524 Shares 1629 views

Sobinov Leonid Vitalevich: biografia, zdjęcia, życie osobiste, historia życia, ciekawostki

Krytycy muzyczni i miłośnicy sztuki poświęcone rozpozna znaczący wpływ muzyki Leonid Sobinova. Dzięki niemu, rosyjski opera został namalowany nowe piękne kolory. Jego następca Lemeshev Podkreślono wysoką wartość siły roboczej, który jest dołączony do muzyki Sobinov Leonid Vitalevich. Dzięki niemu, nowy krok dramatycznie wzrosła sztukę. Z rękami zrobić rewolucję w operze.


Operacyjne i wydajność

Jednocześnie starałem się zachować realizm sceny i indywidualne podejście do swoich ról Sobinov Leonid Vitalevich. Historia życia artysty jest ciągłym procesem ciężkiej pracy. Zbadał każdy sposób, i starał się zastosować go do publiczności maksymalnej jakości.

W przygotowaniu roli badano one objęte literatura gór. On jest nie tylko zapamiętywanie tekstu i przyzwyczaić się do historii, zmieszane z charakterem. Zwrócono uwagę na epoce, w której toczy się akcja, polityki i życia codziennego. Charakter miało być stworzenie najbardziej autentyczne i naturalne. Widz musiał uwierzyć, że warto dokładnie taki sam znak przed nim.

Leonid Sobinov zrozumieć psychikę swoich bohaterów, ich duchowego świata. Kiedy kopać tak głęboko, że gra staje się o wiele lepiej. Był liryczny tenor, który nie miał sobie równych w swoim czasie.

życie

W 1872 7 czerwca, urodził Sobíňov Leonid Vitalevich. Biografia zaczyna się w Jarosławiu. Jego ojciec i dziadek byli w służbie Poletaeva, miejscowego kupca, zaangażowanych transportowanego mąki prowincji domu. Są one odpowiedzialne za zapłatę należności.

I nie rozpieszczać dziecko Leonid Sobinov. Jego biografia wskazuje na skromne życie. Mój ojciec był surowy i daleki od miłości sztuki w przyrodzie. Tylko jego matka od czasu do czasu bardzo szczere i pięknie śpiewane pieśni ludowych. Zaczęła uczyć synowi śpiew. W Jarosławiu została przeprowadzona dzieciństwo i młodość piosenkarza, ukończył liceum. W 1890 roku ukończył szkołę Leonid Sobinov. Krótka biografia pokazuje, że właśnie wtedy zaczął wybuchać tenor. Śpiewał jako część chóru gimnazjum mosiądzu.

Następnym krokiem w treningu

W tym czasie stał się studentem. Były kręgi śpiewających, które, oczywiście, Sobinov Leonid Vitalevich uczestniczyli. Mógłby być nawet na służbie w nocy z biletów do teatru, więc lubił obserwować i zastosować własne dzieła sztuki.

Leonid Sobinov poświęca cały swój czas na poznanie piękna. Następnie, nieco mniej uwagi na studiach zaczął zajmować. Czuł zamiłowania scenie dołączył do innego klubu. W całym życiu studenta , chodził wokół chóru.

W głębi duszy zawsze majaczyły myśli o profesjonalnym muzykiem. Ale do tego Leonid Sobinov piosenkarza wielkiej naturalnej zdolności i doskonałe ciężkiej pracy, musiałem znaleźć pieniądze. Kiedy poszedł na uniwersytet, jego droga przechodzi przez Akademię Filharmonii. Za każdym razem, gdy chciał wejść i stać się pełnoprawnym studentem.

Szczęśliwym zbiegiem okoliczności z PA Shostakovsky spełnia Sobíňov Leonid Vitalevich. Biografia artysty zmienia ścieżkę sztuki, gdy staje się częścią chóru w czasie badania w specjalistycznej instytucji. Jego talent został zauważony i piosenkarka została zaproszona do bezpłatnego kursu. Od tego snu cenionych przez długi czas Sobinov Leonid Vitalevich, dla sprawy podjął z wielkim entuzjazmem i był dobrym uczniem.

Egzamin na wiosnę jest on dozwolony, aby przejść do trzeciego kursu. Gdy Filharmonia powstała włoską operę, utalentowana piosenkarka dała wiele małych partii. Stało się taka rola następny krok jako Arlekin, który występował w produkcji „Pagliacci”.

Powrót do prawoznawstwa

Stopniowo gromadząc umiejętności Sobíňov Leonid Vitalevich. Krótka biografia obejmuje swą miłość do zarówno wokal i prawoznawstwa. Przychodzi taki czas, kiedy trzeba przygotować się do egzaminu państwowego. Miałem pewne odwrócenie uwagi od muzyki do ukończenia. Ale ta bariera kreatywności nie kończy. Nadal miał służyć w wojsku. Stał się podporucznik rezerwy.

Ponadto, przyjmuje się na pasku Moskwy. Sobinov Leonid Vitalevich zaczął czuć ciepło w swoim zawodzie. Wszakże w jego stanowiska mógł chronić prześladowanych, aby przywrócić sprawiedliwość, społeczeństwo nie zawsze było mu obce. Potem były śpiew w tle i więcej było ustawione jako hobby, a nie kontrakt na całe życie.

Ciekawostki z życia aktora

Jak widzieliśmy, był utalentowany w wielu dziedzinach Sobíňov Leonid Vitalevich. Ciekawostki o nim są liczne:

  • Wraz z prawem, jest on w klasach operowych i lekcje śpiewu.

  • W 1896 roku miał okazję, aby odsłonić swoje talenty publicznie na egzaminie w Teatrze Małym. Ponadto brał udział w trasach koncertowych, przejażdżki charytatywne. Scena nie przestają do niego zadzwonić. Tutaj był uczniem 5. roku.

  • W swoim zawiadomieniu badania i rozmowy w Teatrze Wielkim na przesłuchanie. Na początku, że nie przyszedł, ale wtedy jeszcze nie miał odwagi i mówił. Pomyślnie zdałem wszystkie testy.

  • scena otwiera się w porę, na którym artysta pojawia się jako część opery „Demon”. Sobinov szybko zyskuje serca słuchaczy Kantorowicza. Zdjęcia pokazują, że oprócz doskonałej głos miał również atrakcyjny wygląd, co, oczywiście, jest również bardzo ważne dla piosenkarza.

rośnie chwałę

W swoim wystąpieniu obsypany oklaski i prośby o przeprowadzenie bis. Aktor pochwalił wybitnych krytyków. Podkreślić wyjątkowość i piękno brzmienia. Świat sztuki został urzeczony jego talentu. On jest prawdziwym aktorem, był niezwykle uroczy i umiał pozyskać opinię publiczną. Występował na scenach w kraju i za granicą.

Wziął piosenkarkę do Tour Italy, mianowicie „La Scala” – słynnego teatru w Mediolanie. udało mu się uporać z różnymi postaciami i ról. Był w stanie zrozumieć charakter, przyzwyczaić się do obrazu i przekazywać uczucia słuchacza. Opera została wzbogacona o grzywnie jego talentu. Włoskie gazety pisał o nim z podziwem. Talent i ciężka praca stworzyli świetną kombinację.

Podbój światowej scenie

Poszedł z występów w Berlinie i Monte Carlo, gdzie również spotkał się z bardzo ciepłym. Bieżące i pracuje w Moskwie na temat roli Des Grieux. Jest doskonale przekazywane emocje i uczucia bohaterów. Koledzy go chwalili.

Po dziesięciu latach od początku swojej kariery, artysta stał się prawdziwym mistrzem swojego rzemiosła. Jego nazwisko było na ustach. Teraz każdy wie, gdzie wypełnianie artystę postawić akcent w rodzinie. Leonid Sobinov – piosenkarka, która zdobyła ogromną popularność, nie uciekać się do standardowych technik działania. W każdej partii umieścić niewielką część życia, kawałek jego duszy.

Hiszpania szczęśliwy, że spotkał go w 1908 roku. Zaśpiewała arię w „Mefisto” operach „Manon” i innych. Wydawałoby się, że dawno temu sam był uczniem, a teraz jest już równa innych śpiewaków operowych. Prace Gluck piosenkarka zaśpiewała tytułową rolę. Było to nietypowe praktyki, ponieważ nigdy przedtem Orfeusz grał tenor. Rola odgrywana przez aktora została znakomicie. Nawet wtedy, gdy konieczne było przedstawienie recytatyw, z jego ust słowa płynęły naturalnie a zwłaszcza muzycznie. W scenie śmierci Eurydyki, aktor dał maksymalną smutek tronuvshis chyba serce każdego, kto znajdował się w hali. Wysoka wartość artystyczna różni się zarówno od samej opery i umiejętności wykonawcy.

Prawdziwy patriota i utalentowany lider

1915, rok aktor ołowiu w Domu Ludowym w Petersburgu, a także w Teatrze Zimin w Moskwie. Rewolucja lutowa miała miejsce, po którym trzeba było powrócić na scenę Teatru Bolszoj. Życie stawia go na stanowisko dyrektora artystycznego. Jest to bardzo istotne, ważne i przyjemny czas w Sobinova życia. Uważał, że sztuka musi być wolna i gotowa służyć ten wielki cel. Chociaż on oferowany do emigracji, za każdym razem piosenkarka odmówiła bycia prawdziwym patriotą.

Stopniowo, zmienił swoją pozycję na komisarza Zarządzającej Teatru Bolszoj. Nie należy przerywać wraz z czynnościami administracyjnymi i występy w całym kraju, a także na Ukrainie, w Gruzji, Francji, Niemczech i Polsce.

śmierć

Nawet sześćdziesiąt lat był w centrum uwagi i promieniuje ze sceny wspaniały urok. Miłość do niego nie znikną na chwilę. Powrót w Rosji, kiedy poprosił Stanisławski, aktor stał się razem z nim prowadzić teatrze muzycznym, który otworzył niedawno.

Wiek daje o sobie znać, tak że w 1934 roku ma wyjechać za granicę na leczenie. W drodze powrotnej zatrzymał się w Rydze i zmarł we śnie w nocy w dniu 13 października. Był doskonały muzyk i wokalista, a także aktor dramatyczny. Miał wdzięk, wrodzoną tylko do niego. Jego zdjęcia można nazwać arcydziełem.

Dał się całkowicie do teatru

Pomimo zdumiewający sukces, trudno jest powiedzieć, że był zadowolony pod względem serca Sobíňov Leonid Vitalevich. Życie osobiste wspomina rozwodu z żoną – Mariey Fedorovnoy, która odbyła się w 1898 roku, rok. Pobrali się jeszcze w czasie studiów, kiedy był i żył razem z zaledwie czterech latach małżeństwa przyniósł dwójkę dzieci: Borys i Yuri. Zarówno otrzymał wykształcenie muzyczne i wojskowej.

Rozstanie z żoną – to dość typowe dla wielkich artystów przypadek. Mimo wszystko, większość z nich dać wszystkie moje uczucia, a scena energii, a nie rodzinę, że nie wszyscy małżonkowie stoją.

Jednak później aktor poznał swoją drugą żonę – Muhinoy Ninoy Ivanovnoy, którego poślubiła w 1915 roku. Pięć lat później, córka poślubiła pojawia Swietłana. Nina Iwanowna piosenkarka żył szczęśliwie aż do śmierci. 14 października 1934 LV Sobinov zmarł na atak serca w swoim śnie w wieku 61 th roku, został pochowany w Novodevichy cmentarzu.

Jest to na pewno powiedzieć, że największą miłością jego życia był dokładnie Teatru Bolszoj. Tam śpiewała i Lena, a król Berendey, Bayan, Prince Igor, des Grieux, Faust, Romeo i wiele innych ważnych zdjęć. To był jego występ miał próbki i pomiaru jakości, gdy następnie próbował na tych ról na innych artystów.

Jak przypomniał

Jego postać była bardzo przyjemna. Godne hojność i reagowania. Był zaangażowany w działalność charytatywną i wygrałem raz szkoły fortepianowej, która uczy dzieci niewidomych. Moskwa utrzymuje swoich uczniów, co wokalista dał 45.000 rubli. złoto. Te prezenty wykonane z serca, z radością i łatwością.

Ludzie kochają i dobroć tego człowieka, a urok emanował jak słońce. Od tej szlachetnej duszy pojawił najwspanialsze obrazy pełne szczerych uczuć i emocji. Można przeglądać tomów literatury na aktorstwo, ale niemożliwe jest zastąpienie tej szczerości i głębi serca, który miał Sobíňov. Jego Lena wydawało się bardzo realne, jak również inne role. Publiczność chętnie nie tylko grał jego obrazów, ale również sam.