654 Shares 7393 views

Błotnik uniwersalny – Jakie cechy?

Błotnik – to jest dość znaczna część w konstrukcji samochodu, który jest zainstalowany w obszarze nadkoli. W chwili obecnej istnieje wiele odmian tych przedmiotów. Ale ostatnio bardzo popularny chlapacze gumowe uniwersalne, zwłaszcza dowiemy się w dzisiejszym artykule.

Główną cechą tej części jest to, że może być zainstalowany w każdym pojeździe krajowym lub importu bez wiercenia dodatkowych otworów i wyposażenie. Obecnie uniwersalny MUDFLAP mogą być wykonane zarówno z elastycznego tworzywa sztucznego lub gumy twardej. W każdym razie, jest bardzo wydajny i trwały.

Wydajność na drodze

Wszyscy wiemy, że w miarę upływu czasu, każdy pojazd ma negatywny wpływ różnych części mechanicznych. kurzu drogi, brud i piasek złapany na powierzchni ciała, pozostawić piętno na niej w postaci rys i mikropęknięć lakierowania. Aby tego uniknąć, wszystkie samochody są zakończone z takimi szczegółami jak błotnika. Uniwersalny elementem jest równie skuteczny jak w normie. W tym przypadku, te chlapacze można zamontować na prawie każdym pojeździe. Jest to szczególnie ważne dla właścicieli samochodów mało znany w Rosji, które są bardzo trudne do znalezienia odpowiednich szczegółów. Błotnik uniwersalny skutecznie chroni organizm z samochodu przed upadkiem małych kamieni i innych cząstek jezdni. Ponadto, będziesz mieć pewność, że startuje z pod kół obiektu zagranicznej nie będzie miało wpływu na organizm z innymi samochodami.

części

Błotnik wykonany z uniwersalnym jakości polietylenu z dodatkiem gumy syntetycznej. W związku z tym skład, ten element funkcjonalny jest w temperaturze od minus 50 do plus 50 stopni Celsjusza. W tym zakresie temperatur ta pozycja będzie można skutecznie chronią karoserię przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jak zainstalować uniwersalne błotniki?

Proces instalacji jest dość prosta. Najpierw trzeba usunąć lub obrócić koło samochodu, a następnie odkręcić szafkę i na skutek tego luka zauważyć, pokój dla elementów złącznych. Dalsze otwory wykonane pomiędzy korpusem i szafki. Następnie, za pomocą specjalnych śrub samogwintujących lub nitów uniwersalny błotnik montowany jest na swoim miejscu. Na tym etapie procesu instalacji zostanie zakończony.

cena

Koszt uniwersalnego błotnika samochodowego zależy od wielkości i producenta komputera, na którym jest zainstalowany. Na przykład, element dla japońskich samochodów pomiarowych 20 do 27 centymetrów, będzie kosztować około 140 rubli. Istnieją również bardziej kosztowne opcje. Ogólnie można powiedzieć, że cena uniwersalnych sztucznych i gumy błoto klap dla samochodów nie przekracza znaku 300 rubli za sztukę. Dla pojazdów użytkowych cena może wynieść do 700 rubli.