520 Shares 7019 views

Co zrobić, jeśli tabliczka dotykowa nie działa

Chociaż nowoczesne mobilne i stacjonarne modele komputerów pod względem zastosowanych komponentów są bardzo podobne, istnieje szereg funkcji, które umożliwiają nawet prosty opis popełnionego aby wskazać dokładnie, o co chodzi. Na przykład, składnik, taki jak tabliczka dotykowa jest unikalny dla przenośnych rozwiązań nieruchomej manipulatora jest wykorzystywany jako typ „mysz”.

Fizycznie, touchpad jest mały panel dotykowy zamontowany w przypadku przenośnego blokowania klawiatury alfanumerycznej. Programy, aby ruch kursora, przytrzymaj palec na nim wystarczająco dużo. W związku z powyższym, prosty system punktowy dotyk jest traktowane tak samo jak kliknięcie myszą. Dość wygodne rozwiązanie, ponieważ nie ma potrzeby posiadania myszki do kontrolowania GUI. Jednak czasami właściciele laptopów zastanawiasz się dlaczego nie działa touchpad. Trudno w to uwierzyć, ale nawet to wydaje się być niezawodne urządzenie może funkcjonować prawidłowo. Więc dlaczego nie działa touchpad?

ustawienia regulacji

Ponieważ istnieje wiele możliwych przyczyn, z powodu których touchpad nie działa, konieczne jest ustalenie do wykonywania prostych diagnostyki na własną rękę. Przede wszystkim należy zdecydować, w jaki sposób manifestować awarię: czujnik nie reaguje na dotyk palca, czy kursor jest przesuwany jest niestabilny, jak „jam”.

Podobnie jak w pierwszym i w drugim przypadku, należy najpierw zainstalować odpowiedni sterownik w systemie. Program sterujący można znaleźć na dysku, który przychodzi w pakiecie z laptopem, lub pobrać ze strony producenta. dotykowa typ jest określony w specyfikacji do komputera. Tak więc, jeśli nie działa na laptopie touchpad ASUS, należy znaleźć na stronie internetowej Spółki pod „support” opis prawidłowego modelu, który dokładnie wskazuje typ panelu dotykowego. Po tym (jeśli kursor jest przesuwany niestabilna) powinien znajdować się w panelu sterowania, przejdź do opcji „mysz” i przesunąć suwak do zmiany czułości.

Wyłączenie regularne środki

Jednak coraz częściej ludzie mają do czynienia z faktem, że nie jest to częściowo, ale nie w pełni touchpad działa. To zaskakujące, ale głównym powodem tego leży w działaniach danej osoby, a nie uszkodzenie elementów. Fakt, że producenci laptopów obejmują zdolność do wyłączania touchpada naciskając pewną kombinację przycisków. Osobliwością jest, że ten sposób wyłączyć panel nie może być aktywowany prosty ponownej instalacji systemu operacyjnego. Komputer jest po prostu „pamięta” stan, a Disaster Recovery jest konieczne ponownie nacisnąć odpowiedni kombinację klawiszy. To znaczy, jeśli tabliczka dotykowa nie działa, trzeba nacisnąć klawisz Fn i jednego systemu F (1-12). Zwykle stosuje się do żądanego dotykowym obrazu. Należy pamiętać, że istnieją modele laptopów, automatycznie blokuje działanie czujnika przy podłączeniu USB-mysz.

System BIOS

testuje program i skonfigurować dowolny komputer pozwala na dokonywanie korekt do pracy wielu komponentów. Dlatego też, jeśli tabliczka dotykowa nie działa, to trzeba upewnić się, że BIOS nie jest zakazane w jego pracy. W tym celu, zaraz po laptopa trzeba nacisnąć klawisz F2 (w zależności od producenta), wybierz Zaawansowane sekcję i w pierwszej linii wewnętrznych Urządzenie wskazujące ustalenie stanu Włączone.

problemy sprzętowe

Ponieważ panel dotykowy jest połączony z płytą główną przez pętlę, później czasami ekstrahowane z gniazda, powodując uszkodzenie. Konieczne jest, aby rozbierać laptopa i sprawdzić stan pętli. Ponadto, ze względu na wysokie temperatury wewnętrznej może zdarzyć się, że kontroler samego touchpad jest uszkodzony. W tym przypadku należy skontaktować się z centrum serwisowym.