165 Shares 976 views

Tajemniczy Meksyk: wspomnienie turystów o dużych ośrodkach i kraju jako całości

Meksyk jako cel turystyczny właśnie pojawił się w dziedzinie naszych operatorów turystycznych, chociaż Amerykanie i podróżnicy z Europy Zachodniej spędzili tam wakacje od dziesięcioleci. Mamy ten sam pomysł na ten bajecznie piękny kraj, który powstał na podstawie opery mydlanej "Bogaty płacz" i różne, takie jak martwe seriale. Ale świat, który otwiera się poza murami filmu "hacjenda", jest znacznie bardziej niesamowity i egzotyczny niż jakikolwiek film. Co to jest – ten tajemniczy Meksyk? Opinie turystów, którzy tam byli, pozwolą nam to zrozumieć.


Starożytne piramidy Majów i Azteków otoczone były soczystą zielenią dżungli, kolonialnymi pałacami wśród palm, katolickimi katedrami, potężnymi wulkanami, śnieżnobiałymi plażami, narożnymi zakątkami natury dziewiczej, ogromnymi wielkościami – to wszystko jest Meksyk. Opinie turystów mówią nam, że kraj jest pełen kontrastów, a połyskiem dobrze chronionych dzielnic jest ubóstwo slumsów. Ale czy Rosja, wraz z Moskwą Rublyovką i nieogrzewaną zimą PGT gdzieś na Syberii, nie reprezentuje tego samego kraju kontrastów? Czy powinnam się obawiać wyjazdu do Meksyku? Tak, trzeba jednak zachować ostrożność, tak jak w jakimkolwiek innym regionie.

Pierwszą rzeczą, która spotyka się z twoim przybyciem do Meksyku jest zastraszanie przewodników. Powiedzmy, w kraju nie ma pojedynczego bankomatu, wydającego peso w walucie lokalnej. W mieście "lokalnym" ze względów bezpieczeństwa i torebki lepiej nie chodzić nawet po południu. Owoce nie kupują. Poza hotelem nie ma. Nie wierzcie! To nie takie straszne, ten Meksyk. Reakcja turystów twierdzi, że jest zamieszkana przez bardzo gościnnych i życzliwych ludzi, a kraj nie jest w żaden sposób ominięty przez cywilizację. Jedyne, co musisz zrobić, aby posiadacze kart kredytowych (zwłaszcza Sberbank) ostrzegali o podróży swojego oddziału, aby konto nie było blokowane przy próbie wypłaty pieniędzy.

Kuchnia lokalna jest bardzo oryginalna, a to tylko przestępstwo, aby nie spróbować. Tequila i mescal, smażone owoce kaktusów, tortille z kukurydzy taco, patties z nadzieniem nachos i toastados, danie mięsne oliwy z oliwek oraz upieczone owoce z herbaty to wizytujące karty gastronomii Meksyku. Nie bój się obiać w miejscowych tawernach: nietypowy smak, serdeczność i kolor są do Państwa dyspozycji. Tu zazwyczaj zwracasz uwagę na 10% kwoty zamówienia. Jeśli chodzi o bez skrupułów pracowników hotelu, Meksyk (odpowiedź turystów na tę pozycję jest jednoznaczna) nie jest raczej zamożnym krajem. Najcenniejsze rzeczy są najlepiej ukryte w sejfie, a jeśli nie, chwyć mały klucz w podróż i zablokuj walizkę. Gdzie jest najlepsze miejsce? Najbardziej znanym kurortem, który słusznie jest dumny z Meksyku, jest Cancun. Opinie turystów mówią, że reprezentuje sieć hoteli rozciąga się wzdłuż Morza Karaibskiego na 140 km. Lokalizacja w pobliżu atrakcji Majów sprawia, że można nawet samodzielne wycieczki. Również w pobliżu Cancun znajduje się sieć krasowych jezior, w których można pływać. Możesz przejść do "Krokotown" – rezerwatu z krokodylami Yukatan, a dzieci mogą być zabierani do parku wodnego "Vet-and-Wild". Kibice na świeżym powietrzu będą zadowoleni z warunków nurkowania, a ci, którzy nie mogą nurkować, będą mogli korzystać z mieszkańców raf koralowych z iluminatora łodzi podwodnej. Inny ośrodek, który znamy w Meksyku – Riviera Maya – opinie turystów mówią jako oaza klubów i kasyn. Znajduje się pięćdziesiąt kilometrów od Cancun i nosi nazwy Playa del Carmen i Playacar.