339 Shares 2824 views

W jaki sposób i kiedy należy zmienić paszport?

Od czasu do czasu przychodzi konieczność zmiany paszportu. Następne zobaczymy w jaki sposób i kiedy należy to zrobić.


Zmień zagranicznym paszportem jest konieczne w następujących przypadkach: jeżeli do końca okresu ważności, jeżeli nie zostało przewidziane przez ustawodawstwo rosyjskiej opadającym i zmiana nazwy (zazwyczaj w małżeństwie), o zmianie płci, jeśli z jakiegoś powodu paszport został uszkodzony i jakby to kończyło puste strony. Konieczne jest również, aby otrzymać nowy paszport w przypadku utraty starego.

Co należy zrobić, aby zmienić paszport? za paszport procedury zamienne są identyczne z procedurami jego otrzymania. Tak więc, gdy zastępując konieczność zebrania i dostarczenia do właściwych organów tych samych dokumentów.

Potrzebne będą następujące dokumenty:

  • kopia paszportu obywatela Rosji;
  • kopię książki pracy, który jest certyfikowany w swojej ostatniej pracy;
  • cztery obrazy w standardowym rozmiarze 3,5 o 4,5 cm, drukowane na papierze matowym i zamkniętych w owalu, lub po otrzymaniu nowego paszportu próbki dwa sam obraz;
  • ludzie, którzy nie osiągnęli wieku 27 lat, należy również dostarczyć zaświadczenie na formularzu 32, która jest podejmowana w wojsku;
  • kopiować tylko na pierwszej stronie paszportu, który chcesz zamienić;
  • oprovoditelnoe pismo drukowane na papierze firmowym organizacji;
  • Wypełniony formularz wniosku o paszport, który jest certyfikowany przez pracodawcę.

Podczas czasu potrzeba, aby zmienić paszport, paszport jest nadal z wami, a w przypadku wystarczający okres jego ważności, można na niej swobodnie przekroczyć granicę państwową i odwiedzania obcych krajów. Paszport zostanie anulowana w momencie otrzymania nowego. Jeśli istnieje potrzeba, dla którego chcesz zachować stary paszport (na przykład, jest nadal ważne wizy są wprowadzane w dół), to trzeba napisać dodatkowe oświadczenie zawierające wniosek o pozostawienie starego dokumentu. W tym przypadku, w każdym razie, stary paszport zostanie anulowane, ale pozostanie z wami i wizy dostępnych do niego będzie ważne, a można z nich korzystać.

Zmień rosyjski paszport jest konieczny, jeśli sie 20 lub 45 lat w przypadku uszkodzenia lub utraty paszportu, a także w przypadku zmiany danych osobowych obywateli.

Zmienić paszport może być na swoim miejscu rejestracji, miejsce zamieszkania na stałe, lub w miejscu pobytu. Dokumenty dla tej procedury mogą być wprowadzane za pośrednictwem jednego portalu, zapewniając stan i usług komunalnych oraz personel poprzez centra wielu usług na świadczenie takich usług. Nie można nauczyć, a to jest konieczne dla zastosowania się lista dokumentów.

Wymiana wewnętrznych rosyjskich paszportów przez urzędy terytorialnych Federalnej Służby Migracyjnej oraz ich podziałów strukturalnych. Adres oddziału terenowego usług można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej organizacji.

Formularz zgłoszeniowy na paszporcie zastępczym jest pojedynczy (formularz N 1P), można je znaleźć zarówno w miejscu FMS oraz w sekcjach referencyjnych tych systemów prawnych jako „gwaranta”, „konsultant Plus” i innych. Ponadto, mogą być wypełnione na jednym portalu okazuje się, z usług państwowych i komunalnych.