411 Shares 6652 views

Co robi pozytywny objaw nikolskiego?

Choroby skóry należą do osobnej grupy – dermatologiczne patologię. Ich gatunek jest tak wiele. Na wybór odpowiedniego leczenia ważne jest dokładne rozpoznanie chorób dermatologicznych. Jedną z pierwszych metod – badanie lekarskie. Zaczyna się z objazdem inspekcji skóry i objawów charakterystycznych. Z tych danych można wyróżnić choroby powiązane ze sobą. Jednym z najczęstszych schorzeń dermatologicznych przejawów jest objawem Nikolskoye. W większości przypadków stwierdza się w różnych typach pęcherzycy.


Objaw Nikolskij – co to jest?

Ten przejaw patologii dermatologicznych znane od końca 19 wieku. Nikolskij objaw powszechne w pęcherzycy, ale może również występować w innych chorobach. Leży w oderwaniu skórze pod wpływem tarcia. Wynika to z procesu akantoliza. Ten termin medyczny oznacza warstwę Zmiany spinosum naskórka, z których wynika rozwijają obniżonej obligacje międzykomórkowe. Nikolskij objaw powinien być sprawdzony zarówno na skórze i błonach śluzowych. Często może to być w jamie ustnej. Wynika to z faktu, że niektóre rodzaje pęcherzycy zaczynają rozwijać z dziąseł i wewnętrznej powierzchni warg.

Z którym występuje ten objaw choroby?

Należy zauważyć, że znak Nikolskij z pęcherzycy nie zawsze występuje. Choroba ma różne formy. Większość odmian pęcherzycy towarzyszy akantoliza. Należy zauważyć pozytywną wersję objaw Nikolskiego. Następujące typy choroby:

  1. vulgaris pęcherzyca. Ta patologia dotyka głównie kobiet w wieku od 40 do 60 lat. W tym przypadku nie są zaburzenia błony śluzowej jamy ustnej. Na powierzchni dziąseł, języka, policzków pęcherzyki występują. Po ich otwarciu pozostają erozja.
  2. vegetans pęcherzyca. Tego rodzaju charakteryzuje się tym, że w uzupełnieniu do jamy ustnej dotknięte obszary skóry. Najczęściej jest to przepuklina fałdy, pachy, odbyt, pierścień pępka. Pęcherzyki umieszczone więcej środków powierzchniowo czynnych i mają mniejszy kształt. Choroba występuje rzadko.
  3. Foliaceous pęcherzyca. Charakteryzuje się nagłym początkiem i szybkim rozwojem. Pęcherzyki są umieszczone na owłosionych częściach ciała, głowy. Po ich otwarcie pozostają cienkie ciasto (przypominają arkusze skóry).

Wszystkie te typy pęcherzycy są formami acantholytic. Objaw Nikolskij z nimi pozytywne. W innych gatunków choroba jest ujemna.

Objawy Diagnoza Nikolskij

Istnieją 3 sposoby, dzięki którym można zdiagnozować objaw z pęcherzycy Nikolskij (fot dolegliwość zaprezentowane w artykule). W pierwszym przypadku, lekarz ciągnie szczypce do pęcherza opony. W ten sposób rozszerza odrzucenia zdrową skórę w postaci taśmy. Drugi sposób polega na tarcie naskórek między pęcherzyków. W tym przypadku skóry, która wydawała zdrowy, jest również zaczynają być odrzucone. W trzecim przypadku, lekarz sprawia, że ruch przesuwny w obszarach odległych od pęcherzyków. W tych miejscach, naskórek jest łatwo uszkodzony, pozostawiając erozyjne powierzchni.