania używać ciepłej wody do obrony.

nawożenie

Gleba dla Zamioculcas może zapłodnić mieszanin przeznaczonych do kaktusów i sukulentów.

Na karmienie drzewa dolara dobrze reaguje. W okresie wegetacji uczynić je z częstotliwością 1 raz na 2 tygodnie. Rozpocząć dodawanie nawozu dla Zamioculcas może być przeprowadzone w okresie od kwietnia do jesieni.

konieczność przesadzania roślin

Przesadzania kwiatów w domu odbywa się na wzrost systemu korzeniowego. Młode osobniki są przesadzane co roku 1, tworzą – raz na 2-5 lat, sposób obchodzenia glinianym grudkę. Ważne jest, aby nie uszkodzić system korzeniowy jest zbyt wrażliwy.

Rośliny lepiej umieszczone w plastikowych pojemnikach niosek na zbiorniku dolnej warstwy drenażowej. Można stosować mieszaninę zakupu dla roślin domowych lub gotować samemu, biorąc torf, piasek, torf lub arkusz gruntowych w równych proporcjach.

Powielanie drzewa dolara: jak przeprowadzić samodzielnie?

Rozmnażanych roślin na dwa sposoby: poprzez podzielenie krzewów i sadzonek.

Najczęściej stosowane drugą metodę. Zabieg wykonywany jest na wiosnę – w maju. Młode pędy są wyświetlane jako materiału rozmnożeniowego. Oddziela się od kwiatowych zdrowych i gęstych liści i łodyg, a następnie pogłębić je w mieszance do sadzenia, składające się z torfu i piasku.

Po ukorzenienia roślin są usuwane z plastikowych lub papierowych kubków i przeszczepione do doniczek.

Ważne! Posadzone pędy pokryte są folią lub przezroczystych plastikowych kubkach w celu stworzenia sztucznego efektu cieplarnianego.

Niektórzy ogrodnicy są eksperymenty, ćwiczenia mnożenia za pomocą gałęzi drzewa dolara. Jest on umieszczony w tej samej mieszaninie, jak sadzonki i poczekać, aż gniją. W jego miejsce będzie nowa łodyga z bulw i młodych liści.

Powielanie kwiat długi proces. Więc mieć cierpliwość. Wzrost nowych roślin może być stymulowany za pomocą hormonów roślinnych.

Skąd wiesz, że drzewo dolara czuje się nieswojo

oznaki zewnętrzne, takie jak przelanie żółknięcia liści, kwiatów, curling wskazywać stan chorobowy.

Objawy zakażenia oraz działania zależą od takich reakcji na klęski roślin Zamioculcas:

  1. Liście spadają, a korzenie są podnoszone do góry i pokryte plamami: znak, że kwiat stał się tłoczno w doniczce i trzeba przesadzić roślinę.
  2. Zamioculcas żółty. Co zrobić, jeśli zauważy się zmianę w kolorach liści na jednej stronie drzewa? Przenieść go do innego miejsca z wystarczającą światła.
  3. Gnicie systemu korzeniowego mogą być wywołane przez nadmiar wilgoci w doniczce z drzewa dolara. Ograniczyć podlewanie i zorganizować go. Lepiej przesadzić Zamioculcas w innym garnku z nowej ziemi doniczkowej.
  4. Grzybicze zmiany, która objawia się w postaci plam na liście i łodygi. W tym przypadku, skuteczne przeciwko specjalnych sprayów i narkotyków. Czasami przyczyną grzyba jest nawożenie, ponieważ w takich przypadkach zaleca się zastąpić, ale jest fundusze skórne kupić wyłącznie w specjalistycznych sklepach.

To wszystko. Z głównych dolara drzewa rosnącego przeczytałeś zasady.

Okazuje się, że nie jest tak trudne do uprawy w domu kwiat Zamioculcas. W domu opieki dla roślin nie okazało się szczególnie trudne, ponieważ kwiaty mogą rosnąć piękny każdy odpowiedzialny ogrodnik. A jeśli spróbujesz tsvetolyub, nagrodę otrzyma nie tylko zielone „drzewo”, a Zamioculcas miłe kwitnienia gospodarza. Gippoallergennoe roślin, ponieważ może rosnąć nawet ludzi cierpiących na alergie.