480 Shares 5598 views

Przewód Gil-Su. Kislovodsk, Gil-Su

Przewód Gil-Ni, który jest znany przede wszystkim z leczniczych wód mineralnych, znajdujące się w regionie Elbrus. To miejsce jest praktycznie zbudowany na infrastrukturę i nie mieszkał w turystów, ponieważ jest szczególnie interesująca dla fanów dzikiej turystyki. Można powiedzieć, że Przewód znajduje się w samym sercu stoków Kaukazu, na wysokości około 2400 metrów nad poziomem morza. Oferuje on przepiękne widoki na Elbrus. Prawda wspiąć się na najwyższy punkt góry jest mało prawdopodobne, ale będzie można cieszyć się widokiem.


Atrakcje Gil-Su

Księżycowe krajobrazy tego wspaniałego miejsca są uderzające w ich urody, miękkie linie zielone wzgórza, wychodnie skalne, przypominające ogromne zamki i grzyby, hałaśliwe wodospady i dziewiczych rzek. A nad tym wspaniałym charakterze majestatycznie śnieżny grotami Elbrus. Nie ma hoteli, restauracji i kawiarni, nie istnieją żadne wyciągi i utwardzona droga asfaltowa.

Kiedy osoba dostaje Gil-Su, on pogrąża się w atmosferze dziewiczej przyrody i mogą w pełni korzystać z nieopisaną moc Elbrus. Fani wodospadów będzie również znaleźć wiele ciekawych rzeczy dla siebie. Istnieją dwa piękne wodospady – Sultan i Emir, wysokość około 40 metrów.

źródła mineralne

Ale obszar ten jest znany nie tylko ze względu na lokalizację, jego główną atrakcją są źródła rozproszone na przewodzie w dużych ilościach. Znajduje się w przewodzie Gil-SU źródeł – medycznych i kąpieliskach je co nieporównywalne przyjemności. Temperatura wody mineralnej jest utrzymywana w 20-25 ° C. Woda z tych źródeł jest pełne powietrza i jednocześnie balony pływanie dostarczone osobie przyjemne uczucie, nieporównywalny z niczym innym. Warto zauważyć, że na długo pływać w wodach Narzan przeciwwskazane, ale krótkotrwałe leczenie woda może poprawić i dopingować nikogo.

Wody Narzan aplikacja wnętrz

Specjaliści odkryli, że stosowanie wewnętrznych wód mineralnych przez długi czas przyczynia się do stymulacji hormonalnej i funkcje wydzielnicze. Ponadto, woda ze źródeł ma korzystny wpływ na układ odpornościowy. Zaleca się stosowanie węglowy niskie zasolenie wody do mycia ciała od nadmiaru soli i żużli. kąpiele mineralne, które słynie oddechowych Gil-Su, uspokajają układ nerwowy, dźwięk ciała i pobudzają układ krążenia i układ krążenia, poprawia nastrój.

Dobroczynne działanie wód mineralnych

Naturalna granica – nie jest to miejsce, które możemy zrozumieć jeden dzień. Ponadto, aby uzyskać tutaj nie jest łatwe. Bo jeśli już zdecydowaliśmy się tu przyjechać, należy zatrzymać się tu na cztery lub pięć dni, a najlepiej jest zatrzymać się tutaj na dwa tygodnie. To, ile czasu potrzeba, aby ukończyć kurs rehabilitacji w wodach Narzan Gil-Su. Droga do tego miejsca będzie pamiętać przez długi czas, nastąpi powrót do domu inną osobę, odmłodzony i oczyszczony.

Malka rzeka

Rzeka wyciągnął skał wulkanicznych, spada do czterdziestu metrów w dół. Wokół chmurze natryskowego wodospad nieznacznie niższa góra zielona peleryna, pod skałami i jaskiniami, ludzie postawić namioty i budować szałasy z gałęzi. Ten obóz wakacyjny wokół słynnego „gorącą wodą mineralną”, który pochodzi z bardziej ogrzanych mas lawy Elbrus. Na brzegu rzeki znajduje się mały staw – basen, pokryte kamieniami. W tym prowizorycznym zbiorniku „wrzenia” i przepływa przez cały obszar przepływu terapeutycznego Narzan temperaturze wody 27 ° C.

Kislovodsk, Gil-Su

Źródła w Kislovodsk znacznie silniejsze niż Narzan wody. Tutaj podwójne mineralizację i podwójne gazowanych. Lekarze, którzy są tutaj, aby uzdrowić każdą chorobę, gruźlicę, choroby reumatyczne, choroby różnych kobiecych, i wiele więcej, kąpać chorych i wszystkich krewnych, które pochodzą z nimi trzy razy dziennie – o świcie, w południe i na zachód słońca. Kilka osób siedzi w wodzie, podczas gdy inni oglądają je uważnie, ponieważ pacjenci mogą zachorować. W między pacjentami kąpielowych umieścić krovososnye banków.

Potem popłynął kąpiele wykopanych bezpośrednio na łące. małe dna wanny, a ściany są ogrzewane pożarów, przy czym z tych popiołów i rozprowadzić płaszcz. To umieścić pacjenta, a następnie wznieść się tak długo, jak jest on w stanie wytrzymać procedurę. Obóz jest przeznaczony dla około dwustu osób. Jedynym budowlanych przedstawione w tym miejscu jest stodoła, określonymi z kamienia. Nie ma żadnych nadzór medyczny i lekarze. Wszyscy goście są karmione przez fakt, że przynieśli ze sobą, lub w celu uzyskania żywności z mieszkańcami. Narzan ciepłe kąpiele są bardzo popularne i znane na całym świecie. Na właściwości lecznicze tej wody są legendarne. Ludzie przychodzą do leczenia i profilaktyki tych źródeł z całego kraju.

istniejących źródeł

Wiadomo, że około połowy 1909 roku były trzy wyjścia ciepłej Narzan wody. Ponadto, w jednym z nich wody jest podnoszona pod działaniem gazu w postaci nakrętek Griffin długość około jednego metra i wysokości około 50 centymetrów. Ale w przyszłości, wszystkie trzy wyjścia były zablokowane przez potężne osuwisko, a na lewym brzegu i wszyscy zginęli, bo to miejsce utorowało jej biegu rzeki Malka. Jeśli tylko zdecydujesz się iść do leczenia i zapobiegania w cieśninie Gil-Su, mapa pomoże Ci znaleźć istniejących źródeł. Obecnie istnieją cztery funkcje – z których jeden Forms zbiornik, z którego wypływa strumień w ciepłej wodzie o temperaturze 22 ° C.

Około 120 metrów poniżej Gil-Su istnieją dwa inne źródła: jeden na prawym brzegu rzeki Malki – Sultan, drugi – Kara-Suu – daleko od pierwszego. również nazywane są one „Misost-Seltzer” – tzw kabardyjski, który pokazał im lokalizację badaczy. Jest to źródło się trzy i pół km od ciepłej wody mineralnej, trochę poniżej ujścia rzeki Kara-Su Kai. Jego wody przejawiać trzy griphons temperatury wody w tym około 9 °.

Jak dojechać do dróg

Na przewodzie Gil Ni drogi został uszkodzony na początku lat 80-tych Tyrnyauz. Nie każdy samochód może jechać tutaj, trzeba wszystkie pojazdy terenowe. Długość tej drogi – niewiele ponad 60 km, jeśli rozpoczyna liczenie od koncentratora – łączą w Tyrnyauz. Teraz zakład zaprzestał prowadzenia działalności oraz istnienie. Pokonanie Serpentine dla serpentyn wspinaczka w górę zbocza strome górskie, jako wynik znaleźć się na przełęczy Shawki. Następnie odcinki dróg wzdłuż źródła rzeki Shaw Kop do jej zbiegu z lewym dopływem Islamchat rzeki.

Warto wspomnieć jeszcze jeden ważny moment. Gil-Su Resort – dzika i niebezpieczna, a ludzie chodzą do spa, i po prostu wspaniałe miejsce do odpoczynku wyłącznie w namiotach. Droga jest tak trudne i złe, że nawet tu dostać, na przykład, van nie będzie działać. Napęd może być tylko dobry SUV Nalczyk i Kislovodsk. Jeśli jest szansa i odpowiedni pojazd, możliwe jest, aby dostać się do Gil-Su i własnej mocy. W przeciwnym wypadku można skorzystać z przesyłki, a nawet zamówić z wyprzedzeniem. Znajdź korsarzy – to nie problem. Więc -zhe mają możliwość skorzystania z wycieczki do obszaru, który organizuje biuro podróży.